Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » sob lis 19, 2011 21:48

Tutaj nie trafiłeś,bo rozlazłą falę masz,ale wysoką w dti 11,a w vw 11 też masz identyczny tłok,a falę ostrą.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: spawacz » sob lis 19, 2011 22:03

No jest rozlazla, ale czy to jest powod na to ze jest calkiem spie... , bo ja mysle ze nie, kwestia napisania mapy dyamicznej pod nia, albo zerznięcia ze sterownika DTI dla pogladu w ktorej to dzialalo. To ze jest rozlazla to bedzie rowno rozprowadzac moment po calosci, skok jak napisales nie jest taki maly. Jeszcze pomysle na tym TDI 2.8 12mm, tylko czy warto i czy jest sens? I co zyskam?


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » sob lis 19, 2011 22:13

Powiem Ci,że popatrz na wykresy tdi.To nie jest benzyna,że ma być moment płaski,bo to wcale nie jeździ wtedy,za mały zakres obrotów z max momentem.Tutaj musisz dać duży moment z dołu by nadgonić trochę,a potem spadek w dół delikatny do odcięcia,taka jest charakterystyka tdi.



arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » sob lis 19, 2011 23:07

ksenon pisze:Zapytam ostatni raz,nadal twierdzisz,że nie wysokość fali daje to,czego wszyscy szukamy?
To pierścień decyduje o roboczym skoku tłokoroździalcza?

tak pierścień dozownika decyduje o ROBOCZYM skoku tłoczka. a momencie kiedy zostanie odsłonięty otwór przelewowy w tłoczku przez pierścień dozujący reszta ruchu tłoczka jest jest skokiem jałowym nie mającym już wpływu na wtrysk paliwa a więc i na pracę silnika.
także gdybyś nie wiedział to całkowity skok tłoczka można podzielić na roboczy ( początek ruchu tłoczka) i jałowy ( od momentu odsłonięcia otworu przelewowego)

co do fal to jeszcze raz podkręslam że u mnie najlepiej się jeździł na tłoko-rozdzielaczu z transita bez przedwtrysku.
fala mimo łagodniejszego skoku wyopłaszczała moment obrotowy dając go już od niższych obrotów i zachowując do dość wysokich obrotów, ale za to moment jest nieco mniejszy.
natomiast na tłoko-rozdzielaczu z ALH z automatem moment był większy ale w wyższych obrotach mocniej spadał.

ja wolę równiejszy moment dostępny w szerokim zakresie, niż moment który kopie po nerkach niszcząc wszystko od sprzęgła począwszy a na poduszkach silnika skończywszy ale za to dostępny w wąskim zakresie obrotów.




warto też podkreślić że u mnie w silniku z pompą mechaniczną nie było problemu że komp błędnie interpretował wskazania czujnika wzniosu iglicy i źle naliczał parametry kąta wtrysku. jak ma to miejsce np po montażu fali z transita do AFN'a na ori sofcie, ale po montażu AFN'owskiej problem znika a silnik zachowywuje się znacznie lepiej



bo kąt wtrysku po ustawieniu statycznego, ustawiam dynamiczny ewentualnie delikatnie opóźniam statyczny.

właśnie dlatego jeśli ktoś nie chce wieźć auta na lawecie do korekty softu powinien założyć ori falę ze swojej pompy.

komuś kto ma umiejętności w pisaniu softu proponowałbym się pobawić z mapą kąta wtrysku. i wykorzystać komplet z transita.
efekty myślę że wiele osób by zaskoczyło. moment byłby co prawda mniejszy ale za to nie spadałby tak szybko jak na fali z ALH.


spawacz, w ostatnim poście się trochę zagalopowałeś. na pracę samego tłoczka ma wpływ obecność zatoczenia odpowiedzialnego za przedwtrysk i kondycja pasowania tłoczek-cylinderek, oraz położenie otworu przelewowego. to dacyduje o tym czy dany tłoczek z głowicą będzie potrafił generować duże wydatki. bo jeśli zachowasz odpowiednią max głębokość pracy tłoczka to poprostu braknie Ci skoku tłoczka to podania odpowiedniej ilośći paliwa, a jak wiemy przeciąganie w nieskończoność czasu wtrysku nie wpływa korzystnie na obciążenia termiczne silnika i osprzętu towarzyszącego.


wielkości otworów nie odczujesz w obrotach stosowanych w silnikach z bezpośrednim wtryskiem, nie twierdzę że nie jest możliwe zakręcenie TDI np 1Z'a do 8000rpm ale nie sądzę że tłoko-rozdzielacz długo wytrzyma takie stosowanie. wiem bo sam zamordowałem pompę11mm właśnie wysokimi obrotami. 8000-8500rpm na ostrej fali.

poprostu obciążenia są tak duże że tłoko-rozdzielacz siężywcem sypie.
to nie TD gdzie masz otworki 1mm i ciśnienie wtrysku tylko 155barów.
a i tu przy obrotach ca 8000rpm przy 12mm pompie przekręca na stożku na wałku i na fasolkach.


ksenon pisze:Aaa,a podkładka którą wsadziłeś była człowieku jedną z najgrubszych.
Jeżeli grubość 2.5m jest najmniejszą wartością,to co powiesz o takich,które mają 2.2mm?
i zapomniałeś dodaćże masz dwie stosowane średnice w zależności czy pompa ma małe czy duże gniazdo. jak masz pompę z małym gniazdem która nigdy nie miał luzu na wałku napędowym a więc i nie kosiło tłokorozdzielacza to po wrzuceniu podkładki od pompy z dużym gniazdem ( najlepiej nowej) tłoczek nie będzie chciał siąść w gnieździe. a że takich pomp które nigdy jeszcze od nowości nie miały już wyrobionych łożyskowań się nie mal nie spotyka. dlatego mogłeś niewiedzieć o tym :)


to tak na przyszłość.

w 99% sprowadza się małe dpodkładki bo one choć nie siedzą idealnie w gniazdach to nie ma problemów z tym że nie pasuje. dlateggo czasem si e spotykało problemy że przy małych obciążeniach pompy szarpały nie miłosiernie.



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » ndz lis 20, 2011 01:33

Kiedy kolego jedziesz do pompiarza z pompą?I wrzuć ten wykres na te 175/395 to zobaczymy co tam wyszło.



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » ndz lis 20, 2011 16:41

JohnyWalker pisze:Kiedy kolego jedziesz do pompiarza z pompą?I wrzuć ten wykres na te 175/395 to zobaczymy co tam wyszło.
kolego najpierw musze ogarnac auto bo nie zamierzam jezdzic pkp :) pompa sie zajme jak juz bedzie na chodzie

Obrazek



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » ndz lis 20, 2011 18:46

ksenon pisze: rafizdg napisał(a):W innym temacie pisałeś że wykres od byka na tej pompie był dobry,



Też go widziałem i zastrzeżeń nie miałem.
Inna sprawa,to kondycja silnika,jeden wygeneruje moc,drugi już nie,a wiem,że ten skulka afn to była padaczka.

Dziwna sprawa bo wpadła druga ori 11mm i wyszło 185KM i 380NM ... A czemu Byka pompa nie generowała takiej mocy ?... CHOCIAŻ TAKIEJ MOCY ??

Nie wierzę że jak pompa poszła do BYKA to siedziała w Aucie i była na hamowni ... Jedna wielka bzdura ...


...

arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » ndz lis 20, 2011 18:50

Skulek, nie żebym Cię atakował w jaki kolwiek sposób ale jakie ilości dymu były nna pompie od byka i przy jakiej mocy a jak teraz jest z dymieniem przy tej mocy jaką masz aktualnie?



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » ndz lis 20, 2011 19:01

Nie wyszła moc na pompie od byka,bo sam pisałeś,że fala była zła i nie sterowało kąta wtrysku,a u kolegi powyżej na wykresie oprócz tego dołka,i braku 10KM to moment ma ładniejszy niż u Ciebie z podpisu,czyli tłokorozdzielacz był dobry skoro taki Nm poszedł,a co z mocą to nie wiem już,bo być może wina kąta...Gdzie mogę znaleźć Twój wykres z pompy byka?



rafizdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 16:25
Lokalizacja: dąbrwoa górnicza

Re: Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: rafizdg » ndz lis 20, 2011 19:37

moge dodac te ten dołek to napewno nie wina turbinki bo na ori pompce czegos takiego nie bylo



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: Skulek » pn lis 21, 2011 09:02

arwam, Na 11 od Byka moc nie wyszła, a tylko takie coś:

Obrazek

I pompa z marszu poleciała do BYKA ... Gdzie podobno po zmianie fali wydmuchała 200KM...

JohnyWalker, w moim podpisie jest zupełnie inna pompa ... mianowicie ori 11mm

Obrazek

+ jest nałożony jest mój wykres na mojej ori 10mm z tymi samymi gratami... Ogólnie ori 10mm była dosyć zdrowa ..


...

arwam

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: arwam » pn lis 21, 2011 09:37

Skulek, a jak było z ilością dymu i jego kolorem.
pytam z czystej ciekawości



JohnyWalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: sob paź 15, 2011 21:33

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: JohnyWalker » pn lis 21, 2011 12:38

Tylko z tego wychodzi,że ten dołek u Ciebie był spowodowany złą tarczką oporową,a trzaski w silniku turbiną z tego co pisałeś sam.Kolego rafizdg program był pisany pod jaką pompę?



fusse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt cze 19, 2009 00:39

Słynne Tłokorozdzielacze 11mm od BYKA

Post autor: fusse » pn lis 21, 2011 15:27

wlasnie ja nie rozumiem tu czegos. miales problemy z turbem brd, miales złą fale wlozona do pompy, ta dziura na wykresie to bylo przeciez przez rozjechany dynamiczny kąt. a Ty wszystko zwalasz na ten tlokorozdzielacz?

jakos odnosze wrazenie,ze na zmiane tlokorozdzielacza to narzekają wszyscy Ci ktorzy tego w ogole nie ogarniaja(ja również, chociaz bylem na tyle ogarniety,ze zrobilem to sam i posluchalem sie rad i zostawilem ori fale, samochod odpalil od strzala po wymianie) i wszystko oddaja do mechanika, pompiarza,tunera, a na koniec placzą. wszedzie wszyscy pisza,zeby dawac fale ori ,bo rozsypuje sie kąt, sa nawet na to dowody,a nie ktorzy tego nie kumaja w ogole (nie mam tu na mysli spawacza).
ja wrzucilem tlok od byka, fala ori afn i jezdze, jestem zadowolony, moc wzrosła, tuning wyszedl tanim kosztem(choc przeplacilem, ale mniejsza z tym). jest Daron70 ktory zrobil juz z 30-40tysi na tloku od byka i jest rowniez zadowolony. jjest rowniez pare innych osob ktore same to robily i sa zadowolone, takie jak Arwam, spawacz, ksenon, Vision, Punxbrigde (czy jakos tak:) ) i inni, tylko wszystich laczylo to,ze robili to sami i wmiare wiedzieli co robia.



Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości