Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 01:37

Skulek,a jaki tam tłokorozdzielacz był i tarcza oporowa?



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » czw lis 17, 2011 01:43

Z tego co pamiętam to tłoczek 11mm do tej pory sam nie wiem od czego + fala z AFN ... O ile dobrze pamiętam.


...

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 01:50

A otwory w głowiczce miał na dole po prawej stronie trzy czy po lewej też?



arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » czw lis 17, 2011 11:07

JohnyWalker pisze:Jest to człowiek neutralny i powie co było przyczyną,bo na moje oko to mógł na sucho kręcić pompą,a to się zdarza,sam się przyznałem,ale człowiek uczy się na błędach.

co nie którzy nie maja się takiej odwagi przyznać ja kiedyś w stosownym temacie napisałem jak było na początkach kiedy zaczynałem swoją zabawę z pompami i nadal twierdzą że czarne jest białe a białe jest czarne.

ksenon pisze:Co więcej,zmienię w takiej pompie podsadzenie,sprężyny,pogmeram przy timingu,też nie będzie ori,przy cisnieniach i gwarantuję Ci,że to będzie hulało.
taak... będzie chulało... kwestia jak i jak długo?

Byku też gwarantował, a jakże a w Twoje Gwarancje więżę tak samo jak w jego dlekaracje, bo po za obrzucaniem innych błotem i negowaniem faktów nie wnosisz nic. czyli od początku Twojej działalności nie wniosłeś nic po za kłótniami na forum.

a skoro nie ma nic do rzeczy może powiesz użytkownikom które się rozlatują od byka czemu ich składane pompy na pałę nie chcą chodzić jak powinny i dlaczego się rozsypują?



ksenon pisze: podsadzeniem 2.25,a kolega identyczną z podsadzeniem 2.35?


a skoro Ty nazywasz podsadzeniem podkładkę między tłoczkiem a falą i to jest według Ciebie "podsadzenie" to ja już nie mam więcej pytań i pozostawiam bez komentarza.

ksenon, po za tym zachowujesz się jak gówniarz spamując bo ja napisałem że "PODSADZENIE MA KLUCZOWE ZNACZENIE" przy składaniu pompy a ty nadal twierdzisz że nie.
kiedyś ręczyłeś za Byka że ma super zestawy, to ja napisałem że skoro z was taki zgrany duet to żebyś osobiście ręczył majątkowo za zestawy od niego. to jak to? ma takie rarytasy i nie ręczysz już za niego?




Po za tym że w każdym przypadku o którym ja słyszałem zawsze były próby zwalenia winy na użytkowników.

i to jakoś nie na mnie Ludzie narzekają to raz a dwa póki co obrzucaniem innych błotem nie gromadzi się sobie zasług żeby któś inny napisał o Tobie że jesteś wiarygodną osoba i uczciwą.
a przynajmniej ja o Tobie takiej opinii nie słyszałem.
i puki nie zmienisz taktyki i nie przestaniesz innych w tym mnie obrzucać błotem, to nie życzę sobie żebyś się wogóle wypowiadał no chyba że przytoczysz konkretne fakty a nie tylko steki wyzwisk i aluzji.



Moderatora proszę o zrobienie stosownego porządku.



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » czw lis 17, 2011 12:05

To jedyne fotki tłoczka jakie mam ...

Obrazek


...

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 13:05

A nie masz tyłu pompy,głowiczki?Bo jak ma otwory tylko po prawej to może być z ahh,transita,iveco...To są zestawy praktycznie p&p do naszych pomp,a jak ma po lewej to renaut,więc nic nie powiem,bo takowej w rękach nie miałem i nie testowałem niestety.



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » czw lis 17, 2011 15:18

Witam was, ja kupiłem tą pompe od Skulka.
Objawy byly takie ze podczas dodania gazu cos strzeliło, auto zgasło i nie dało sie odpalić.
Na kompie wyskoczyl blad nastawnika więc chciałem go wymienić na swoj ze starej pompy i po zdjeciu nastawnika zobaczyłem to:
Obrazek Obrazek Obrazek

Co do wcześniejszych postów i jakości paliwa możecie sobie darować bo paliwo ze stacji
Natomiast wymiane pompy robił zaba88 i na własne oczy widziałem że zalewał ją paliwem.

Więc tej awarii chyba nie da się wyjaśnić inaczej niż tak że kupiłem szrot na dobiciu



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: ksenon » czw lis 17, 2011 17:34

arwam pisze:a skoro Ty nazywasz podsadzeniem podkładkę między tłoczkiem a falą i
To ty tak to nazywasz.
Ale jak już jesteśmy w temacie,to mooże łaskawie( a jestem pewny,że tego nie zrobisz,standard) wyjaśnisz,co to jest to podsadzenie tłokoroźdielacza,skoro jest to część wymienna,którą bezwzględnie powinno się brać z pompy dawcy.
Bardzo,bardzo proszę,błagam,wręcz nalegam,napisz,co to jest!
Ja nazywam to podkładką regulacyjną.
Nie mogłem trafić w sedno,dlatego domniemałem,że wg.Ciebie podsadzenie to podkładka,bo cóż innego można przy tłokoroździelaczu zmienić?
Ale liczę,że się wreszcie zdobędziesz na odwagę i napiszesz.
Być może też wreszcie napiszesz,w których pompach z transita,skoro tak dobrze je znasz występuje tłokoroździelacz z przed wtryskiem :rotfl:
arwam pisze:to ja już nie mam więcej pytań i
Ja natomiast miałem ich dużo,bardzo dużo i jak dotychczas osoba,która jako jedna z pierwszych wiele lat temu,o czy świadczą poniższe słowa,zaczynała przygodę z pompami,
arwam pisze: kiedy zaczynałem swoją zabawę z pompami
do dnia dzisiejszego nie zadała sobie trudu,aby odpowiedzieć chociaż na jedno zadane pytanie,związane tylko i wyłącznie i tematem pomp.
Za każdym razem szukając pomocy u kolegi moderatora.
Chociażby w kwestii tego słynnego przed wtrysku w transicie,cisza,jak po śmierci organisty.
Uważasz się za znawcę,a nie potrafisz w żadnym wątku podjąć merytorycznej dyskusji,w żadnym.
Czy tak postępuje tak wybitny fachowiec,znawca,teoretyk,praktyk,mistrz fachu?
arwam pisze:taak... będzie chulało.
Słowo "hulało",pisze się przez takie H :panna: .
arwam pisze:Moderatora proszę o zrobienie stosownego porządku.
Napisz do niego,po raz kolejny mu się wyżal.
Nie masz odwagi podjąć dyskusji,to uciekasz w ramiona moderatora,szukając w nich ratunku??
arwam pisze:i to jakoś nie na mnie Ludzie narzekają
Tu mnie rozwaliłeś,nie narzekają.
Przypomnij sobie projekt życia,swap afn'a z audi a4 w budę golfa 2.
No chyba,że już zapomniałeś,to z ooogromną przyjemnością przypomnę Tobie i innym,jak spierd...łeś tę robotę.
Punk,po punkcie,znam temat,bo gość który poprawiał Twoje partactwo,od mechaniki,po elektrykę,to mój dobry znajomy.
Więc zapytam oficjalnie,

"Czy mam Ci przypomnieć jak to było z tym najbardziej srypanym swapem w historii takich przekładek??"

Teraz w temacie rafizdg, ukręciło tłokoroździelacz,to,że stało się to po 10kkm,to już pech.
Takie rzeczy się zdarzają i trudno jednoznacznie stwierdzić,co było tego przyczyną.
Nie staję po Twojej,czy sprzedawcy stronie,bo trudno na obecnym etapie wnioskować,czyja wina.
Ale zadzwoń sobie do pierwszego pompiarza,dowiesz się,co jest najczęstszą przyczyną takiego zjawiska.
Najczęściej jest to zła jakość paliwa,zabrudzenie paliwa,zużycie współpracujących ze sobą elementów,itd,itd.
Do takich zjawisko dochodzi głównie z powodu takiej,a nie innej jakości paliwa,niewłaściwego sposobu eksploatacji pompy.
Gdyby nie było opiłków,które powstały na skutek zużycia się jakiegoś elementu,to tłok by się nie ukręcił.
Niestety opiłki zrobiły swoje i doprowadziły do zatarcia tłoka.
Wiadomym jest fakt,że wraz z przebiegiem tolerancja pasowania tłoka i tulei nieco się zwiększa,więc takie drobinki mogą się z powodzeniem dostać pomiędzy współpracujące ze sobą elementy w konsekwencji doprowadzając do zatarcia.
Skąd się wzięły,rozbierz pompę,to zobaczysz.
Albo wstępna,albo rolki z falą.
Wybij tłok z tulei i zobaczysz w jakim jest stanie.Będzie porysowany,ale wątpię żeby był pokruszony.
rafizdg pisze:Więc tej awarii chyba nie da się wyjaśnić inaczej niż tak że kupiłem szrot na dobiciu
Przelot 10kkm,to nie odcinek z domu do sąsiada.
Musiało się coś dziać,skoro tak się wykruszyła.A skoro się sypała,to nie bez powodu.W takiej sytuacji nawet nowy zestaw długo by tego nie wytrzymał.
Podrzuć pompę arwamowi,on się zna,to szybko znajdzie przyczynę,tylko niech rozbiera pompę w Twojej obecności,aaa i rób fotki na bieżąco.

Albo sam ją rozkręć,to proste,zrób fotki wszystkich elementów,jakie wyjmiesz,to wspólnie z arwamem postaramy się znaleźć przyczynę.
Najważniejsze to fala,rolki,podstawa tłokoroździelacza,stan podkładki regulacyjnej,krzyżaka itd.
Powiem-y Ci,jak zdjąć kosz przestawicza kąta i dostać się do pompy podawczej-wstępnej.
Mam nadzieję,że kolega arwam, użyczy swojej ogromnej wiedzy w kwestii wyjaśnienia tej usterki.
Choć osobiście mam powody szczerze w to wątpić,to zawsze warto mieć nadzieję.



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » czw lis 17, 2011 17:54

Gdyby nie było opiłków,które powstały na skutek zużycia się jakiegoś elementu,to tłok by się nie ukręcił.
na moje oko to te opiłki powstały po ukręceniu się tego wszystkiego ale nie dam sobie uciac glowy ze ich nie bylo wczesniej bo srubki od nastawnika odkrecilem praktycznie bez uzycia siły.

To że go ukręciło to pewnie wina samego tłokorozdzielacza bo nie wiadomo jaki to wszystko miało przebieg skoro kolega byku dawał ogłoszenia kupna uszkodzonych pomp z renualt.

Pokazywałem foto pompiarzowi u którego regeneruje stara pompe i powiedział że napewno musiało być z nią coś nie tak skoro po tak krotkim czasie sie rozleciała



arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » czw lis 17, 2011 18:58

ksenon pisze: arwam napisał(a):
i to jakoś nie na mnie Ludzie narzekają


Tu mnie rozwaliłeś,nie narzekają.
Przypomnij sobie projekt życia,swap afn'a z audi a4 w budę golfa 2.
No chyba,że już zapomniałeś,to z ooogromną przyjemnością przypomnę Tobie i innym,jak spierd...łeś tę robotę.

a to że to było zrobione na tymczasem bo wyjeżdżałem,
i po przyjeździe miało być skończone oraz miał się zjawić z resztą kasy, to już zapomniałeś dodać. i zapomniałeś dodać jak reszta gratów które u mnie zostały jako zastaw, próbował podstępem wyciągnąć pod moją nieobecność, łamiąc na wszelkie możliwe sposoby umowę między nami zawartą to już zapomniałeś dodać.

po drugie nawet jeśli z jedną osobą wynikło nieporozumienie ( na wybitnie jej własne życzenie) to inna bajka niż nagminne oszukiwanie wszystkich klentów.

a skoro tak to może się zgodzi na upublicznienie naszej prywatnej poczty?

a że się nie zgodzi to jest więcej niż pewne bo wtedy ta korespondencja rozwiała by wszelkie wątpliwości

a skoro sprzedawał to niech teraz kończy sprawy jak należy




a odnośnie:
ksenon pisze:arwam napisał(a):
a skoro Ty nazywasz podsadzeniem podkładkę między tłoczkiem a falą i


To ty tak to nazywasz.
Ale jak już jesteśmy w temacie,to mooże łaskawie( a jestem pewny,że tego nie zrobisz,standard) wyjaśnisz,co to jest to podsadzenie tłokoroźdielacza,skoro jest to część wymienna,którą bezwzględnie powinno się brać z pompy dawcy.
Bardzo,bardzo proszę,błagam,wręcz nalegam,napisz,co to jest!

pisałem już nie raz co to jest. trzeba tylko chcieć poszukać a dla twojej wygody nie będę tego robił


ksenon pisze:arwam napisał(a):
kiedy zaczynałem swoją zabawę z pompami


do dnia dzisiejszego nie zadała sobie trudu,aby odpowiedzieć chociaż na jedno zadane pytanie,związane tylko i wyłącznie i tematem pomp.
Za każdym razem szukając pomocy u kolegi moderatora.
Chociażby w kwestii tego słynnego przed wtrysku w transicie,cisza,jak po śmierci organisty.
Uważasz się za znawcę,a nie potrafisz w żadnym wątku podjąć merytorycznej dyskusji,w żadnym.
Czy tak postępuje tak wybitny fachowiec,znawca,teoretyk,praktyk,mistrz fachu?

wiesz kto tak robi?

mądry schodząc głupiemu z drogi bo przecież i tak zawsze nie zależnie od tego kto ma rację negujesz fakty,
pytałeś o przedwtrysk kiedyś odpowiedź otrzymywałeś ciąłeś dalej głupa, napisali Ci inni co to jest ale twoja pracowitość jest tak wielka że nawet Ci się nie chciało trocę poklikać bo pisałem już o tym nie raz
Ostatnio zmieniony czw lis 17, 2011 19:29 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » czw lis 17, 2011 19:05

Szkoda, że nie ma kolegi BYKA.

Panowie nie gadajcie głupot że przez 10tys. km zatrzeć pompę od gównianiego paliwa ...Przecież kolega BYKU czyścił pompę wstępną, nastawnik i coś tam jeszcze ...

Na moje TŁOCZEK był do DUPY ... CO TY na to BYKU ?


...

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: spawacz » czw lis 17, 2011 19:36

Tloczek nie, bo jak by byl slaby to wydajnosc by skapala, podkladka regulacyjna byla zla, - za gruba , i to samo w przypadku tej 2-giej pompy w ktorej zlamalo podstawe trzymaka sprzezyn,tu nie trzeba byc geniuszem zeby to wymyslec, kiedys kiedy bylem jeszcze glupi zrobilem cos podobnego tyle ze dalem, fale z AFN do pompy z SB i co polamane wszystko. to tak obrazowo chcialem przedstawic co tu sie stalo. Skok na fali byl na tyle duzy ze tloczek nie mogl sie schowac w sekcje bo juz nie mial gdzie i ot-co


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 20:24

Może i za gruba,ale nie koniecznie,bo ja mam właśnie w swojej 2.5mm i ponad 20000km przejechałem,i jest czysta...Ja bym zajrzał jednak do wstępnej,bo możliwe,że się już kończyła.A co powiesz na to,że u mnie w pracy u szefa ukręciło tłokorozdzielacz w golfie 4 ASV?Pompa seryjna 10mm...



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: ksenon » czw lis 17, 2011 22:09

arwam pisze:a to że to było zrobione na tymczasem bo wyjeżdżałem,
Taak,Twoje tymczasem trwa aż dwa miechy??
To tyle mechanik Twojego formatu przekłada silnik???
To w takim stanie mechanik Twojego kalibru oddaje auto i wyjeżdża na kilka miesięcy????
arwam pisze:i po przyjeździe miało być skończone oraz miał się zjawić z resztą kasy,
Tę kasę,którą miał Tobie zapłacić,choć nie wiem za co :shock: ,musił wypłacić innemu mechanikowi,który Cię przeklął!
Ty musiałeś wyjechać,a on musiał jeździć,powiedz jak,skoro iskry sypały się z kół pasowych.
Teraz powiedz,jak?Skoro auto które oddałeś,po dwóch miesiącach walki :rotfl: :panna:,nadawało się tylko do ponownej naprawy.
Opisać szczegóły??
arwam pisze:pisałem już nie raz co to jest
Ja tego nie czytałem,dlatego raz jeszcze,BARDZO,BARDZO,BARDZO PROSZĘ,napisz mi co wg.Ciebie jest tym podsadzeniem.
Nie bądź taki uparty,kopsnij trochę informacji,jak taką posiadasz.
Koledzy być może uchronią się przed takimi przykrymi niespodziankami,jakiej doświadczył rafizdg.
Zrób to już nie tyle dla mnie,co dla innych.
Jesteś forumowym kolegą,czy nie?
arwam pisze:mądry schodząc głupiemu z drogi b
Kto jest tym mądrym?
Mądry wykańcza głupiego jednym zdaniem,a Ty nie potrafisz nawet tego :jaja: .
Więc gdzie ta mądrość i ogrom wiedzy,gdzie ta dyskusja,wysyp wiedzy,którym tak błyszczysz w tematach,które na swoje szczęście przerabiałeś,gdzie???
arwam pisze:pytałeś o przedwtrysk kiedyś odpowiedź otrzymywałeś
Kiedy i gdzie,podaj link do tematu.
Pytałem chociażby o numery pomp transita w których można było Twoim zdaniem takie trafić i się nie doczekałem.
Dlatego kolejna prośba,podaj link,albo napisz raz jeszcze,pierwszy raz :rotfl: .
Skulek pisze:Panowie nie gadajcie głupot że przez 10tys. km zatrzeć pompę od gównianiego paliwa
Skulek, Ty naprawdę jesteś taki niedoinformowany,czy tylko takiego udajesz?
Ty wiesz ile obrotów musi wykonać tłok,pompa podawcza i cała reszta mechanizmu pompy w ciągu 10'ciu tysięcy km?
Mnie się wydaje,że nie masz bladego pojęcia.
Wystarczy,że pozwolisz jej przetoczyć pół zbiornika gównianego paliwa,i masz po pompie.
Weź chłopie zadzwoń,podjedź do pompiarza,to Cie uświadomi.
Wiesz jak jest zbudowana pompa,jaką ma zasadę działania,co stanowi o jej bezawaryjności,co ją smaruje itd?
Zapytaj,i się wypowiedz.
Skulek pisze:Na moje TŁOCZEK był do DUPY
Na szczęście tylko na Twoje,widać,jak dużo wiesz o pompach i wszystkich meandrach tego urządzenia,skoro wg.Ciebie nie można pompy wykończyć na dystansie 10kkm.
spawacz pisze:Skok na fali byl na tyle duzy ze tloczek nie mogl sie schowac w sekcje bo juz nie mial gdzie i ot-co
I musiał tak biedny prze tyle km się męczyć?
Wystarczy jedno odpalenie i po pompie,według Twojej teorii.
A tu masz,10kkm i dopiero.
Wiesz spawacz skąd te opiłki,tłok się wytarł,tak?
Wisz jakiej wysokości jest fala w reno,jakiej w afn'ie?
Zapytaj arwama,to Ci powie,że nawet do tłoka z transita,który ma najniższą falę można wsadzić falę de 110 z afn'a,co ten geniusz uczynił i nic takiego się nie stało.
Baa,dał na domiar złego najgrubszą możliwą podkładkę regulacyjną,co przecież sprawia,że tłok jeszcze bardziej wchodzi w zbiorniczek.
I tam jakoś nic się nie stało.
Ameryki nie odkrył,wsadził co miał,nie wiedząc nawet co z czym i to jeździło.
To dlaczego tutaj z tłokiem który ori pracuje z dużo wyższą falą,jak w transicie nagle coś miałby się stać.
spawacz, ja ładuję de 143 do sekcji z reno,falę,przy której de 110,to pikuś i nic się nie dzieje,dziwne,co?
spawacz pisze: tyle ze dalem, fale z AFN do pompy z SB
Jak to uczyniłeś?
Falę z afn'a wsadziłeś do sekcji z sb?
Powiedz mi,jak osadziłeś falę z bolcem o grubości 4mm na podstawie tłoka,który ma wycięcie na 3mm??
Poszerzałeś wycięcie w podstawie?
Bo innego sposobu nie ma.
Są tacy,którzy wkładają fale z aaz'ta do 10/11/12 z racji jej wysokości,ale oni rozwiercają otwory pod bolce 4'ro mm,co kończy się bardzo ciekawie.
Biorąc pod uwagę tolerancję pasowania,to na pewno wiertarka,nawet najlepsza jest ją w stanie zachować :rotfl:
Zważając na ogrom oporów,jakie musi taki bolec znosić,to nie muszę mówić,jak to się kończy.
spawacz pisze:fale z AFN do pompy z SB i co polamane wszystko
Na co liczyłeś,na cud?
Tylko pogratulować.
spawacz pisze:Skok na fali byl na tyle duzy ze tloczek nie mogl sie schowac w sekcje bo juz nie mial gdzie i ot-co
Nic dodać,nic ująć :panna: .
spawacz pisze:tu nie trzeba byc geniuszem zeby to wymyslec,
Żeby wpaść na takie coś,faktycznie,nie trzeba.
JohnyWalker pisze:Może i za gruba
To,czy jest za gruba,czy nie można sprawdzić w bardzo prosty sposób.
Ale nawet podkładka o grubości 3mm przy takim skoku jakim dysponuje fala de 110 nie ma prawa doprowadzić do "zderzenia".
Testowane na fali de 143.



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości