MKIV po chip tuningu.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ZULUS 28
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: wt gru 25, 2007 11:14
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: ZULUS 28 » czw lis 12, 2009 14:02

wszystko jest ok tylko jeden woli niżej a drugi wyżej


gti tdi 20jahre

johnson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 16, 2008 01:11
Lokalizacja: Wroclaw/Wawa

Post autor: johnson » czw lis 12, 2009 14:16

te wartosci sa tak niskie ze i tak nie bedzie to odrzutowiec a przynajmniej fajnie ci pomasuje plecy w okolicach 2200, jak sie wygladzi bedzie mniej fajnie, zostawiaj jak jest i ciesz sie jazda



wieku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 03, 2009 12:38
Lokalizacja: Zaklików
Kontakt:

Post autor: wieku » sob lis 21, 2009 15:16

Hej przeczytałem kiedyś taką wypowiedz

"...A dla fanów chipowania: do jazdy codziennej (głównie trasy) powróciłem do oryginalnego programu. Silnik jest dobrze dotarty, równiutko jedzie powyżej 4 tys. obr... Wkurzało mnie dymienie (wstyd) z nowego samochodu. Mam pojechać na modyfikację programu, ale nie wiem... poza tym z chipem zmniejsza się w praktyce zakres obrotów użytkowych - do 2 tys w górę. Można zapomnieć o pedale w podłogę przy 1500 obr/min na 4, 5, 6 biegu - koło zamachowe tak wali, że aż strach... nic za darmo..."

jest aż tak źle po chipie czy zależy od skoku mocy seryjnej po modzie, chodzi mi o to czy np. mam silnik 90KM i zrobiony soft+wydajniejsze wtryski, rezultat około 140KM no i wzmocnione sprzęgło to silnik bardzo po dupie dostaje i niebawem go jak i podzespoły szlak trafi czy będzie się miło i długo eksploatował ??

Z góry dzięki za wyjaśnienie :)



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob lis 21, 2009 15:48

jak masz łeb na karku, a nie w du.. to auto bedzie jezdzic dluzej niz twoj okres posiadania go. ten co napisal ten tekst nadaje sie z głowa do kibla i spuscic glowe. przy 1400 obr gaz na max? nawet seryjny motor i sprzeglo sie wykonczy od takiego czegos i to bardzo szybko. osobiscie nie jezdze praktycznie ponizej 2tys obr. kopci? no pewnie jak zrobil mega profeszynal czips by allegro to kopci i zamiast jechac w calym zakresie to robi wielkie bum momentu w okolicach 2kobr [dwumas ledwo z obudowy nie wyskoczy] a potem auto przestaje jechac, bo ani mocy ani momentu juz nie ma.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » sob lis 21, 2009 18:27

souler, zgadzam sie z toba w zupełnosci.
Nie jezdzi sie z pedalem w podlodze przy 1.5 tys obr na 4,5,6 biegu !



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » sob lis 21, 2009 20:35

wieku pisze:Można zapomnieć o pedale w podłogę przy 1500 obr/min na 4, 5, 6 biegu -
:panna: :panna: :panna: :panna: :panna:
przy takiej jeździe jak koledzy mówia, sprzegło długo nie pociągnie.
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 20:35 przez Ponior, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: TuneFORCE » sob lis 21, 2009 21:33

wieku pisze: "...A dla fanów chipowania: do jazdy codziennej (głównie trasy) powróciłem do oryginalnego programu. Silnik jest dobrze dotarty, równiutko jedzie powyżej 4 tys. obr... Wkurzało mnie dymienie (wstyd) z nowego samochodu. Mam pojechać na modyfikację programu, ale nie wiem... poza tym z chipem zmniejsza się w praktyce zakres obrotów użytkowych - do 2 tys w górę. Można zapomnieć o pedale w podłogę przy 1500 obr/min na 4, 5, 6 biegu - koło zamachowe tak wali, że aż strach... nic za darmo..."
pomijam fakt buta przy 1500obr....jak drży i kopci to soft jest do poprawy i tyle :bigok:


http://tuneforce.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://tuneforce.pl/chiptuning-walbrzych-hamownia" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości