Przejście z 16 bit na 8 bit z wirusem

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

fafal251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 11, 2014 01:42

Przejście z 16 bit na 8 bit z wirusem

Post autor: fafal251 » czw gru 11, 2014 03:11

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum więc pewnie będzie używaj przeglądarki a jednak nie znalazłem odpowiedzi.
Nie jestem zapalonym miłośnikiem tuningu ale przypadkiem wpadł mi w ręce komputer od golfa 3 tdi z wirusem. Dodam że auto przyszło z nim z niemiec
Posiadam sam trójke z 1Z i naszła mnie chęć aby przez zimę nazbierać gratów i na wiosnę złożyć to wszystko do kupy.

Pierwszy problem to sam ECU bo jest 8 bitowy a ja mam 16 bitowy ale zamiana pinów i golf zapalił i jeździ.
Widać bardzo dużą różnice w dynamice auta. Mój brat ma B5 AFN i w porównaniu "na oko" to osiągi mojego są lepsze a zwłaszcza na 5 biegu dużo lepiej się zbiera.

Dwa to turbina.
Posiadam swój tester a dokładnie AutoCom CDP + w którym na oryginalnym ecu wartość wyliczona doładowania jest do 0,8 a w tym z wirusem śmiało przekracza 1,4 bara :hmm:
Moja turbina już dogorewa i tak czy inaczej czeka ją regeneracja bądź wymiana
Założył bym od AWX ale tam jest geometria więc odpada chyba że ktoś wie jak podłączyć ją pod ten ECU. Ja osobiście myślałem na zaworem od EGRu n18 bo on jest na podcisnienie.
Pytanie brzmi jaka turbina bez geometrii podejdzie pod takie doładowanie i oczywiście żeby miała jeszcze zapas oddechu?? Kolektory to ogarnę bez problemu.

Do tego oczywiście będą wtryski 0.216 a z czasem IC a jeżeli funduszy starczy to nowy wydech

Wszystko będę robił sam więc każda rada na wagę złota



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości