Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » czw lis 17, 2011 22:19

juz napisalem ze paliwo napewno było ok, caly czas tankowane z 1 stacji.

czyli drodzy koledzy w praktyce nie da sie zrobic tak, żeby poskładać pompe na szybko, zamontowac jakas zuzyta lub uszkodzoną cześć ??? "żeby na troche wytrzymało" Bo naprawde nie moge uwierzyc w to że po przebiegu 10 tys nagle taka awaria, tym bardziej że paliwa jestem pewny

a nie moglo byc tak że ten tłokorozdzielacz jezdzil na jakims lipnym paliwie i po czasie sie to rozsypało ?



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: fusse » czw lis 17, 2011 22:26

nie moglo, mialbys porysowany grubo tlok jakby jezdzil na lipnym paliwie.tak jak koledzy mówili, wstępna mogla sie wysypać, stad te wszystkie problemy.

troche pytanie z innej beczki. przy ukreceniu tloka jak np u kolegi rafizdg, moze dojsc do uszkodzenia silnika?



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » czw lis 17, 2011 22:29

fusse pisze:
troche pytanie z innej beczki. przy ukreceniu tloka jak np u kolegi rafizdg, moze dojsc do uszkodzenia silnika?
nawet mnie nie strasz takimi pytaniami



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » czw lis 17, 2011 22:39

A jaka jest szansa że czyszczona pompa wstępna mogła narobić takich szkód ?


...

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » czw lis 17, 2011 23:07

Jak była czyszczona okolica kosza i wstępnej pompy to oznaka,że coś już z nią było nie tak...



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: ksenon » pt lis 18, 2011 00:11

fusse pisze: przy ukreceniu tloka jak np u kolegi rafizdg, moze dojsc do uszkodzenia silnika?
Nie,bo cała reszta pompy będzie się kręciła.
Silnik Ci zgaśnie i tyle.
Skulek pisze:A jaka jest szansa że czyszczona pompa wstępna mogła narobić takich szkód ?
Pompy wstępnej się nie czyści,tam nie ma za bardzo co czyścić.
Można sobie ją wymyć,jak ktoś chce,dla lepszego samopoczucia.
Wyjmuje się pompę,celem weryfikacji stanu łopatek i bieżni.
Część ta jest najbardziej narażona na zniszczenie spowodowane jakością paliwa.

rafizdg,tłokoroździelacz się tak nie kruszy,on się porysuje,ukręci,ale nie pokruszy.
Natomiast wstępna,rolki,fala jak najbardziej,i to tylko przez złą jakość paliwa.
JohnyWalker pisze:Jak była czyszczona okolica kosza i wstępnej pompy to oznaka,że coś już z nią było nie tak...
A jeżeli była "czyszczona" profilaktycznie,po rozebraniu w celu oględzin,to źle?
To musi od razu świadczyć o kłopotach?
rafizdg pisze:juz napisalem ze paliwo napewno było ok, caly czas tankowane z 1 stacji.
Nie Ty pierwszy się tak przejechałeś na jednej stacji.
To była stacja patronacka,czy jakiegoś prywaciarza?
Nawet,gdyby to był orlen,ale będący własnością Pana J., to gwarantuję ci,że kupisz tam gówniane paliwo.
Tylko stacje patronackie,będące w 100'tu %tach własnością danego koncernu mają w miarę pewne paliwa.
Wszystkie pozostałe,to jedno wielkie kombinatorstwo.
Zatem to żaden wyznacznik jakośći paliwa.
rafizdg pisze:czyli drodzy koledzy w praktyce nie da sie zrobic tak, żeby poskładać pompe na szybko, zamontowac jakas zuzyta lub uszkodzoną cześć ???
Dlaczego nie,wszystko się da.Pytanie,jak długo ma to jeździć?
Wsadzę Ci tak zoraną falę,że paznokcie na niej połamiesz,tłok wyglądający,jak średniowieczny miecz i jakiś czas to będzie jeździło.
Ale w życiu Romana nie przez dystans 10kkm.
Mooże z tysiaka by wytrzymało,moooże.



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » pt lis 18, 2011 00:24

ksenon pisze: tłokoroździelacz się tak nie kruszy,on się porysuje,ukręci,ale nie pokruszy.
Natomiast wstępna,rolki,fala jak najbardziej,i to tylko przez złą jakość paliwa.
z tą pompą od początku były problemy jak sie zorientowalem z postów na forum i teraz obejrzałem filmik od skulka jak coś w niej zgrzytło przed odesłaniem do Byka.

W innym temacie pisałeś że wykres od byka na tej pompie był dobry, a u roba zły "bo może miał być zły".
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8#p5122771
Tuner u którego robiłem program nie miał zielonego pojęcia o pochodzeniu pompy a jednak moc wyszła niska i fala na wykresie.
dodam że hamownia obciążeniowa i nikt nie mial interesu w tym żeby cokolwiek zaniżać

Więc pewnie Skulek ma racje twierdząc że ta pompa gdy była w rekach Byka wogóle hamowni nie widziała



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » pt lis 18, 2011 01:03

A na jakich dawkach robił Ci tuner program.Z tego co Skulek pisze,że miala falę de 110,więc to trzeba wtedy więcej paliwa podlać automatycznie o jakieś 2,3 mg myślę minimum,bo to nie jest wydajna pompa jak te z ahh.Na tej przy dobrym osprzęcie(wtryski 230 co najmniej,ale lepiej 260,turbo chociaż BRD i jakiś dobry FMIC) można(oczywiście z tą falą)zrobic na maxymalnych dawkach w granicach 205-210KM myślę choć moment wyszedł ładny.Masz może jakiś wykres do tego?



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » pt lis 18, 2011 01:11

Zresztą podobnie będzie(wczoraj się dowiedziałem od jednej z osób będących na forum),że zakładając tłoczek 12mm z falą de 110 to uzyskasz moc 175KM na tych dawkach co masz teraz,ale moment wyjdzie już grubo w okolice 410Nm.Ewidentnie ograniczała moc fala,więc co niektórzy na forum mają pojęcia tylko dziwi mnie,że nie napiszą o tym już sami w temacie.



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » pt lis 18, 2011 01:22

Doczytałem już ten temat.To,że rozjeżdżał się kąt wtrysku przy wyższych mocach było spowodowane,że zapewne sprzedający nie regulował ciśnienia,bo w sumie tylko sprzedawał zestawy z tego co jest opisane w tych tematach.Wystarczyło oddać do dobrego pompiarza i powiedzieć,że ta pompa będzie używana na maxymalną wydajność,a wtedy pewnie by to wyregulował,a tak to kąt jeździł jak chciał.Z czego ta pompa była?1z czy afn?



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » pt lis 18, 2011 10:20

z tego co wiem to byku tą pompe sam składał, rozbierał, czyścił ..... jak wrocila do niego na reklamacje

dawka byla 4,5. pompa pewnie byla z afn ale dla pewnosci pojde do garazu dzisiaj i sprawdze numery



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rob555 » pt lis 18, 2011 10:26

Rafizdg oo dzieki widze ze Ksenon znowu sobie pozwala krytykowac moja hamownie.

Wkleje to co podlinkowales :
ksenon pisze: Skulek,nawet gdyby wypluło 200 koni,to i tak robb napisałby,że wyszło mniej,że była bryndza,to chyba oczywiste.
Pomiar twojej pompy dokonany był na rolkach hamowni obciążeniowej,a to raczej komentarza nie wymaga.
Na inercjach można hamować autka jak się chce błysnąć cyfrą.


Drogi Ksenonku ( a moze AlterEgo BYKA), piszesz privy do moich klientow podwazajace moja robote (tak sam od siebie z d.. frant)
Piszesz na forach publicznych w tematach sugestie iz specjalnie bym zanizal wyniki itd...
W korespondencji priv juz taki cwany nie jestes... nawet chcesz informacje jakie napiecie przy jakiej mocy przy jakim kacie wtrysku podac itd...
ot kolega sie znalazl...


W temacie mojej hamowni podpowiem Ci ze nie pracuje na kontrolerze dzwieku jak slawne inercje jednej z polskich firm. Moge skalibrowac obr przed pomiarem i generalnie do ok 300KM daje rade co bylo wielokrotnie potwierdzane z wynikami aut seryjnych albo na innych rolkach. Na razie musi wystarczyc i wystarczy.
Jedynie brak 4x4 mnie wkurza ale to inna para kaloszy.

Tak sie sklada ze na podobnym sprzecie pracowal kiedys Rogal i jakos nie slyszalem by ktos plul na Jego robote.

Hamujac Skulka na tej slynnej 11 bylem bardzo ciekawy wyniku i liczylem na wiele. W koncu rzeczywiscie pojawila by sie tania i sprawdzona alternatywa ktora
moglbym oferowac klientom w postaciu uslugi montazu i pozniej strojenia...

Zastanawiales sie czasem bystrzaku jaki mialbym interes kopac sobie dolki???

TO ZE WYSZLO JAK WYSZLO to tylko wina byla pompy. Nie wnikam co bylo *#cenzura#*. Moja wiedza techniczna nie obejmuje tak dokladnych niuansow. W kazdym razie by wykluczyc blad w strojeniu, problemy z ECU itd... zostalo podlozone ECU z zupelnie innej ibizy na podobnym setupie ktore generowalo 185-190KM bez niczego.

Niestety na tej cudowniej pompie byla LIPA.

I zacznij pisac prawde. Ze odsetek usterek na pompach hybrydowych jest duzy. Ze org 11 tez juz maja swietnosc za soba i coraz ciezej bedzie mocne VP zbudowac.
Bo jak narazie tylko piejesz z zachwytu nad tymi pompami oczerniajac wszystko dookola gdy wyniku nie ma tylko nie sama pompe.

Paliwo trefne tak? No coz...nie mozna tego wykluczyc.
Ale ta pompa praktycznie nigdy nie generowala tego co sie od niej oczekiwalo. I podejrzewam ze od poczatku byla skopana...

A zycze Ci bys kiedys mogl sobie pozwolic chociazby na hamownie inerycyjna. Bo gadasz jak slepy o kolorach.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: spawacz » pt lis 18, 2011 11:50

Ksenon przestan pier... wrescie na wszystkich i na wszystko, i dawac swoje genialne rozwiazania. Ja nie liczylem na nic, chodzilo mi tylko o to, ile moze szkód narobic i tyle to wysztko , po co piszesz jakies wywody?? A moze cos sam napiszesz o swoich mega tuningowanych pompach? Jakies efekty i konkrety prosimy wrescie a nie klepanie w klawe na okraglo. I jak dla ciebie mimo ze mam "najgorsza fale" w sowjej 11 z reni to mysle ze mimo wszystko w calym zakresie bedzie lepiej rozlozony moment niz na org. 11VW chodz fakt bedzie go mniej .


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » pt lis 18, 2011 12:25

4.5 mg na nastawniku,a w programie?



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości