Sprzęgło G60/VR6 w TDI ALH ASV I INNE 110 KM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » śr mar 17, 2010 08:20

marcuso86 pisze:A jeśli mamy 6stke to podejdzie jakiś jednomas czy coś w tym stylu?
Nie ma z czego wziasc jednomasu na 240mm. valeo robi zamienniki JM na takie motory.


Jeszcze powrócę do tematu śrub od zamachu i okazuje sie ze w oryginale sa 12.9 ale do zestawu valeo jednomasowego sa 10.9. Mozliwe ze z powodu tego ze dwumas majtany jest we wszytskich kierunkach jak juz jest padajacy ( w koncu trzesie całą buda na postoju) czego przy JM nie doswiadczymy. Jak sie ktos uprze to mozna zamontowac 12.9 ale powinny wytrzymac spokojnie takie 10.9
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 10:51 przez wesol, łącznie zmieniany 2 razy.



mik370
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 20:39
Lokalizacja: B-STOK

Post autor: mik370 » śr mar 17, 2010 22:25

Wczoraj wlasnie wymienilem dwumas na Z1 i co dziwne nie mieli zestawu sash to wzielem z harta okazalo sie sie ze komplet od bmw 525 wszystko pasowalo narazie chodzi ale co dalej zobaczymy silnik alh wszystko wyszlo mnie 390zl plus moja robota,teraz jak jade to przy wiekrzych obrotach jest tylko szum.



dj.nova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 13, 2007 17:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: dj.nova » czw mar 18, 2010 00:45

mewa2002 pisze:Mam do kupienia jednomas od corrado g60. Ale jest napisane na nim nr 037 105 273B a powinno byc C. Orientujecie się moze czy bedzie zatem pasowac do AHF? czym one sie rożnią?
mnie kolega Sebu polecił koło zamachowe z 1Z o numerze VW 028 105 269 B...
kupiłem bez literki"B" na końcu (albo może jej nie widziałem), koło założone dzisiaj wraz ze sprzęgłem od G60 i lata jak tra lala...
pedał mięciutki jak masełko...
ewidentnie czuć brak dwumasówki jak chcesz z małej prędkości bujnąć auto na wysokim biegu, u mine bynajmniej czuć jednak te drgania które zdrowy dwumas potrafi wytłumić, no i może troszke słychać jeszcze sprężynki, ale chociaż odzyskałem widoczność we wstecznych lusterkach, bo już tak budą telepało
dzięki za pomoc kolegom z forum, dzięki nim znowu czuje, że jeżdże... :grin:



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » czw mar 18, 2010 01:11

no to jest właśnie ta różnica że jak się mocno dusi gaz w dolnym zakresie obrotów to czuć wibracje przenoszone na budę ale jest na to proste lekarstwo wystarczy zredukować bieg i nie dusić gazu na max poniżej 2000 obr



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » czw mar 18, 2010 12:02

czy komuś po wymianie na jednomas pojawiły się lekkie wibracje? albo silnik zaczął trochę głośniej chodzić?
bo ja już od dawna mam takie objawu, że bardzo delikatnie buda rezonuje przy 1200 i 2300obr i trochę silnik jakby głośniej chodzi.
może to przez brak tłumienia jakim był dwumas...
ktoś też zauważył takie delikatne objawy po zmianie?



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » czw mar 18, 2010 12:19

czy do silnika AXR da rade wsadzić sztywne koło plus sprzegło z g60?



dj.nova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 13, 2007 17:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: dj.nova » czw mar 18, 2010 20:25

grzegorzp pisze:bardzo delikatnie buda rezonuje przy 1200 i 2300obr i trochę silnik jakby głośniej chodzi.
ja tak właśnie miałem jak mi zaczynał dwumas klękać... ale Ty piszesz, że jesteś po zmianie na jednomas...



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Post autor: trzeci5 » czw mar 18, 2010 22:51

Witam dołącze się do tematu ,a dokładnie chciałbym się doradzic jakie sprzęgło wsadzić do mojego AJM (152KM i 350Nm ) bo przy gwałtownej jeżdzie zaczyna puszczać (ślizgać).Czytałem ze z sharana można wsadzić ale czy trzeba wymieniać koło dwumasowe czy tylko tarcze i docisk,ca może jest jakieś inna opcja.Chce dodać ze moc jeszcze troch wzrośnie, za info z góry dziękuje i pozdrawiam.


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

sebu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 09, 2009 19:44
Lokalizacja: zielonka

Post autor: sebu » pt mar 19, 2010 07:00

grzegorzp pisze:albo silnik zaczął trochę głośniej chodzić?
Ja również zwróciłem uwagę że tak mam ,kolega ma golfa lll 90 konnego i oczywiście koło JM i też słuchać u niego takie ( grzechotanie ) czyli wnioskuję że tak poprostu musi być :bigok:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
octavia 110 km
sprzęgło od G 60 miękka jazda
REGULAMIN CZASAMI SKŁANIA DO REFLEKSJI.

dj.nova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 13, 2007 17:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: dj.nova » pt mar 19, 2010 19:57

sebu, troche o DM poczytałem i według mnie są to wpadające w wibracje sprężynki tarczy sprzęgła... normalnie te wibracje wytłumiłby dwumas, ale że go nie ma to sprężynki dzwonią...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pt mar 19, 2010 20:39

tyle ze jak masz dwumas to nie masz sprezynek na tarczy sprzegla a jak masz jednomas to masz tlumik drgan skretnych w postaci sprezynek na tarczy. Jak by nie bylo znaczy sie czy jednomas czy dwumas to jest to tlumik drgań i tyle. Plusem DM jest to ze moze tlumic wieksze drgania ale minusem jest fakt ze sie sypie no i to ze stopien tlumienia spada wraz ze wzrostem zużycia. A w koncowej fazie to moze rozwalic skrzynie, wybic poduchy silnika itd.
Ostatnio zmieniony pt mar 19, 2010 20:41 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Post autor: hijacker4 » pt mar 19, 2010 22:25

Co ja zauważyłem u siebie po zmianie:

- silnik dużo lepiej się wkręca na obroty
- nie telepie budą jak daje się w deskę (jak przy zużytym 2masie) występują tylko lekkie drgania jak koledzy wyżej opisują ale jest na to sposób jak się kręci od 2tyś w górę a nie z samego dołu
- jak motor jest zimny to słychać grzechotanie sprężynek, jak nacisnę sprzęgło to to ustaje, później już na ciepłym silniku nie słyszę
- jak dojeżdzam bez gazu na 1 biegu to mocniej słychać grzechotanie jak wystawi się głowę za okno

Mimo wszystko polecam zmianę na jednomas auto w ogóle inne biegi płynnie wchodzą z zbiera się pięknie od dołu i nie telepie jak się jedzie bez gazu ;) no i bym był zapomniał sprzęgło pięknie lekko chodzi :bigok:



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt mar 19, 2010 23:24

słuchajcie to nie grzechoczą sprężyny w tarczy tylko bebechy w skrzyni biegów dwómas ma luz jałowy tak jak by to nazwać nie wielki i wytłumia szarpanie z silnika na biegu jałowym przez jest to cicho kiedy ten luz jałowy się za bardzo powiększy zaczyna się telepanie na wolnych obrotach , tym hałasem na biegu jałowym nie ma się czym przejmować co do wibracji podczas przyspieszania są one większe w zakresie po niżej 2000 obr niestety coś kosztem czegoś sztywna tarcza nie tłumi tak dobrze jak sprawny dwómas , sam mam przerobionego t4 2.5 tdi na jednomas i po niżej 2000 obr czuć znacznie różnice na minus dla jednomasu staram się nie deptać z wysokiego biegu na małych obrotach tylko redukuję bieg generalnie zawsze staram się oscylować między 2-3 tyś



wojt255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20, 2008 23:51
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: wojt255 » pt mar 19, 2010 23:26

To tak podsumowując...
Szykuje mi się wymiana i co robić, zmieniać na jednomasa?
Mechanik mówił że ostatnio ktoś kupił dwumasa LUKa za 900zł, ale i tak to dużo drożej wychodzi bo przy jednomasie za 900 mam wszystko lajtowo zrobione, mówił że wkłądał już jednomasy i auta latają na tym bez problemu.
Tylko zaznaczył że przy chipie lepiej dwumas bo jednak lepiej drgania tłumi, a ja mam w planie 216stki+chip. Wspomiał też o tych gotowych zestawach JM, ale chyba nie ma sensu jak można od G60 wrzucić i nawet mniejsze koszta chyba :grin:
Jak znajdę koło zamachowe to się chyba jednak decyduje na JM bo koszty mniejsze a piszecie że dobrze się taki zestaw spisuje więc wam wierzę :okej:



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości