Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » śr lis 16, 2011 21:27

Silnik AFN
Setup 175@395
Pompa po 10tys. km ...

Obrazek

Komentarze mile widzialne, a w szczególności SPRZEDAWCY !!!


...

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Adamm » śr lis 16, 2011 23:04

ulala ale nawalilo opilkow, ale to tylko nastawnik, a dol pompy ?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » śr lis 16, 2011 23:10

Skulek pisze:Silnik AFN
Setup 175@395
Pompa po 10tys. km ...



Komentarze mile widzialne, a w szczególności SPRZEDAWCY !!!

ponoć podstawienia sie nie rusza. jak kiedyś o tym pisałem to jeden z osobników który bardzo zacielke bronił Byka i twierdził że go nie zna zarzucił mi że ja piszę głupoty jak pisałem o tym że powinno się odpowiednio mierzyć podsadzenie ( jest to wymiar a nie podkładka) i że nie każdy tłoko-rozdzielacz można "żenić" z każdą falą.


czy nadal ktoś będzie tak uparcie Twierdził że jest inaczej?


jak ktoś szuka tłoko-rozdzielacza z myślą żeby włożyć do swojej pompy niech szuka całej pompy po to żeby móc pomierzyć podsadzenie a i czasem niektóre części pompy mogę się przydać



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » śr lis 16, 2011 23:17

U mnie tak wyglądało jak pierszy raz pompę rozebrałem,żeby oring wymienić i jej nie zalałem ropą.Po 20000km to samo się stało.Auto stanęło i nastawnik identycznie wyglądał.



arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » śr lis 16, 2011 23:29

JohnyWalker,

podobnie może być jak masz paliwo o podejrzanej jakości.
ale najczęściej w modzonych pompach przyczyną takiego czegoś jest nie odpowiednie podsadzenie dla danej pompy



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » śr lis 16, 2011 23:38

Być może i masz rację,ale u mnie jest taki sam tłoczek z forda zamontowany z falą de015 i 20000 km teraz przejechane,i pompa była na stole na sprawdzenie,i jest w jak najlepszym porządku także to nie pasuje do każdego przypadku,bo trzeba by tą pompę teraz sprawdzić,pomierzyć i będzie wszystko wiadomo,lecz to musi ktoś bezstronny sprawdzić,np. Pan Bogdan Podkowiński...polecam,bo ma pojęcie i czasem trochę podpowie.



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: ksenon » śr lis 16, 2011 23:44

arwam pisze:czy nadal ktoś będzie tak uparcie Twierdził że jest inaczej?
Tak,ja!
Gdybyś wiedział,jakie znaczenie ma podsadzenie,pewnie byś wpadł na inny pomysł.
Ale skąd Ty to możesz wiedzieć.
Tłokoroździelacz tak nastawnika nie zawali.
Zasada działanie pompy się kłania.
Nie paliwo które tłoczy tłok wraca do nastawnika,tylko to,które powrotem wraca do filtra pokonując trasę przez nastawnik.
Czyli to,którego tłok nie wtłoczy,bo normalnym jest fakt,że tłokorożdzielacz nie tłoczy wszystkiego,co mu pompka poda.
Duża część tego paliwa idzie w powrót zaworkiem przelewowym :hmm:
Ktoś bystry wpadła na pomysł i pozwolił pompie nadmiar paliwa wypluć na zewnątrz,przez nastawnik,żeby biedna nie pękła,jak balonik.
Ale już sama pompka podawcza,która na skutek niewłaściwego uruchamiania pompy,bez paliwa,potrafi się delikatnie wytrzeć,co w konsekwencji z czasem doprowadzi do jej degradacji,a skutkiem czego może być taki,a nie inny efekt.
To tak samo,jak z delikatnym pęknięciem szyby.Z czasem robi się ooogromne.
Kolejna przyczyna,to rolki prowadzące,albo tarczka oporowa,to wszystko na skutek gówna nie paliwa,jakie pewnie gość tankował.
arwam pisze:to jeden z osobników który bardzo zacielke bronił Byka i twierdził że go nie zna zarzucił mi że ja piszę głupoty jak pisałem o t
Nadal piszesz.
Wyjaśnij mi dlaczego w mojej i wielu innych złożonych przeze mnie pompach,po o wiele większych przelotach takich problemów nie ma?
A kombinowałem z podsadzeniami bardziej,niż Ty z wiedzą,która posiadasz.
Baa,kombinowałem ze sprężynami,falami,tłokoroździelaczmi,ciśnieniami,tymi podsadzeniami i wieloma innymi częściami.
Żadna pompa nie posiadała 100% ori części,urok hybryd :bajer:,nawet od dawcy,a pomimo tego jakoś się kręcą.
Dziwne,baa,niewiarygodne.
Przecież podsadzenia nie można zmieniać,zrobione jest z plasteliny i z innym tłokiem się wytrze :rotfl: :panna: .
arwam pisze: i że nie każdy tłoko-rozdzielacz można "żenić" z każdą falą.
Każdy,nie fala stanowi wyznacznik,tylko tłokoroździelacz,wiesz,co stanowi o jego potędze,poza średnicą?
Zapodam Ci nawet tłok z iveco 2.8 td z falą z ahh i będzie to jeździło.
Czyli najgrubszy dostępny w naszym kraju z najwyższą dostępną falą.
Co więcej,zmienię w takiej pompie podsadzenie,sprężyny,pogmeram przy timingu,też nie będzie ori,przy cisnieniach i gwarantuję Ci,że to będzie hulało.
arwam pisze:jak ktoś szuka tłoko-rozdzielacza z myślą żeby włożyć do swojej pompy niech szuka całej pompy po to żeby móc pomierzyć podsadzenie a i czasem niektóre części pompy mogę się przydać
A wiesz,że w pompach o tych samych numerach,identycznych podstawach tłokoroździelaczy, takich samych tłokoroździelaczach, były podsadzenia,jak Ty je nazywasz o różnych grubościach.
Jak to wyjaśnisz tym,którym karzesz kupować całe pompy.
Przecież w jednej miało ono 2.35mm,w drugiej 2.25,jeszcze innej 2.2mm.
Jak to ogarnąć,żeby się pompa nie posypała?
Doradź mistrzu :rozpacz: .
Co,jeżeli ja kupię pompę z podsadzeniem 2.25,a kolega identyczną z podsadzeniem 2.35?
Co zrobić w takiej sytuacji,pomóż,bo nie chcę,żeby następna pompa też tak skończyła.

Skulek, zapodaj fotki tłokoroździelacza,fali i rolek,bo do podawczej to się w życiu nie dokopiesz.
Ja rozumiem,że paliwo jest drogie,ale lać od razu takie coś?



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » czw lis 17, 2011 00:23

ksenon pisze:
arwam pisze:to jeden z osobników który bardzo zacielke bronił Byka i twierdził że go nie zna zarzucił mi że ja piszę głupoty jak pisałem o t
Nadal piszesz.
Wyjaśnij mi dlaczego w mojej i wielu innych złożonych przeze mnie pompach,po o wiele większych przelotach takich problemów nie ma?
A kombinowałem z podsadzeniami bardziej,niż Ty z wiedzą,która posiadasz.
Baa,kombinowałem ze sprężynami,falami,tłokoroździelaczmi,ciśnieniami,tymi podsadzeniami i wieloma innymi częściami.
Żadna pompa nie posiadała 100% ori części,urok hybryd :bajer:,nawet od dawcy,a pomimo tego jakoś się kręcą.
Dziwne,baa,niewiarygodne.
Przecież podsadzenia nie można zmieniać,zrobione jest z plasteliny i z innym tłokiem się wytrze :rotfl: :panna: .
hmm... daje dużo do myślenia ... Teraz i TY składasz pompy ...

PS Poproszę użytkownika, żeby wrzucił więcej fot pompy ...(tak to ta słynna moja pompa... przypomnę ... na GT20 wydmuchała ~200KM)


...

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Adamm » czw lis 17, 2011 00:34

ksenon, rozumiem ze wszystkie zawalone nastawniki to wg Ciebie efekt zlego paliwa?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 00:52

Według mnie ksenon się myli po części,ale pisałem,że jak ktoś chce to rozwiązać co było przyczyną to najlepiej wysłać pompę do Nadarzyna.Jest to człowiek neutralny i powie co było przyczyną,bo na moje oko to mógł na sucho kręcić pompą,a to się zdarza,sam się przyznałem,ale człowiek uczy się na błędach.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Adamm » czw lis 17, 2011 00:54

JohnyWalker, niejedna swoja pompa krecilem na sucho i smigaja jak nowe bez takich ekscesow, na paliwach tez roznych jezdzily


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 01:05

A u mnie właśnie tak się stało,lecz po 20kk i do tego były objawy wcześniej,że coś jest nie tak z pompą,ale się jeździło,aż w końcu zapłaciłem euro za hol z autobahnu...



Awatar użytkownika
adams
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 24, 2007 09:35
Lokalizacja: Tarnobongo

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: adams » czw lis 17, 2011 01:14

znajomy również zamówił pompę od byka... przyszedł szrot!!! Telefonicznie nie szło się z nim dogadać, podesłaliśmy kolegów by odwiedzili go osobiście jak również zażądali zwrotu kasy - sprawa wyjaśniła się momentalnie :)

Jak dla mnie byko to wielki krętacz, niechlubnie zasłynął już na forum passata http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... light=byku" onclick="window.open(this.href);return false;


B5 3B 1.9TDI 115KM + chip & B4 2.8 VR6 174KM - oba na wypasie ;)

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 01:28

Czytałem także o nim ten temat,ale wszystko widać wyjaśnione,więc może trzeba z gościem pogadać i jak coś się kupuje to przez allegro,bo i ja na waszym forum nadziałem się w zeszłym roku na zakup uchwytu na kubki oraz obrysówki do B4 szwagra,ale na szczęście się wyjaśniło szybko i od tamtego momentu nic nie kupuje bez allegro,bo pobranie to też kłopot niestety,nie wiadomo co dostaniemy...



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości