Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr lut 17, 2010 10:03

w takim razie po 10:00 będzie nowy punkt regulaminu zakazujący zamieszczania plików zmodyfikowanych ze sterowników (własnych lub cudzych) na forum. jak chcesz się dzielić wiedzą to wrzuć pliki oryginalne bo to nie jest zabronione.
Cieszę sie,że mam wkład w rozwój forum :bigok:
GTO, więc przywróć link do oryginalnego wsadu z AFN.

Dla wszystkich zainteresowanych zmodyfikowanym oprogramowaniem zapraszam na PW.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 10:06 przez anderllh, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr lut 17, 2010 11:06

anderllh pisze:Pliki zamieszczone przeze mnie są mojego autorstwa (moją własnością) i nie łamie w żaden sposób te punktu.
nie chcialbym byc nie mily, ale stworzyles je sam od podstaw czy tylko modyfikowales? bo jesli nie napisales sam wsadu do ECU to raczej nie jest on Twojego autorstwa - tak mi sie przynajmniej wydaje


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr lut 17, 2010 12:11

nie chcialbym byc nie mily, ale stworzyles je sam od podstaw czy tylko modyfikowales? bo jesli nie napisales sam wsadu do ECU to raczej nie jest on Twojego autorstwa - tak mi sie przynajmniej wydaje
Adamm, masz rację, nie napisałem go samemu, jedynie zmodyfikowałem, więc idąc tym tokiem mogę powiedzieć, iż jestem współautorem :grin:
Regulamin forum został zaktualizowany, widzę jednak,że są różnice zdań wobec zamieszczania oryginalnego oprogramowania ECU.
GTO napisał:
jak chcesz się dzielić wiedzą to wrzuć pliki oryginalne bo to nie jest zabronione.
Moderatorzy - zdecydujcie się w końcu :helm:
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 12:12 przez anderllh, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr lut 17, 2010 12:41

anderllh, ja sie nie wypowiadalem akurat jako moderator i nie podpieralem sie regulaminem wiec nie siej zametu prosze!

idac dalej moim tokiem rozumowania to nie jestes wspolautorem gdyz zapewne nie dostales od wlasciela praw autorskich pozwolenia na modyfikacje jego pracy ;)


tak jakbys pogrzebal w windows i mowil ze jestes wspolautorem


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr lut 17, 2010 12:53

ja sie nie wypowiadalem akurat jako moderator i nie podpieralem sie regulaminem wiec nie siej zametu prosze!
Adamm, uwaga nie była skierowana do Ciebie. Komu jak komu, ale Tobie niczego nie zarzucam,wcześniej przeniosłeś mój temat do odpowiedniego działu, nie było wtedy mowy o łamaniu regulaminu.
idac dalej moim tokiem rozumowania to nie jestes wspolautorem gdyz zapewne nie dostales od wlasciela praw autorskich pozwolenia na modyfikacje jego pracy
tak jakbys pogrzebal w windows i mowil ze jestes wspolautorem
przy windowsie może nie...ale np. przy linuxie jak najbardziej :bigok:
rozumiem,że dla każdej modyfikacji oprogramowania sterownika trzeba mieć zgodę od właściciela praw autorskich, czyli jeżeli nie ma tej zgody i pobiera się za to pieniądze-jest to przestępstwo :bajer:
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 12:53 przez anderllh, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr lut 17, 2010 12:59

anderllh, bierzesz mnie teraz pod wlos :P

trzeba by sie skontaktowac z producentem / wlascicielem licencji i to ustalic


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr lut 17, 2010 13:18

trzeba by sie skontaktowac z producentem / wlascicielem licencji i to ustalic
Tutaj może być pole do popisu dla tunerów,żeby wyjaśnili sprawę dotyczącą licencji na modyfikowanie oprogramowania. :bajer:
Chcę tylko poznać powody zakazu umieszczania zmodyfikowanego (jak i oryginalnego) oprogramowania na forum, bo jeżeli wymagana jest licencja (i co za tym idzie pewnie opłata) to wypadku zamieszczania wsadów łamane byłyby prawa autorskie -> konsekwencje prawne. :bigok:



Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Post autor: ringel » śr lut 17, 2010 13:24

anderllh pisze:Wcześniejsze tematu zostały usunięte/zamknięte/przesunięte do innych działów (z przyczyn wiadomych)
Kolego myśle, że to bezsensu to co robisz, ponieważ jak widać, niektórzy ludzie tego forum będą bronić swych interesów podpierając się różnymi regulaminami robiąc z Ciebie komputerowego pirata. Ja rozumie jakbyś dawał wsady dotyczące immo, ale zmodyfikowane wsady i tyle wrzasku.



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » śr lut 17, 2010 14:07

Śmieszne są te całe modyfikacje regulaminu, prawie jak za komuny, cenzura itp
w czym problem, że anderllh, zamieścił zmodyfikowane wsady, Na pewno nikt z tego powodu nie zbiednieje. Czemu to Was tak bardzo boli. 99% ludzi i tak pojedzie do renomowanej firmy , do ludzi którzy znają się na rzeczy gto, adama i do wielu innych którzy mają wyrobioną renomę,
A temu 1% ciekawskich analizowanie wsadów da dużo radości , a i tak z tego 1% może kolejny 1% zrobi jakiś użytek.
Co z tego że sam je ściągnąłem. I tak jak zajdzie potrzeba pojadę tak jak ostatnio do cs . Natomiast z radością przejrzę je w celach edukacyjnych.

A co do licencji na modyfikowanie oprogramowania to chyba nikt takowej nie posiada, Równie dobrze trzeba by się postarać o licencje na jakiekolwiek zmiany mechaniczne czy elektroniczne w samochodzie albo czymkolwiek innym.

pzdr



MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » śr lut 17, 2010 14:46

Myślę, że są na tym forum ludzie, którzy z różnych względów próbują skrobać coś sami lub z pomocą kolegów i do tego, jeżeli wyjdzie, to satysfakcja jest dwa razy większa niż zakup programu u tunera - ten na pewno od tego nie zbiednieje, a jeżeli jest dobry nie musi martwić się o klientów i założonym tematem przez anderllh...



Awatar użytkownika
mick mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:01
Lokalizacja: otwock

Post autor: mick mk2 » czw lut 18, 2010 20:38

czyta i mam swoją teorię na ten temat:
ci ludzie którzy tak bronią tego przestrzegania regulaminu poprostu boją się że podczas takiej modyfikacji klient może zacząc zadawac za dużo pytań czasem niewygodnych z którymi mogą sobie nie poradzic i stracą w ten sposób reputację jako "super specjaliści"
Jeśli kogoś uraziłem to sorry ale zawsze mówię to co myślę.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw lut 18, 2010 22:20

mick mk2, bez urazy ale teraz to wydumales teorie spiskowa :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » czw lut 18, 2010 23:16

bez urazy ale teraz to wydumales teorie spiskowa
Faktycznie mick mk2 trochę przesadził, ale jest w tym trochę prawdy. Jeżeli klient jest mało świadomy wykonywanej usługi, to w jego oczach jest większe uznanie dla specjalisty, większe zaufanie itd...tyczy się to nie tylko motoryzacji, ale również innych dziedzin.

Słowem komentarza zacytuję klasyka...
"Koń jaki jest, każdy widzi" :green_fuck:



Awatar użytkownika
mick mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:01
Lokalizacja: otwock

Post autor: mick mk2 » pt lut 19, 2010 00:10

no wiecie na codzień robię reklamy więc wyobraznię to muszę miec :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości