AFN - chiptuning

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

AFN - chiptuning

Post autor: anderllh » pt lut 12, 2010 20:47

Witam wszystkich!
Chciałbym podzielić się z Wami wiedzą nt. modyfikacji oprogramowania naszych TDI'ków :bigok:
Ciężko u nas w kraju o potrzebne informacje, dlatego wielu użytkowników zniechęca się na starcie.
Zamieszczam dla zainteresowanych zmodyfikowany wsad do silnika AFN (028906021GH) ~ 300Nm 140KM.
Służę pomocą :okej:

P.S. Jeżeli jest to nieodpowiedni dział to proszę o przeniesienie. :helm:
Ostatnio zmieniony ndz lut 14, 2010 13:46 przez anderllh, łącznie zmieniany 1 raz.



bobo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 13:14
Lokalizacja: białystok

Re: AFN - chiptuning

Post autor: bobo » pt lut 12, 2010 23:45

anderllh pisze:Witam wszystkich!
Chciałbym podzielić się z Wami wiedzą nt. modyfikacji oprogramowania naszych TDI'ków :bigok:
Ciężko u nas w kraju o potrzebne informacje, dlatego wielu użytkowników zniechęca się na starcie.
Zamieszczam dla zainteresowanych zmodyfikowany wsad do silnika AFN (028906021GH) ~ 300Nm 140KM.
Służę pomocą :okej:

P.S. Jeżeli jest to nieodpowiedni dział to proszę o przeniesienie. :helm:
Brawo zamieszczasz na forum jakiś niepewny soft. Domyślam się, że być może jakiś tuner Ci zrobił auto a Ty zgrałeś soft i chesz być fajnym dzieląc się nim, ale tym samym okradasz tunera, który zainwestował masę czasu i pieniędzy w odpowiedni sprzęt. Być może też kupiłeś jakieś kości na allegro, które zgrałeś i teraz się dzielisz. Nie wiem co gorsze...



anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » sob lut 13, 2010 03:11

Brawo zamieszczasz na forum jakiś niepewny soft. Domyślam się, że być może jakiś tuner Ci zrobił auto a Ty zgrałeś soft i chesz być fajnym dzieląc się nim, ale tym samym okradasz tunera, który zainwestował masę czasu i pieniędzy w odpowiedni sprzęt. Być może też kupiłeś jakieś kości na allegro, które zgrałeś i teraz się dzielisz. Nie wiem co gorsze...
Dlaczego od razu stawiasz zarzut wobec mnie?? Nikogo nie okradam, soft jest mojego autorstwa. Oczywiście możesz twierdzić, że soft jest niepewny, zamieściłem go dla użytkowników jako bazę (wyznacznik, odnośnik) do 'pisania' własnego programu. Nikt nie musi z niego czerpać wzoru, jedynie chciałem pomóc.
Może niektórych dziwić fakt,że ktoś zamieszcza zmodyfikowany wsad, nie czerpiąc z tego korzyści.
Forum jest od tego, aby pomagać innym, więc nie rozumiem...


Diagnostyka
Chiptuning

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Post autor: Krzysiek W. » sob lut 13, 2010 04:39

anderllh pisze:Dlaczego od razu stawiasz zarzut wobec mnie?? Nikogo nie okradam, soft jest mojego autorstwa.
Ile czasu go pisałeś? Poświeciłeś swój czas - a teraz udostępniasz efekt za free? Gratuluje.
anderllh pisze:Oczywiście możesz twierdzić, że soft jest niepewny, zamieściłem go dla użytkowników jako bazę (wyznacznik, odnośnik) do 'pisania' własnego programu.
Lepiej niech zajmą się tym ludzie którzy się na tym znają. I mają pojęcie co należy zmienić.
anderllh pisze:Nikt nie musi z niego czerpać wzoru, jedynie chciałem pomóc.
Dobrze że tak twierdzisz.
anderllh pisze:Może niektórych dziwić fakt,że ktoś zamieszcza zmodyfikowany wsad, nie czerpiąc z tego korzyści.
Mnie nie tylko dziwi, wręcz zadziwia mnie twója ,,rozrzutność''.


Nic już nie będzie takie same.

Awatar użytkownika
MAPI
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 21, 2008 17:31
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: MAPI » sob lut 13, 2010 08:30

anderllh pisze: Dlaczego od razu stawiasz zarzut wobec mnie?? Nikogo nie okradam, soft jest mojego autorstwa.
napewno nie okradasz?
to teraz prosze zamieścić jeszcze załącznik z fakturą na legalnego winolsa zraz z OLS-CKS

anderllh pisze:Może niektórych dziwić fakt,że ktoś zamieszcza zmodyfikowany wsad, nie czerpiąc z tego korzyści.
sam sie zdziwisz jak zainwestujesz w legalne oprogramowanie i sprzęt wydając kupe kasy
Ostatnio zmieniony sob lut 13, 2010 14:21 przez MAPI, łącznie zmieniany 1 raz.


Soft-tuning Kłodzko
HAMOWNIA[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wsbqRPyUNgE[/youtube]

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » sob lut 13, 2010 10:01

napewno nie okradasz?
to teraz prosze zamieścić jeszcze załącznik z faktórą na legalnego winolsa zraz z OLS-CKS
nie muszę zdawać relacji z jakiego oprogramowania korzystam...może pokażesz mi swoje faktury na oprogramowanie...ciekaw jestem ilu znalazłoby się użytkowników forum, którzy posiadają zaświadczenie o legalnośći np. swojego Windowsa lub VAG-COM'a :bigok:
...być może korzystam z WinOls'a w wersji demo, a sumy kontrolne przeliczam ręcznie :chytry:
Ile czasu go pisałeś? Poświeciłeś swój czas - a teraz udostępniasz efekt za free? Gratuluje.
Nie na tyle żebym zarywał nocki :grin: Wiele osób na forum poświęca wiele swojego czasu dla innych,służą pomocą w różnych sprawach w taki lub inny sposób, bezinteresownie.
Lepiej niech zajmą się tym ludzie którzy się na tym znają. I mają pojęcie co należy zmienić.
Nikt nie urodził się od razu tunerem, wiedzę trzeba zdobyć.
Mnie nie tylko dziwi, wręcz zadziwia mnie twója ,,rozrzutność''.
Rozumiem Cię, że upatrujesz w tym drugiego dna, ale niestety mylisz się :grin:

Widzę,że poruszyłem 'delikatną' kwestię...prawie jak zakazany owoc :helm:


Diagnostyka
Chiptuning

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob lut 13, 2010 10:57

anderllh, nic się nie przejmuj. Kto chce, to sobie zerknie, kto nie chce, nie musi. Problemu żadnego nie ma i dobrze.



Awatar użytkownika
mp1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mp1985 » sob lut 13, 2010 12:39

z legalnoscia oprogramowanie nie ma co koledze wyjeżdżać bo ilu mechaników i tunerów fakturuje wszystkie swoje usługi ? i co okrada skarb państwa nie płaca 100% naleznych podatkow tylko np ok 70% wykonanych usług

nie istotne nie należy sie spinac kolega wrzucił i fajnie kazy moze zassac obejrzeć - jesli sie zna ocenic i zdecyowac czy wgrac czy nie



oby wiecej takich ludzi dzielacych sie wiedzą




bo jesli ktos wrzuca foto opis jak najprościej zamontować sobei FMIC w garazu tak samo kots dzilei sie swoimi umijetnosciami w czipowaniu aut

a czy program jest, dobry, bezpieczny, poprawny to już każdy indywidualnie oceni jeśli ma takie kompetencje



Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » sob lut 13, 2010 13:55

powinno byc wiecej takich ludzi ktorzy wrzucaja wsady w celach edukacyjnych/porownawczych... :grin:

przeciez kolega nikomu nie kaze tego wgrywać od razu...


Czarny turboklekocik

Awatar użytkownika
MAPI
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 21, 2008 17:31
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: MAPI » sob lut 13, 2010 22:08

anderllh pisze:...może pokażesz mi swoje faktury na oprogramowanie...
nie myślisz chyba że upominałbym sie o faktury gdybym ich sam nie posiadał...niestety musze je mieć bo prowadze legalną firme
anderllh pisze: ...być może korzystam z WinOls'a w wersji demo, a sumy kontrolne przeliczam ręcznie :chytry:
ściemniasz ..winols demo nie wygeneruje poprawionego pliku ....to moge podesłać Ci plik żebyś wyliczył mi sumy? :helm:

Panowie ...punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
piszecie ze wstawienie plików nie robi problemu ...dla Was nie ...ale dla mnie tak
dlaczego ? dlatego ze za chwile tem plik będzie latał po całym necie ...będzie wgrywany gdzie popadnie,moze i pojawi sie na allegro i to nie w celach edukacyjnych ...ale za pieniadze :jezor:
mam tu u siebie jednego fachowca co zaopatrzył sie w pliki pościągane z neta i wgrywa po numerkach sterownika ....dla niego czysty zysk ...400zł za wgranie
żeby jeszcze wiedział co wgrywa ba ...żeby umiał zrobić logi,
na tym ma polegać chiptuning??
anderllh pisze: Nikt nie urodził się od razu tunerem, wiedzę trzeba zdobyć.
jak już będziesz tym tunerem i zdobędziesz wiedze ,zainwestujesz worek pieniędzy ....to wtedy zrozumiesz ze rozsiewanie plików nie jest dobrym pomysłem

pozdro.


Soft-tuning Kłodzko
HAMOWNIA[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wsbqRPyUNgE[/youtube]

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Post autor: Krzysiek W. » ndz lut 14, 2010 01:16

anderllh pisze:Nie na tyle żebym zarywał nocki Wiele osób na forum poświęca wiele swojego czasu dla innych,służą pomocą w różnych sprawach w taki lub inny sposób, bezinteresownie.
Skoro jesteś taki oh i ahh - czemu udostępniasz tylko jeden swój ,,produkt'' - trzeba było udostępnić cały pulę. :bajer:
anderllh pisze:Nikt nie urodził się od razu tunerem, wiedzę trzeba zdobyć.
Pochwal się swoimi osiągnięciami - autko przed wizytą u ciebie i po ,,zabiegu''.
anderllh pisze:Mnie nie tylko dziwi, wręcz zadziwia mnie twója ,,rozrzutność''.

Rozumiem Cię, że upatrujesz w tym drugiego dna, ale niestety mylisz się
Jakiego znowu ,,drugiegi dna" ? Wychodzę z założenia że jak już coś robić - robić to porządnie, a nie pokątnie u ,,pana Włodka".


Nic już nie będzie takie same.

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » ndz lut 14, 2010 11:44

ściemniasz ..winols demo nie wygeneruje poprawionego pliku ....to moge podesłać Ci plik żebyś wyliczył mi sumy?
:bigok:
mam tu u siebie jednego fachowca co zaopatrzył sie w pliki pościągane z neta i wgrywa po numerkach sterownika ....dla niego czysty zysk ...400zł za wgranie
żeby jeszcze wiedział co wgrywa ba ...żeby umiał zrobić logi
Zgodze się. U mnie w okolicy też takich nie brakuje, co wiedza o chiptuningu ogranicza się do nr sterowników.
jak już będziesz tym tunerem i zdobędziesz wiedze ,zainwestujesz worek pieniędzy ....to wtedy zrozumiesz ze rozsiewanie plików nie jest dobrym pomysłem
Chiptuningiem zainteresowałem się na własny użytek, nie w celach zarobkowych (a to,że są chętni na modyfikacje to zawsze wpadnie parę złotych- utrzymuję się z innych źródeł). Zamięciłem plik dla tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę w temacie, a że znajdą się osoby, które to wykorzystają w niecnych celach to wiadomo...mogłem narobić bałaganu w pliku, ale przecież nie o to chodzi.
Skoro jesteś taki oh i ahh - czemu udostępniasz tylko jeden swój ,,produkt'' - trzeba było udostępnić cały pulę.
Daj palec, to zechcą całą ręke... :grin:
Pochwal się swoimi osiągnięciami - autko przed wizytą u ciebie i po ,,zabiegu''.
W tym przypadku auto było w dobrym stanie, do poprawy był jednynie kąt wtrysku (zbyt opóźniony, co nieprawidłowo przekładało się na wysterowanie dynamicznego kąta) oraz przepływomierz do przeczyszczenia (mierzył na granicy cięcia dawek).
Wystarczyła jedna poprawka (ze względu na dymienie w średnim zakresie obrotów)i z tego co wiem to auto zrobiło dotąd 8.000km bez żadnych problemów.
Jakiego znowu ,,drugiegi dna" ? Wychodzę z założenia że jak już coś robić - robić to porządnie, a nie pokątnie u ,,pana Włodka".
Nie wiem który raz to powtórze, ale temat jest skierowany do osób, które same lubią pogrzebać przy swoim samochodzie. Rozumiem,że jestem dla Ciebie ''panem Włodkiem', który gdzieś w strasznych, zapuszczonych garażach 'tjuninguje' fury- tak nie jest :helm:

Nikogo nie zniechęcam do wykonywania chiptuningu w profesjonalnych firmach. Na śląsku i okolicach jest kilka zakładów, gdzie mógłbym powierzyć swoje auto bez żadnych watpliwości (choćby u udzielającego się w temacie MAPI'ego).



Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Post autor: Krzysiek W. » ndz lut 14, 2010 13:25

anderllh pisze:Nie wiem który raz to powtórze, ale temat jest skierowany do osób, które same lubią pogrzebać przy swoim samochodzie. Rozumiem,że jestem dla Ciebie ''panem Włodkiem', który gdzieś w strasznych, zapuszczonych garażach 'tjuninguje' fury- tak nie jest
A skąd mi to wiedzieć, czy tak jest czy nie jest? Jakoś nikt do tej pory nie zamieszczał tu ,,gotowców'' - chcesz być dobrym samarytaninem - to sobie bądż.


Nic już nie będzie takie same.

Zablokowany

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości