Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob cze 26, 2010 11:39

admin911 pisze:daj jakiś namiar na guzik donate paypal , trzeba by się jakoś odpłacić za info jakąś flache postawić
przecież jest na dole strony :helm:



szantis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lis 16, 2004 01:45
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: szantis » sob cze 26, 2010 13:53

admin911 pisze:bardzo przydatna fotka :) jeszcze big pytanie, na pliku MSA15 tuning guide.pdf , w mapie doładowania turba "turbo related" zmieniono wartość axis 45-51 czyli iq, czy zmiana tej lini zmieni dawke dla mapy w aucie czy tylko zmieni nam się sposób patrzenia na to jak i co mamy w mapie? Jeśli jest to nie istotne dla tuningu silnika to ja bym poprosił o wytłumaczenie jak to zmienić kombinowałem z wartością tego x axis na wiele sposobów i niezbyt mi to wychodziło :/ , czy może to zmienia się i szuka w podobny sposób jak "Ogranicznik ciśnienia doładowania" . anderllh daj jakiś namiar na guzik donate paypal , trzeba by się jakoś odpłacić za info jakąś flache postawić :)
Prawdę mówiąc patrzę na tą wypowiedź i zastanawiam się co autor ma na myśli....Co tam jest za mapa "turbo related" i co to "wartość axis" :grin:

Odnośnie zmian dla N145 bo chyba o to chodzi to rozszerzyli sobie zakres regulacji w zakresie 45-51 mg/r. Dla softu w wersji ori ostatnia wartość regulacji to 45 i dla dawek większych od 45 mg/r jest przyjmowana ta wartość co dla 45.
Ostatnio zmieniony sob cze 26, 2010 13:54 przez szantis, łącznie zmieniany 1 raz.



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » sob cze 26, 2010 18:07

szantis pisze:
admin911 pisze:bardzo przydatna fotka :) jeszcze big pytanie, na pliku MSA15 tuning guide.pdf , w mapie doładowania turba "turbo related" zmieniono wartość axis 45-51 czyli iq, czy zmiana tej lini zmieni dawke dla mapy w aucie czy tylko zmieni nam się sposób patrzenia na to jak i co mamy w mapie? Jeśli jest to nie istotne dla tuningu silnika to ja bym poprosił o wytłumaczenie jak to zmienić kombinowałem z wartością tego x axis na wiele sposobów i niezbyt mi to wychodziło :/ , czy może to zmienia się i szuka w podobny sposób jak "Ogranicznik ciśnienia doładowania" . anderllh daj jakiś namiar na guzik donate paypal , trzeba by się jakoś odpłacić za info jakąś flache postawić :)
Prawdę mówiąc patrzę na tą wypowiedź i zastanawiam się co autor ma na myśli....Co tam jest za mapa "turbo related" i co to "wartość axis" :grin:

Odnośnie zmian dla N145 bo chyba o to chodzi to rozszerzyli sobie zakres regulacji w zakresie 45-51 mg/r. Dla softu w wersji ori ostatnia wartość regulacji to 45 i dla dawek większych od 45 mg/r jest przyjmowana ta wartość co dla 45.
Tak w ogóle to N146(czyli nastawnik), zamieściłem foto o który axis mi chodzi, z twojej wypowiedzi wnioskuje że patrzysz do złego pdf i twierdzisz że wartość w mapie(jak na focie) jest 45mg a dawka w np. w mapie pedału ustawiona na 51 mg to jest przyjmowane 51 pomimo iż w mapie doładowania "turbo related" mam 45, zmiana tej wartośći, jak to opisują w pdf to tylko zmiana wglądu na mapę a nie jej modyfikacja? Jak tą wartość zmienić jeśli to istotne do modyfikacji.
ps: sorkie za nieścisłość w zdaniach ale jestem już 24h na nogach i staram się jak mogę ;]

Obrazek



wojtkuju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 17:02
Lokalizacja: krzepice

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: wojtkuju » wt wrz 14, 2010 17:08

Witam,piszę w sprawie checksum, mianowicie zmodyfikowałem sobie mój oryginalny wsad, i teraz, sciaglem program checksum corrector, laduje najpierw moda a potem oryginal, i wyskakuje , check zone = 6 corrected = 2, daje save i zapisuje pod nowa nazwą, ale gdy sprawdzam w programie bosch ecu number, checksum w modzie i oryginale nadal jest inny, czy tak powinno być??



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: admin911 » wt wrz 14, 2010 18:14

wojtkuju pisze:Witam,piszę w sprawie checksum, mianowicie zmodyfikowałem sobie mój oryginalny wsad, i teraz, sciaglem program checksum corrector, laduje najpierw moda a potem oryginal, i wyskakuje , check zone = 6 corrected = 2, daje save i zapisuje pod nowa nazwą, ale gdy sprawdzam w programie bosch ecu number, checksum w modzie i oryginale nadal jest inny, czy tak powinno być??
w zmodyfikowanym pliku checksum zawsze będzie się różnił od orginału


EGR OUT,CAT OUT, 2.5 MILLTEK, ARL DOLOT, BIG SMIC, PANCAKE Z 1.8T,TURBO ASZ, WTRYSK 0,216 T4, JEDNOMAS i G60, QUICKSHIFTER Z AUDI TT,STABILIZATOR 25mm Eibach, Tył 23mm H&R, 17cali na 7,5cala et32 z AUDI TT,ROZPÓRKA UP-DOWN AUDI S3...

wojtkuju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 17:02
Lokalizacja: krzepice

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: wojtkuju » wt wrz 14, 2010 19:12

ale czy to jest prawidlowe??czy tylko chodzi o to zeby przeliczyc?



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: admin911 » wt wrz 14, 2010 22:18

wojtkuju pisze:ale czy to jest prawidlowe??czy tylko chodzi o to zeby przeliczyc?
odpowiedziałem ci na to, zawsze po świeżym zmodyfikowaniu są błedy w pliku program je przeliczył i skorygował no i checksum jest inny i tak ma być,
jeśli dalej nie trybisz to http://pl.wikipedia.org/wiki/Suma_kontrolna" onclick="window.open(this.href);return false; albo zapytaj googla


EGR OUT,CAT OUT, 2.5 MILLTEK, ARL DOLOT, BIG SMIC, PANCAKE Z 1.8T,TURBO ASZ, WTRYSK 0,216 T4, JEDNOMAS i G60, QUICKSHIFTER Z AUDI TT,STABILIZATOR 25mm Eibach, Tył 23mm H&R, 17cali na 7,5cala et32 z AUDI TT,ROZPÓRKA UP-DOWN AUDI S3...

wojtkuju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 17:02
Lokalizacja: krzepice

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: wojtkuju » czw wrz 16, 2010 20:37

odpalilem w winolsie mój wsad, zmodyfikowałem i wyeksportowalem do pliku nowego, gdy otwieram znowu ten zmodyfikowany wsad pokazuje mi 74 mapy a w oryginale jest 76, dlaczego nie zapisało 2 map, co robię źle??


a jak odpalę obydwa dla porównania tzn org i mod to pokazuje wszystkie mapy.



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: admin911 » pt wrz 17, 2010 08:57

Jaka wersja winolsa i dlaczego nie oryginał? :bajer: sprawdź zawartości ręcznie po i przed sprawdź czy mapy istnieją w zapisanym po modyfikacji użyj jakiegoś hex itp lub winolsa ale manualnie, masz problemy z obsługą programu, tak więc zapraszam do manuala z programu.
Piszesz co chwilkę o jakimś małym problemie z obsługą zadajesz pytania nie istotne do chiptuningu, są to pytania obsługi programu, sorkie ale nie chce zaśmiecać tego wątku choć już dobrze poleciał w inną stronę niż powinien jak chcesz zadawać podobne pytania pisz do użytkowników na priv.


EGR OUT,CAT OUT, 2.5 MILLTEK, ARL DOLOT, BIG SMIC, PANCAKE Z 1.8T,TURBO ASZ, WTRYSK 0,216 T4, JEDNOMAS i G60, QUICKSHIFTER Z AUDI TT,STABILIZATOR 25mm Eibach, Tył 23mm H&R, 17cali na 7,5cala et32 z AUDI TT,ROZPÓRKA UP-DOWN AUDI S3...

wojtkuju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 17:02
Lokalizacja: krzepice

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: wojtkuju » pt wrz 17, 2010 15:14

Winols wersja 1500, w pliku zmodyfikowanym są te mapy tylko automatycznie ich nie wykrywa, muszę ręcznie przeskoczyć do miejsca gdzie zaczyna i kończy mapa, dopóki nie porównam ich z oryginalnym wsadem nie widać 2 map. dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » sob wrz 18, 2010 18:02

wojtkuju, ty obrabiales ten soft czy zgrales z jakiegos ecu??? znam kilka przypadkow gdzie ols nie rozpoznaje map ale wszystkie to obrobka odpowiednich miejsc w sofcie. wrzuc moze mod i znajdzie sie problem polegajacy np na niewlasciwym modzie....


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ainal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 15:40
Lokalizacja: Tadżykistan

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: ainal » śr wrz 29, 2010 09:14

wojtkuju pisze:odpalilem w winolsie mój wsad, zmodyfikowałem i wyeksportowalem do pliku nowego, gdy otwieram znowu ten zmodyfikowany wsad pokazuje mi 74 mapy a w oryginale jest 76, dlaczego nie zapisało 2 map, co robię źle??


a jak odpalę obydwa dla porównania tzn org i mod to pokazuje wszystkie mapy.
Zależy co zrobiłeś, przykładowo jak wyłączysz EGR zwiększając w całości ilość oczekiwanej masy powietrza (a masz dwa kodowania i włączoną synchronizację) to po ponownym wyszukaniu będzie brakowało właśnie tych 2 map w auto-search.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: DANIEL LHR » pn paź 25, 2010 20:11

Panowie , jak wyglada mapa odpowiadajaca za ilosc , czas wtrysku w silniku 1.9 tdi pd , cos podobnego jak napiecie na pompie w vp. Czy wystarczy tylko podniesc dawki w mg?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: toffic » pn paź 25, 2010 21:36

W PD jest to inaczej zrobione bo i element wykonawczy inaczej pracuje. Tam jest taka fajna mapka(i) określająca jak długo trwa podanie zakładanej dawki wtrysku przy danych obrotach. Reszte szukaj sam, chyba dość powiedziałem :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości