Mocniejsza Pompa do 1z

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: ksenon » wt wrz 27, 2011 21:11

arwam pisze:ale w TDI już 12mm powodowało że pasek mimo prawidłowego napięcia paska pompa potrafiła przeskoczyć o ćwierć obrotu
Gdybyś miał choć odrobinę pojęcia,to byś wiedział,że do 12'tki trzeba dobrać min.odpowiedniej wysokości sprężyny.
My zbudowaliśmy 12'tkę na fali de 143 ze sprężynami o odpowiedniej dla tak wysokiej fali wysokości i nie zdarzyło się,aby pasek przeskoczył.
Ale tak,jak wspomniałem,trzeba wiedzieć,co do czego szanowny.

Skulek,nawet gdyby wypluło 200 koni,to i tak robb napisałby,że wyszło mniej,że była bryndza,to chyba oczywiste.
Pomiar twojej pompy dokonany był na rolkach hamowni obciążeniowej,a to raczej komentarza nie wymaga.
Na inercjach można hamować autka jak się chce błysnąć cyfrą.

krzykk,średnica jest identyczna,ale tylko to,są natomiast inne różnice,które sprawiają,że afn ma "lepszy tłok".
Ale oto najlepiej zapytać znawcy,nad znawcami,geniusza teorii przed wtrysku,kolegę o nicku arwam.
Wyjaśni wszystko,tak jak wyjaśniał dotychczas.

spawacz,dostrojenie takiej pompy z 1z'ta,ale też i innej,pod sekcję 11'tkę,to dla wprawnego pompiarza,znającego temat,a nie tylko dane serwisowe pomp,godzinka,dwie roboty.
Trzeba wiedzieć,dlaczego po zmianie sekcji na 11'tkę faluje kąt wtrysku,trzeba też wiedzieć,jak temu zaradzić.

arwam, co radzisz zrobić w przypadku szalejącego kąta wtrysku po zmianie sekcji na taką z transita,oczywiście bez przed wtrysku?
Jak temu zaradzić?
Podpowiedz kolegą,bo większość zraża się przeróbką pomp,czytając wypociny kilku takich,którzy nawet nie wiedzą,co to zaworek nurnikowy.
x-fly pisze:"pompy od ASV 11 byly tylko w 90KM automatach, koncowka nr 107J"
Asv nie miał pompy 11'tki,ale alh w automacie tak.
arwam pisze:proponuję zacząć bezwzględnie tępić offtop i rzucanie oszczerstw bez dowodów.
To chyba jedyny sposób na ocalenie Twojej renomy :jaja:
x-fly pisze: może ktoś rzuci kilka numerów pomp od reno czy transita z których mogę pobrac "tył" na przeróbke na 10mm,
W transicie lista jest długa,jak lista nieudzielonych przez arwama odpowiedzi.
Najlepiej szukać najmłodszych pomp,czyli takich z numerami 0 460 414 145,146,152,153.
To są pompy z ostatnich lat produkcji forda,żadna zapewniam nie ma przed wtrysku.

Co do 1.9dti,to mogą to być 0 460 414 982,984,993,988.



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: x-fly » wt wrz 27, 2011 21:54

ksenon pisze:oto najlepiej zapytać znawcy,nad znawcami,geniusza teorii przed wtrysku,kolegę o nicku arwam.Wyjaśni wszystko,tak jak wyjaśniał dotychczas
ksenon pisze:To chyba jedyny sposób na ocalenie Twojej renomy
ksenon pisze:W transicie lista jest długa,jak lista nieudzielonych przez arwama odpowiedzi
:elegant:

ksenon pisze:0 460 414 145,146,152,153
0 460 414 982,984,993,988
to 11mm, spoko, dziekuje, a powiedz mi bo nie chce 150PS przekraczac to wystarczy mi 10 ? :chytry: podaj kilka numerów 10-tek jak możesz, wiadomo że moge je znalezc w necie ale jesli nie powielasz sposobu arwama co do dzielenia się na forum szlachetną wiedzą to raczej to będą PEWNE numery co podasz i takich się chycę :food:

to co napisałem w żaden sposób nie powinno być Kolego arwam odebrane przez ciebie niemiło, nie nie, pełen szacunek bo przecież się nie znamy, jednak jak się czyta całe tematy, i czyta i czyta, to powstaje obraz co za ludzie na tym forum bywają, jestem za jeden treściwy post bardziej wdzięczny niż za 10, ba, 20 nijakich


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: Skulek » wt wrz 27, 2011 23:25

ksenon pisze:Skulek,nawet gdyby wypluło 200 koni,to i tak robb napisałby,że wyszło mniej,że była bryndza,to chyba oczywiste.
Pomiar twojej pompy dokonany był na rolkach hamowni obciążeniowej,a to raczej komentarza nie wymaga.
Na inercjach można hamować autka jak się chce błysnąć cyfrą.

Moja pompa poszła dalej ... i niestety na gratach identycznych jak moich wypluła 17x KM i 390 NM ... I niestety powyżej rozjeżdżał się d. kąt wtrysku ...
A podobno pompa .. cud malina ...


...

ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: ksenon » śr wrz 28, 2011 21:00

Skulek, już pisałem,że trzeba coś w pompie zmienić,wtedy byłoby dużo więcej.
Zapamiętaj sobie,że zmiana sekcji na większą zawsze powoduje większe ubytki paliwa,więc w niektórych przypadkach trzeba coś z tym zrobić.
Wtedy kąt będzie idealnie sterowany.

Swoja drogą,ciekawi mnie dlaczego podczas pomiaru u byka nie było problemów z kątem,a u Roberta zawsze się takie pojawiają :chytry: .
x-fly pisze:jesli nie powielasz sposobu arwama co do dzielenia się na forum szlachetną wiedzą
To jest dobre,arwam i szlachetna wiedza. :rotfl: .
Szukaj pomp z 1.9tdi,najlepiej ze 110'tek,bo tam tłoki były nieco lepsze.
Chociażby 0 460 404 986,969,977-mk4 i pochodne.
Ostatnio zmieniony śr wrz 28, 2011 21:08 przez ksenon, łącznie zmieniany 1 raz.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: spawacz » śr wrz 28, 2011 21:07

jak zaradzic zeby nie plywal kąt nic innego jak mocniejsza sprezyna lub podkladki nie widze tu, chyba ze zmanipulowac n108.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: ksenon » śr wrz 28, 2011 21:19

spawacz, dobrze rozumujesz,ale to nie wszystko.
Trzeba jeszcze odpowiednio zwiększyć ciśnienie w pompie,bo po zwiększeniu średnicy tłoka,zwiększają się też ubytki paliwa,o czym mało kto wie i wtedy najwięksi znawcy pokroju arwama wypisują,że pompy z reno są do dupy itd :jezor: .
Przy tym samym ciśnieniu paliwa w pompie mamy jego większy ubytek,więc,co za tym idzie stratę ciśnienia,co z kolei powoduje problem z wysterowaniem kąta .
Zwiększamy ciśnienie,dodajemy powiedzmy podkładkę i obserwujemy jak zachowuje się dynamiczy.
Najlepiej takie coś zlecić jednak kumatemu pompiarzowi,tylko nie takiemu,który umie wyłącznie zmienić uszczelnienia i sprawdzić wydatki pompy wg.kart.
Bo są magicy,którzy nawet innej podkładki nie założą,bo to niezgodne z tym,co mówi instrukcja bosch'a.
A na słowa hybrydowa pompa reagują jak alergik na alergen.
Zapnie pompę w stół i tak wystroi regulator kąta,że będzie lepiej niż po wyjściu z fabryki.



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: x-fly » śr wrz 28, 2011 23:32

co to ten pływający kąt ? z czego wynika ? chodzi pewnie o dynamiczny, on jest zależny od ciśnienia w pompie, im większe tym wtrysk jest przyspieszany,
fakt, jest wiekszy ubytek czyli wiecej uchodzi paliwa na wtryski i wiecej wraca do baku przelewem z wtrysków (czyli de fakto spalanie sie nie zwieksza), wiekszy tłoczek ma wyższą wydajność a w samej pompie w jednostce czasu jest większy ubytek, to by się zgadzało, więc po podniesieniu ciśnienia wyprzedzanie kąta powinno być unormowame, co to w takim razie jest ten pływający kąt ? jak on sie objawia ? :chytry: tak w skrocie chłopy :grin:

tak se mysle ze ta podkładka o ktorej sobie piszecie to wpływa na charakterystyke zmiany kąta wraz ze zmianą obrotów pompki, cholera, mam ubytki :hmm:

ksenon, dzieki za numery :bajer:


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: spawacz » czw wrz 29, 2011 09:45

Heh, ja to widze tak, u mnie tej chwili bez manipulacji drga na poziomie 3-4 punktow na TDI-timing i drga tylko gor-dol wiec mysle ze jest to akceplowalne, i mozna jak mowi ksenon podniesc cisnienie , ew. ,mocniejsza sprezyna lub podkladki, lub ew. slabsze sprezyny na tlokorozdzielaczu, to wszystko wynika z tego ze jedank przy 11 sa mocniejsze te sprezyny i sam opor tloczenia 11 tloczka jest wiekszy no i drga ten kat, a ze ropa potrafi sie tez sprezyc wiec zadrga kat. Jak bede mial torszke wen popracuje na stabilizacja kata u siebie i opisze to skrzetnie.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: Skulek » czw wrz 29, 2011 11:29

ksenon, akurat strojenie odbywało się gdzieś na śląsku ... Tylko czemu u byka nie było takich numerów ? Bo pewnie nie hamował na mojej pompie :helm:


...

fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: fusse » czw wrz 29, 2011 16:43

przeciez pomiar u byka byl na Twoim tlokorozdzielaczu wlozonym do afna seryjnego, czyli na seryjna fale i seryjne springi.

nie wiem, ja jakies 2 tygodnie temu wlozylem zestaw od byka kupiony chyba z pol roku temu z reni, wlozylem glowice i tlok, a reszte zostawilem serie. program mialem na 10mm 216 i t.awx i grzalo to ostro, moment podniósł sie i to znacznie. teraz jezdze na poprawionych dawkach bo sprzeglo okrutnie dostawalo, a za sobą zostawialem tylko czarna chmure. obenie po poprawce nic za mna nie zostaje.



mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: mewa2002 » czw wrz 29, 2011 21:07

Ja mam ahfa+chip z dokladka 216, fmic, kolektor od ASZ. Przed zmiana tlokorozdzielacza na 11 zmierzylem sobie rozne czasy zeby miec porownanie. Przy wymianie dalem tloka od 11 a fale, sprezyny i podsadzenie ori od AHFa. Po zalozeniu nastawnika idealnie na rysy ktore sobie wczesniej zaznaczylem jako punkty odniesienia i odpaleniu, od razu wydalo mi sie dziwne ze dawka nastawnika ktora byla przed wymiana ok.2mg jest mniej wiecej taka sama jak i po wymianie, a skoro paliwa leje sie wiecej to i ta dawka powinna byc inna. Po jezdzie testowej sie przerazilem. chip+216+51mg+2mg+ tlok 11 a samochod jedzie i dymi tak samo jak i przed wymiana!!! Czasy byly identyczne jak i na starej 10mm. I kopcenie nie jest jakies wielkie, a napewno nie jest lokomotywa. I co na to powiecie?



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: spawacz » pt wrz 30, 2011 08:37

To powiecie ze ja mam podobny setup , tyle ze 6.4 mg dawka bo na 4.0 jak bylo fabrycznie bylo tyle dymu ze swiata nie bylo widac, a teraz jest ok, przy mocniejszym bucie widac dymek ale to normalna sprawa. U mnie czas 0-100 minimalnie sie polepszyl, ale 100-180 jest spora roznica na korzyść 11. Wiec tylko 1 w twojej sprawie wez to ustaw nalezycie.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: mewa2002 » pt wrz 30, 2011 17:50

Jak to ustaw nalezycie? A co tam mozna ustawiac?
spawacz, a jaki masz ten czas 100-180? Bo ja leonem 1300kg na 5biegu mam ~19,5sek.



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Mocniejsza Pompa do 1z

Post autor: ksenon » sob paź 01, 2011 10:57

spawacz pisze: lub ew. slabsze sprezyny na tlokorozdzielaczu, to wszystko wynika z tego ze jedank przy 11 sa mocniejsze te sprezyny
Sprężyny odpychające nie mają wpływu na dynamiczny kąt wtrysku.
Natomiast wpływają na wartość obrotową pompy,czyli zakres,do którego można wg.producenta bezpiecznie zakręcić daną pompę.
Każda pompa ma fabrycznie ustaloną wartość bezpiecznych dla niej obrotów.
Kręcenie pompy powyżej tej wartość może i często powoduje pękanie sprężyny,co w konsekwencji może doprowadzić do uszkodzenie pompy.

Nie wszystkie 11'tki mają mocne,wysokie sprężyny.
Najprostszy przykład,to pompa 0 460 414 987,bądź jak kto woli ...107J.
Ta ma niskie sprężyny,zaledwie 34mm,takie same,jak pompa 0 460 404 985 z dobrze znanego 1Z.
Tyle tylko,że pompa ...107J,ma bardzo wysoką falę,więc i duży skok,z racji tego wsadzono tam niskie sprężyny.
Prędkość obrotowa tej pompy,jest taka sama,jak pomp 0 460 404 977,986,969,czyli pomp ze 110'tek,pomimo,że te ostatnie mają sprężyny o ponad 3mm wyższe i 1mm grubsze.
Dla porównania prędkość obrotowa pompy ...985 ze sprężynami o takiej samej wysokości i średnicy jak w ...107J,to 2250rpm.
Tyle tylko,że fala de 015 to mały pikuś,przy takiej de 143 ze ...107J.
Skulek pisze:Tylko czemu u byka nie było takich numerów ? Bo pewnie nie hamował na mojej pompie :helm:
Nie wiem,nie było mnie przy pomiarze,ale wiem,że siedziała tam Twoja pompa,bo sparrow był z bykiem na rolkach.
Po wykresie było widać,że z kątem wszystko jest ok,inaczej nie wyszło by tyle i tak,jak wyszło,to logiczne.
Z tego,co wiem,to dawała radę z wysterowaniem kąta.Dlaczego u innych sobie nie radziła?
Może nie miała prawa,może ktoś miał interes w tym,aby taka pompa okazała się niewypałem.
Skulek pisze:akurat strojenie odbywało się gdzieś na śląsku
A ja słyszałem,że robb wsadził ją do innego afn'a,robb,a nie ktoś na śląsku.
Ale może źle słyszałem.
Nie zmienia to faktu,że większość pomp po takiej przeróbce nie daje sobie rady z dynamicznym.

mewa2002,z tego co piszesz,to siedzi u Ciebie turbinka ze 110'tki,bo nie widzę,abyś pisał o innej.
Kolego,jak dopier...lisz tak koksu,jak to zrobiłeś,51mg+ 3mg=54mg,na pompie 11'tce i doładowaniu powiedzmy 1.2 bara,to już max dla takiej turbiny,to dziwisz się,że fura kopci i nie jedzie.
Powiedz mi,jak to paliwo ma się odpowiednio spalić,lejesz jak z wiadra,a dmuchasz jak przez słomkę.
Nigdy nie będzie dobrze,jak nie zachowasz odpowiednich proporcji paliwa w stosunku do powietrza.
Tego drugiego może być nawet więcej,niż potrzeba,ale nigdy mniej.

Kolejna sprawa,to oddaj wtryski do sprawdzenia,bo mogą lać,warto to sprawdzić.
Masz boscha,czy bosio?
mewa2002 pisze:Jak to ustaw nalezycie? A co tam mozna ustawiac?
Zdejmij na nastawniku,powiedzmy chociaż do 4.5mg,chociaż ja przy takim doładowaniu,jeżeli takie jest ustawiłbym około 5.5-6.0 mg.
mewa2002 pisze:Po zalozeniu nastawnika idealnie na rysy ktore sobie wczesniej zaznaczylem jako punkty odniesienia
Nigdy nie ustawisz tego idealnie,nigdy.
Ja rysowałem kreski cieniutką igiełką,ustawiałem idealnie na kreskach,a różnica i tak wynosiła kilka mg.
Dziesiąte części mm decydują o zmianie wartości dawki paliwa,czyli powiedzmy 1/3 grubości takiej kreski.
Jesteś w stanie ustawić to z taką dokładnością?
Bo ja nie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości