chipowanie małopolska/śląsk

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

szantis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lis 16, 2004 01:45
Lokalizacja: 3miasto

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: szantis » pn gru 20, 2010 22:55

Powiem szczerze, że czytałem topic z zainteresowaniem, ponieważ jestem zdania, że każda nowa konkurencja jest dobra....dla rynku :grin: Ostatni pokazany wykres jednak rozczarowuje. Panowie , weźcie się do roboty ....ostry start i mocno obciążone sprzęgło ..... :rotfl:



ainal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 15:40
Lokalizacja: Tadżykistan

Re: chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: ainal » wt gru 21, 2010 22:25

KonradzikIV pisze:Jacko15, szkoda tylko że auto startuje a potem nie jedzie...
150ps przy 3800 i twierdzisz że "potem nie jedzie"? Tzn jak, chciałbyś PD kręcić do 7kRPM czy o co chodzi?
szantis pisze:Powiem szczerze, że czytałem topic z zainteresowaniem, ponieważ jestem zdania, że każda nowa konkurencja jest dobra....dla rynku :grin: Ostatni pokazany wykres jednak rozczarowuje. Panowie , weźcie się do roboty ....ostry start i mocno obciążone sprzęgło ..... :rotfl:
Z tego co mi wiadomo tam jest wsadzony jednomas (normalnie DMF na 320Nm jeżdzą bezawaryjnie w starych VP) więc głupio by było gdyby tutaj na jednomasie było mniej niż te 350 - ale niech się lepiej tuner wypowie.



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: KonradzikIV » wt gru 21, 2010 22:35

ainal pisze:150ps przy 3800 i twierdzisz że "potem nie jedzie"? Tzn jak, chciałbyś PD kręcić do 7kRPM czy o co chodzi?
co z tego jak max nm ma przy samym starcie... a potem zamiast płasko rosnąć to leci na łeb na szyje...

zobacz na ten wykres Obrazek

to jest ładny "książkowy" wykres....

ogólnie wg mnie wykresami się nie jeździ i ważne jest to jak auto się zachowuje na ulicy, wiem jedno wolałbym mieć moment łagodnie rozłożony niż strzał w plecy na starcie.


Obrazek

ainal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 15:40
Lokalizacja: Tadżykistan

Re: chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: ainal » śr gru 22, 2010 20:31

Ah te KRESKI :)

Spójrz jeszcze raz na załączony przez Ciebie wykres (pomijam już że jest silnie filtrowany i nie widać tak dokładnie przebiegu jak u Przema ale mniejsza o to), widać że przy 2200rpm ten ASZ ma moc 110koni a to znaczy że w tym miejscu uzyskuje moment obrotowy 351,44Nm. Niżej było by już szkodliwe dla koła DMF i tuner o tym wiedział. Zobacz teraz że u Przema taka wartość jest 200rpm niżej ale nie ma koła DMF - wiedział o tym i zrobił z tego użytek (wcześniej dał do dyspozycji większą moc). Moment dalej nie mógł być utrzymywany jak Ty to piszesz "w miarę płasko" bo tego silnika na oryginalnych gratach nie zrobisz na 170-180ps, więc siłą rzeczy moment MUSI opadać (prawa fizyki obrazuje wzór [KM] = [Nm] * [obr/min] / 9550 / 0,736) Można było by go krytykować (i sam bym to zrobił bo go znam) gdyby wykręcił więcej niż te 150 no ale wtedy moment ładniej by wyglądał :)

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt



Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Re: chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: przemoGTI » śr gru 22, 2010 23:40

co z tego jak max nm ma przy samym starcie... a potem zamiast płasko rosnąć to leci na łeb na szyje...

Kolego wrzucasz jakieś swoje wywody które nijak nie mają sie do tematu nie znasz samochodu ani modyfikacji jakie miał zrobione a bedziesz chciał tu wykładać teorie której nawet dobrze sam nie umiesz....
odnośnie twojego cytatu wyżej widzisz na którymkolwiek wykresie żeby moment płasko rosnął??? :panna: ja na wszystkich widze że moment moze płasko opadadać albo nieco gwałtowniej opadadać..
dwa posty wyżej komentarz wykresu że auto nie jedzie... rozwiń to prosze bo całe forum by chciało usłyszeć pewnie dlaczego??????

a nawiasem mówiąc jeśli chodzi o wykres który podałeś nie wiem czy za zgodą tego tunera czy nie ale jeśli to dla ciebie jest ksiazkowy wykres to ja już nie mam pytań... wykres jest z hamowni DYNOMET i mozesz podpowiedzieć koledze żeby hamował autka od 1100 rpm napewno będzie dokładniejszy

koledze AINAL dziekuje za wypowiedź dokładnie autko ma jednomasa a sofcik był robiony pod klienta :pub:
najważniejsze że kolejnym klient zadowolony

Jak ktoś chce brać udział w dyskusji to proszę bardzo ale z głową Panowie a nie jak baby na targowisku.


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

Awatar użytkownika
alpha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 27, 2006 19:13
Lokalizacja: z tąd!

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: alpha » czw sty 06, 2011 17:32

Czy to nie jest czasem firma durasoft?
http://durasoft.pl/



alexandrajelonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 05, 2011 23:51

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: alexandrajelonek » czw sty 06, 2011 17:43

alpha, jezeli chodzi ci o ten wykres wyzej to nie, to zaprzala wykres a autko sebka z bolfa.



Awatar użytkownika
alpha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 27, 2006 19:13
Lokalizacja: z tąd!

Re: chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: alpha » czw sty 06, 2011 19:29

alexandrajelonek pisze:alpha, jezeli chodzi ci o ten wykres wyzej to nie, to zaprzala wykres a autko sebka z bolfa.
Wiem o tym...

Chodzi mi o firme któreą reprezentuje przemoGTI



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: damcio151 » sob sty 08, 2011 12:25

Przeniosłem tą Waszą dyskusje do pogawędek , także tutaj kontynuujemy ten temat, a Wy sprzeczajcie się w pogawędkach
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 6#p4581266" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
zbyszki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 29, 2005 13:12
Lokalizacja: Myszków

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: zbyszki » sob sty 08, 2011 13:07

W jakiej miejscowości sie znajduje ten fachura i czy potrafi cos zrobić z ABFem?



Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Re: chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: przemoGTI » sob sty 08, 2011 22:00

alpha pisze:
alexandrajelonek pisze:alpha, jezeli chodzi ci o ten wykres wyzej to nie, to zaprzala wykres a autko sebka z bolfa.
Wiem o tym...

Chodzi mi o firme któreą reprezentuje przemoGTI
Nikogo nie reprezentuje od niekogo nie kupuje programów nie wgrywam gotowców wszelkie modyfikacje wykonuje sam jeszcze jakieś pytanie???
A jak byś sie kolego zastanowił i troche pomyślał podajać linik do strony kolegi Ainala że jakbym miał swoja stronke to pewnie bym podwiesił już dawno w temacie czyż nie prawda??

Nie wiem o co komu chodzi ale działam na ori sprzecie i ori oprogramowaniu jeśli to komuś nie wystarcza zapraszam do siebie na programik a przy okazji zobaczy co i jak....


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Re: chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: przemoGTI » sob sty 08, 2011 22:02

zbyszki pisze:W jakiej miejscowości sie znajduje ten fachura i czy potrafi cos zrobić z ABFem?
dobry dział kolego wybrałeś :rotfl:
ale jak coś chcesz robic z ABF-em to uderz na priva do mnie


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

chipowanie małopolska/śląsk

Post autor: puyoll » sob mar 19, 2011 11:52

przemoGTI, OT ale pragnę dodać, że "chłopak" jest rzetelny i dotrzymuje słowa. Kupiłem u niego pewną rzecz i wszystko odbyło się na zasadzie słowa, początkowo trochę się obawiałem co do tej umowy...
W efekcie końcowym pieniądze poszły i na 2 dzień był towar. Także polecam od tej strony, na program pewnie też się wybiorę :pub: wtedy już ocenię tę usługę :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości