Różnice komputerów do TDI AJM

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Różnice komputerów do TDI AJM

Post autor: wojti2001 » pn wrz 29, 2014 14:03

Panowie mam pytanie. Aktualnie posiadam w swoim golfie mk 4 1.9 TDI AJM 1999 ECU silnika o Nr 038906019CJ. Silnik ten nie posiada elektrycznej pompy paliwa. Vacum sam sobie zasysa paliwo. Chce dołożyć oryginalną pompe paliwa wraz z koszem. Niestety po podłączeniu się pod odpowiedni pin w komputerze brak jest sygnału sterującego przekaźnik pompy paliwa (tzn. pojawia się ciągłe 7v). Według ETKI stosowany był również komputer 038906019H >>1J-X-999 999 czyli pozmianowy model po 2000r. ktory posiadał jużelektryczną pompe paliwa. Czy ktoś będzie mi w stanie powiedzieć czy na 100% ten nowszy komputer będzie obsługiwał już poprawnie sterowanie pompa paliwa??
Chciałem zastosować przekaznik czasowy, aby pompa załączała się na 3sec po przekreceniu zapłonu a następnie wyłączała + przekaznik odcinający zasilanie przy braku ciśnienia oleju (wyłączony silnik), ale nie chciałbym tego robić ze względu na brak wyłącznika bezwładnościowego (w przypadku wypadku).

Pozdrawiam


MK IV AJM

Awatar użytkownika
lortprodisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 19, 2007 16:49
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

Re: Różnice komputerów do TDI AJM

Post autor: lortprodisz » wt paź 14, 2014 23:30

spróbuj przekodowac kompa od silnika jako 4motion czyli 3 nie 2 i sprawdz czy masz napiecie zasilajace


GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM CIOSÓW DWANAŚCIE

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Różnice komputerów do TDI AJM

Post autor: edzio » pn lis 03, 2014 09:56

wojti2001 pisze: Chce dołożyć oryginalną pompe paliwa wraz z koszem.
co chcesz przez tę zmianę osiągnąć,bo nie bardzo rozumiem w jakim celu ta zmiana?



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości