Chiptuning TDi - VP 37 oraz PD

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt lut 19, 2010 00:33

mnie tam to dynda wszystko, dla mnie klient moze mi patrzec na rece :) juz mialem takiego co sam sobie nastawnik chcial robic to musial kupowac nowy :)

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 11:34 pm ]
PS tak samo jest z softem :D im wiecej domoroslych fachowcow tym wiecej mam pracy :D wiec feel free :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » pt lut 19, 2010 00:44

no wiecie na codzień robię reklamy więc wyobraznię to muszę miec
:bigok:

Adamm, właśnie po to jest temat, aby było jak najmniej nieprzyjemnych sytuacji :grin:
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 00:45 przez anderllh, łącznie zmieniany 1 raz.



glus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 12:46
Lokalizacja: Belgia

Post autor: glus » pn lut 22, 2010 21:17

Nie ma co bic piany!
Ludzie co sie tak awanturuja po prostu sie boja.
Inna sprawa to to, ze brak ludzi ktorzy sie bezinteresownie podziela wiedza.A na jakies pytanie pada odpowiedz:CZY TY WIESZ O CO PYTASZ?
Wiec jesli Ktos ma ochote podzielic sie wiedza na temat modyfikacji dlaczego to utrudniac?
W koncu i tak wyladuja w Waszych warsztatach(mowie o Tych bojacych sie) wiec pracy nie zabraknie ,wiec dajcie sopkoj i niech temat zyje .


Czy sie stoi ,czy sie lezy ,to setuchna sie nalezy!

Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: TuneFORCE » śr lut 24, 2010 10:40

Kolejny temat "masakra" potem cwaniaczki co się tu naczytają bzdetów będą handlować "chipami" na allegro za półdarmo.

DO ADMINÓW:

Proponuję o zezwolenie na możliwość zamieszczania "wsadów" czy udzielaniu rad pod jednym warunkiem - niech osoba która chce zamieścić wsad przed jago zamieszczeniem wyśle do administracji forum:
- pr. screen z numerem licencji programu do edycji softu
- imię, nazwisko,
- nazwa firmy
- firmowy nip/ID

Każda osoba która wypowiada się/udziel rad w takim temacie(jak jego założyciel) nawet jeśli nie zamieszcza "wsadów" powinna zostać natychmiast poproszona o w.w dane a jeśli ich nie wyśle powinna zostać zbanowana a każdy taki temat skasowany.

Zobaczymy ilu chętny do udzielania rad się znajdzie...obawiam się że żadnego.


http://tuneforce.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://tuneforce.pl/chiptuning-walbrzych-hamownia" onclick="window.open(this.href);return false;

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr lut 24, 2010 12:24

Kolejny temat "masakra" potem cwaniaczki co się tu naczytają bzdetów będą handlować "chipami" na allegro za półdarmo.
Kogo nazywasz cwaniaczkamii?Chyba nie osoby, które chcą dowiedzieć się różnych informacji nt chiptuningu?...bzdety? :goof: Gdzie Ty tu je widzisz? Jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd, niech wszechwiedzący tuner mnie poprawi-nie jestem alfą i omegą, dziele się swoją wiedzą na tyle ile potrafie :bajer:
Proponuję o zezwolenie na możliwość zamieszczania "wsadów" czy udzielaniu rad pod jednym warunkiem - niech osoba która chce zamieścić wsad przed jago zamieszczeniem wyśle do administracji forum:
- pr. screen z numerem licencji programu do edycji softu
- imię, nazwisko,
- nazwa firmy
- firmowy nip/ID

Każda osoba która wypowiada się/udziel rad w takim temacie(jak jego założyciel) nawet jeśli nie zamieszcza "wsadów" powinna zostać natychmiast poproszona o w.w dane a jeśli ich nie wyśle powinna zostać zbanowana a każdy taki temat skasowany.

Zobaczymy ilu chętny do udzielania rad się znajdzie...obawiam się że żadnego
Nie chciałbym Cie urazić, ale tego rodzaju postem ośmieszasz siebie oraz innych.
Podążając Twoim tokiem rozumowania, każda wypowiedź na dowolny temat na forum powinna być wcześniej inwigilowana...
Rozumiem,że każdy udzielający rady np. w sprawach techniczno-mechanicznych powinnieć wcześniej złożyć stosowne zaświadczenie,że posiada warsztat mechaniki samochodowej lub stację diagnostyczną...przykładów można wymieniać i wymieniać...

Udowadniasz tylko swój egoizm (oraz egoizm środowiska),że wiedza o chiptuningu nie powinna być udostępniana...powinna być broniona za wszelką cenę.

Twój pomysł jest na takim poziomie,że...poziomu to on nie ma. :helm:



sprint12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 24, 2010 13:09
Lokalizacja: mechanik

Post autor: sprint12 » śr lut 24, 2010 15:22

Tuneforce masz racje masakra .widze że bierzesz sie za cenzurowanie neta- powodzenia .
Temat wypływa na innych forach i go nie powstrzymasz.Zaczni pisać równierz tam swoje posty takie jak ten wyżej , a może ktoś cie wysłucha, albo zbanuje.Piszesz o numerach licencji na soft,może inni są mondrzejsi niż ty i robią to na piechote?.Żartuje ale zamiast płodzić takie posty proponuje wziąść się za nauke o nowszych iednostkach bo w klekotach chcesz czy nie niedługo będziesz miał pozamiatane.



Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: TuneFORCE » śr lut 24, 2010 15:54

Ja nie mam nawet jednego pirackiego softa, czy choćby mapy w navi, wszystko ori z licencją...dla mnie wszystkie te kabelki made in china i pirackie programy to narzędzia dla cwaniaczków i kombinatorów - takich przysłowiowych "polaczków".

Co innego jak ktoś grzebie przy swoim samochodzie i wymienia się doświadczeniami na forum a co innego jak zaraz gallettem za 150zł z alledrogo robi nieuczciwą konkurencje.

Ok może przesadziłem z tym że każdy kto "radzi" w temacie jak ten powinien się zaraz "legitymować" ale jak ktoś chce zamieszczać/sprzedawać pliki powinien to zrobić.

Tylko nie piszcie że na "zagranicznych forach" jest inaczej bo to brednie.

sprint12 najpierw by wypadało się przywitać a potem nawijać o zamiataniu czy sprzątaniu...
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2010 15:58 przez TuneFORCE, łącznie zmieniany 1 raz.


http://tuneforce.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://tuneforce.pl/chiptuning-walbrzych-hamownia" onclick="window.open(this.href);return false;

anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr mar 10, 2010 14:27

Widać zainteresowanie tematem, z czego bardzo się cieszę.
Codziennie dostaje kilka wiadomości, więc jeszcze niezdecydowanych serdecznie zapraszam :bigok:

Dziękuje wszystkim na słowa uznania :helm:


Diagnostyka
Chiptuning

Awatar użytkownika
fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr paź 22, 2008 18:18
Lokalizacja: Budzisko/Suwałki

Post autor: fill89 » pn mar 29, 2010 22:10

TuneFORCE pisze:Tylko nie piszcie że na "zagranicznych forach" jest inaczej bo to brednie.
"Tak tak a świstak siedzi i ........" śmieszy mnie Twoja wypowiedź bo bronisz wiedzy przed wszystkimi i siejesz konspiracje, namawiasz aby wszyscy nabierali wody w usta a na chiptuners.org siedzisz dniami i nocami zdobywając wiedzę która tam Tobie akurat udostępniają. Jeden wielki ŻAL

Fajnie masz wszystko legalne wydałeś na to kupę pieniędzy ale nie każdego na to stać. Z drugiej strony nie narzędzia i legalność programów czynią z Ciebie prawdziwego tunera lecz wiedza i efekt końcowy Twojej pracy a czy doszedłeś do tego tanim programatorem czy drogim nie ma znaczenia. :helm:



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » wt mar 30, 2010 22:44

Co za ludzie?? To tak samo, jak ja bym miał swój sposób na montaż Intercoolera i zakazał go innym robić.

Co za pazerni ludzie. Każdy to wgrywa na własne ryzyko. To tylko kwestia czasu i każdy sobie w domu będzie wgrywać.
Ostatnio zmieniony wt mar 30, 2010 22:58 przez Fucker, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » śr mar 31, 2010 18:28

fill89 pisze:Fajnie masz wszystko legalne wydałeś na to kupę pieniędzy ale nie każdego na to stać. Z drugiej strony nie narzędzia i legalność programów czynią z Ciebie prawdziwego tunera lecz wiedza i efekt końcowy Twojej pracy a czy doszedłeś do tego tanim programatorem czy drogim nie ma znaczenia.
ciekawe czy większość chip tunerów od razu kupowała programy za 20 tyś żeby sie na nich nauczyć czy
szło sie po-kolei, najpierw darmowe vagi, później pobrane z internetu programy, itd, itp.

nie ma co sie okłamywać, tu jest polska kto kombinuje ten ma,
każdy polak z głową na karku nie podzieli sie swoją wiedzą za darmo skoro ma z tego łatwe pieniądze.



Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Post autor: on6222 » ndz kwie 25, 2010 22:53

ja popieram anderllh przeciez kazdy od czegos zaczynal, i musial sie gdzies uczyc i probowac, napewno sie z taka wiedza nie urodzil, a jesli nawet to napewno nie zaczal peirwszego chiptuningu od kupowania chamowni i drogich programow i interfejsow
takze jestem za tym aby temat zyl



bolec66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 11, 2010 12:55
Lokalizacja: trzebień

Post autor: bolec66 » śr maja 05, 2010 11:58

To może specialiści się wypowiedzą,
dla silnika ASV jak podlewamy paliwem, byłem u tunera zrobiłem program teraz patrze na logi i wydaje mi się że program jest zrobiony zbyt bezpiecznie..
wyszła słaba moc bo tylko 133PS,
paliwem jest podlane 51mg ale tylko do 3900, potem już mam dawkę 50, 49,48 przy 4400rpm.. a widziałem logi kumpla u którego paliwem jest podlane do samego końca 51mg do 4500, czy dlatego wyszła tak słaba moc u mnie że dawka paliwa jest zachowawcza dane przez tunera?



anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: anderllh » śr maja 05, 2010 13:07

bolec66 pisze:To może specialiści się wypowiedzą,
dla silnika ASV jak podlewamy paliwem, byłem u tunera zrobiłem program teraz patrze na logi i wydaje mi się że program jest zrobiony zbyt bezpiecznie..
wyszła słaba moc bo tylko 133PS,
paliwem jest podlane 51mg ale tylko do 3900, potem już mam dawkę 50, 49,48 przy 4400rpm.. a widziałem logi kumpla u którego paliwem jest podlane do samego końca 51mg do 4500, czy dlatego wyszła tak słaba moc u mnie że dawka paliwa jest zachowawcza dane przez tunera?
Przy jednakowo ustawionych parametrach w mapach, u jednych może pokazać 140KM, u drugich 130KM...stan silnka i osprzętu jest decydujący.
Poza tym nie można patrzeć jedynie na ilość paliwa w mg, w większości przypadków ma się to nijak do rzeczywistego dawkowania.
Wydaję mi się,że sprawę powinieneś wyjaśnić z tunerem u którego robiłeś program, powinien Ci wszystko wytłumaczyć, jeżeli masz wątpliwości.


Diagnostyka
Chiptuning

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości