Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: _Bolec_ » czw gru 02, 2010 19:14

evolution pisze: zejdz ziomus na ziemie nie masz kasy nie robisz dobrego tuningu...
i widzisz :goof: jeśli sam sobie zrobisz chipa do parcha i sobie nie zapłacisz to raczej będzie to kupa a nie chip, odpuść ziomek :panna: xd
evolution pisze: po drugie dziwi mnie ze masz za co zyc skoro wszystkim chcesz za free robic...
widzisz nie każdy jest materialistą :hmm:

PS. już jest wojenka, a czemu? bo ktoś chciał wiedzieć ile można powietrza dmuchnąć? :hmm:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » czw gru 02, 2010 19:23

ffsapher pisze:
evolution pisze: zejdz ziomus na ziemie nie masz kasy nie robisz dobrego tuningu...
i widzisz :goof: jeśli sam sobie zrobisz chipa do parcha i sobie nie zapłacisz to raczej będzie to kupa a nie chip, odpuść ziomek :panna: xd
evolution pisze: po drugie dziwi mnie ze masz za co zyc skoro wszystkim chcesz za free robic...
widzisz nie każdy jest materialistą :hmm:
I tu dochodzimy do sedna sprawy... robiac sobie chipa place za niego jak kazdy inny klient... ekonomia jest paskudna i jesli poswiece na robienie swojego parcha czas ktory normalnie poswiecam na zarobienie powiedzmy 1,5 kpln to jestem o ten 1,5 kpln lzejszy wiec place za program jak kazdy klient. wiec z zasady chip musi byc dopracowany( innych nie robie) pomijajac fakt ze nad swoim autem bede sie "spuszczac" czesciej niz tylko raz wiec suma sumarum .....
Ja tam materialista nie jestem lubie natomiast miec zapas zygmuntow i wladkow pod reka. jak to mowia pieniadze szczescia nie daja ale lepiej je miec niz nie...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: _Bolec_ » czw gru 02, 2010 19:46

evolution pisze: Ja tam materialista nie jestem lubie natomiast miec zapas zygmuntow i wladkow pod reka.
:hmm:



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: arturkw » czw gru 02, 2010 19:54

evolution, spokojnie ja tylko zapytałem o bezpieczne ciśnienie, wiesz zapytałem tutaj bo myślałem ze ktos odpowie ja rozumiem ze ty i inni robia to za $$ i nie chce zdradzać tajemnic szanuje to i sie nie gniewam, po prostu wysle priv do kogos kto robil softa u znanych tunerow i sie dowiem jakie zadali ciśnienie, wiem nawet ze wystrojony 1Z+216 na 136 koni jeździ na doładowanie bardzo skromnym gdzie w peaku jest 1.1 bara , powyżej 3tyś ok 1,05 a od 4 tych chyba 0,95, wiec ciśnienie skromne, sa tez tunerzy gdzie takie moce uzyskuje przy doładowanie 1,2 w peaku a później 1,15, 1 bar. rozumiem cie evo ze takich danyc nie podasz i szanuje to ale czasami tez trzeba cosik podpowiedzieć, każdy sie kiedyś uczył :) i nie zamierzam robic sam sobie softa czy cos poprstu to wiedza czysto edukacyjna.


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: RasPL » czw gru 02, 2010 20:01

evolution pisze: jak to mowia pieniadze szczescia nie daja ale
duże tak :helm:

arturkw, im wyższe obroty tym więcej można pompować, oczywiście w granicach rozsądku, więc przykłady które podałeś nie są za dobre


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

szantis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lis 16, 2004 01:45
Lokalizacja: 3miasto

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: szantis » czw gru 02, 2010 20:33

Odnośnie zakresów pracy turbosprężarek ....za free :satan: http://www.turbobygarrett.com/turbobyga ... rgers.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: arturkw » czw gru 02, 2010 22:45

RasPL pisze:im wyższe obroty tym więcej można pompować, oczywiście w granicach rozsądku, więc przykłady które podałeś nie są za dobre
no i widzisz tu sie mylisz, poniewaz soft w tym aucie byl robiony w cenionej firmie, a jak myslisz czemu ori nawet soft ogranicze cisnienie z 0,95 na 0,85 od 3000?


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

ainal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 15:40
Lokalizacja: Tadżykistan

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: ainal » sob gru 04, 2010 10:39

RasPL pisze: im wyższe obroty tym więcej można pompować, oczywiście w granicach rozsądku, więc przykłady które podałeś nie są za dobre
Czyżby prawa fizyki uległy zmianie?



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: fusse » ndz gru 05, 2010 00:41

evolution pisze: ani ja ani zaden inny tuner nie sprzeda takich informacji za free.:smoke:

niestety tu sie mylisz, nie mierz wszystkich swoja miara.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » ndz gru 05, 2010 11:50

fusse pisze:
evolution pisze: ani ja ani zaden inny tuner nie sprzeda takich informacji za free.:smoke:

niestety tu sie mylisz, nie mierz wszystkich swoja miara.
nie mierze ziomus. bajekteznie opowiadaj bo tonie ta porai wiek... widziales tutaj kogos z tunerow zajmujacych sie tym na codzien zeby powiedzial komus ile dmuchnac i jak??? bo ja nie widzialem zadnego :smoke:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: arturkw » ndz gru 05, 2010 13:09

evolution pisze:nie mierze ziomus. bajekteznie opowiadaj bo tonie ta porai wiek... widziales tutaj kogos z tunerow zajmujacych sie tym na codzien zeby powiedzial komus ile dmuchnac i jak??? bo ja nie widzialem zadnego :smoke:
chodzilo tylko o 1 zdanie ze np sprężarka z 1Z można dmuchnąć x,x bara i będzie w miare ok ale to juz jest kres jej możliwości przecież nikt tego nie wykorzysta, wiadomo ze zakres jest między 1-1,3 bara , ale jak to problem to ok nie bylo tematu :)


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: ringel » ndz gru 05, 2010 13:58

Śmieszne rozmowy tu niektórzy prowadzą, nic do tematu nie wnoszą. Skoro piszą tu osoby które coś wiedzą a nie powiedzą, proponuje, żeby się nie udzielały. I nie piszę tego w złośliwości. Dużo ludzi z forum już dawno jeździ na obrobionych własnych programach. Jeżeli ktoś jest kumaty to i tak dojdzie do tego. Nie rozumiem co to za tajemnica z tą turbiną. Wystarczy, że się popatrzy na logi auta, które chipował jakiś znany tuner. Chyba on nie może zakazać właścicielowi tego auta upubliczniania logów. Nie bądźcie tacy śmieszni.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: evolution » ndz gru 05, 2010 14:12

ringel pisze:Śmieszne rozmowy tu niektórzy prowadzą, nic do tematu nie wnoszą. Skoro piszą tu osoby które coś wiedzą a nie powiedzą, proponuje, żeby się nie udzielały. I nie piszę tego w złośliwości. Dużo ludzi z forum już dawno jeździ na obrobionych własnych programach. Jeżeli ktoś jest kumaty to i tak dojdzie do tego. Nie rozumiem co to za tajemnica z tą turbiną. Wystarczy, że się popatrzy na logi auta, które chipował jakiś znany tuner. Chyba on nie może zakazać właścicielowi tego auta upubliczniania logów. Nie bądźcie tacy śmieszni.
w koncu cos madrego. nie bez powodu pisalem ze na necie jest mnostwo informacji i wystarczy skopiowac... Co do samej tajemnioczosci... to nie tajemnica to czyste $$ wydane na wyqrwione sprezarki by poznac granice. wiec nic za darmo kazdy poniesie kiedys koszta :pub:
a co do smieszniosci...smiesznym moze okazac sie ten ktory odczytuje logi ktore nie maja nic wspolnego z faktem i na ich podstawie robi swoj... bo o takiej mozliwosci zapomnieli wszyscy :rotfl: .


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Re: Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Post autor: fusse » ndz gru 05, 2010 22:56

evolution pisze:
fusse pisze:
evolution pisze: ani ja ani zaden inny tuner nie sprzeda takich informacji za free.:smoke:

niestety tu sie mylisz, nie mierz wszystkich swoja miara.
nie mierze ziomus. bajekteznie opowiadaj bo tonie ta porai wiek... widziales tutaj kogos z tunerow zajmujacych sie tym na codzien zeby powiedzial komus ile dmuchnac i jak??? bo ja nie widzialem zadnego :smoke:
widzialem, takze jak nie chcesz nic wnosic do tematu to sie zamknij w tym swoim malym swiecie i nie opowiadaj bzdur ile to wywaliles sprezarek zeby zdobyc informacje ile wytrzymaja. kolega zapytal o starego kibla sprzed 15 lat ,a Ty zrobiles afere. ja tez juz koncze ze swojej strony.

milego wieczoru.


ps. prosze moda o usuniecie tej bezsensownej dyskusji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości