Swap ASZ do MK3 pytanie

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
rolek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:29
Lokalizacja: Brzesko/Jasień

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: rolek4 » sob sty 19, 2013 16:04

Witam, z góry proszę nie pisać że jest setki takich tematów, bo w każdym z nich niema konkretnej odp.

Moje pytania są takie:

którą wiązkę dokładnie potrzebuje do swapu tak żebym mógł założyć licznik od mk4
którą wiązkę tak żeby podłączyć wszystko pod skrzynkę bezpieczników (jeśli jest taka potrzeba)
a co do wiązki od ECU do silnika to raczej zostajesz ORI od ASZ
skrzynia zostaje 5 biega od AHU
Silnik montowany bez klimy



Prosiłbym o konkretne odpowiedzi jeżeli ktoś by mógł mi doradzić, a nie o odpowiedzi typu: zadarmo nikt ci nie powie, nie oczekuj odpowiedzi, bo ktoś musiał tego się nauczyć i teraz nie będzie tak od siebie udzielał sie po forum ITP. ITD

Z góry dziękuje. :-)



szymonecki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 10, 2013 17:41
Lokalizacja: PL

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: szymonecki » ndz sty 20, 2013 20:07

Wszystko bedzie na zasadzie rzeźby-P&P pasuje tylko silnik.
Wiązki do przelutowania całkowitego, mk4 ma całkiem inną elektryke/skrzynke bezp.
Składałem mk3 z 1.8T AGU wyciągniętego z mk4 i coś o tym wiem ;) Elektryka zbudowana całkiem innaczej.
Autodata, pinout ECU i lecisz z koksem :bigok:

Nie lepiej zostawić licznik z mk3? Z licznikiem z mk4 rzeźby jest więcej niż Ci sie wydaje :bigok: To nie tylko przekładka samego licznika.

Kumpel kiedyś u siebie wsadzał do mk3 licznik z mk4. Musiał zmienić pływak w baku, jakieś czujniki, powyłączać kontrolki na budziku itp. Ogólnie gra nie warta świeczki jak dla mnie :-)



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: spawacz » ndz sty 20, 2013 20:24

Kolego od MK6 GTI pinout i autodata nie wystarczy... , pozastaje CAN i IMMO


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

turpik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:36
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: turpik » ndz sty 20, 2013 22:56

z immo mozna sobie poradzic prostym sposobem ;) ale z can nie bedzie latwo jezeli chcesz miec 0 bledow w sterowniku trzeba dac kompa do jakiegos elektronika/tunera zeby wszystko powylaczal w programie odrazu mozna zrobic EGR off. co do elektryki to potrzebujesz calej wiazki od silnika co idzie do skrzynki bezpiecznikow i wtyczek do skrzynki ze starej instalcji z mk3 lub pokrewnych



Awatar użytkownika
rolek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:29
Lokalizacja: Brzesko/Jasień

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: rolek4 » ndz sty 20, 2013 23:46

szymonecki, spawacz, turpik, jak narazie dzięki za wszystko, to tematu podchodzę poważnie, plany już może za niedługo będzie aktual w temacie, jeszcze raz dzięki :bigok:



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: zgredd » pn sty 21, 2013 01:43

Dokładnie tak jak koledzy mówią wkładałem z kolegą do golfa 3 silnik PD z passata AVB. Nie wiem jak w twoim rejonie ale u nas jest kilku tunerów którzy to ogarniają kwestia dogadania. Kolega ma sterownik od paska b5fl dokładnie od silnika awx, wyłączone immo, usunięta przepływka, egr off aktualnie samochód jeździ i nie ma problemu jest zrobiony soft i całkiem przyjemnie to auto zamiata większą częścią zajął się użytkownik evolution.



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: Daron7 » pn sty 21, 2013 13:59

Autodate można sobie wsadzić w ... jeżeli chodzi o schematy instalacji to tylko i wyłącznie ELSA jeżeli ma być to profesjonalnie zrobiony swap.
Spędzisz z nią masę godzin, ale efekt będzie jak z fabryki :D

Wiem coś w temacie, bo przekładałem u siebie ahu na avf, przerabiałem wiązkę silnika (inna instalacja wnętrza) + doprowadzałem can + pompa paliwa + licznik i wiele wiele innych rzeczy których brakowało.
Niestety np. sterownik poduszek był starszego typu i musiał bym przerabiać od nowa wiązkę co było by uciążliwe (konieczność zrywania deski) dlatego też przekodowałem żeby szedł po K-Line + de aktywacja błędu w sterowniku. To samo z kilkoma innymi modułami których u mnie brakowało de aktywacja = zero błędów.

Co do Ciebie to wiązka tylko ori z ASZ + przerobienie ori kostek pod Twoją instalację i myślę że to było by najmniej kosztowne i pracochłonne rozwiązanie. Tyle, że licznik został by stary.. Natomiast jeżeli chcesz wszystko jak w MK4 to najlepiej gdybyś znalazł golfa po wypadku i wyciągnął z niego całą wiązkę wnętrza. Sprzedają to w cenie miedzi bo nikomu nie jest to potrzebne, a Ty miał byś wszystko co trzeba.

Jeżeli już zabierzesz się do roboty, rób to sumiennie, nie pomijaj niczego, wszystko rób możliwie najestetyczniej i najbardziej solidnie - z efektu będziesz mega zadowolony :bigok:

Pozdr



Awatar użytkownika
rolek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:29
Lokalizacja: Brzesko/Jasień

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: rolek4 » pn sty 21, 2013 21:57

Daron7, dzięki jak coś będzie trzeba to będę się odzywał w tym temacie,
a co do kostek, to jest ktoś taki dobry i wie które do których, czy tylko mam ściągać schematy, oczywiście wszystko do dogadania na PW, nawet byłbym chętny jakby ktoś miał gotową wiązkę w dobrej cenie, jak coś to piszcie na PW a się dogadamy (licznik raczej zostaje od MK3)



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: Cinek » wt sty 22, 2013 13:11

nie przesadzajcie że wszystko jest takie złe. żeby silnik odpalił potrzebna jest wiązka silnikowa najlepiej ori i sterownik z immo off albo komplet immo z tego sterownika/adaptowane. żeby to zadziałało potrzebny jest + i - na szybko. potem sie można bawić we wpinanie w instalacje.
wkładałem ASZ do jetty mk1 i nie było większych problemów. ze schematami z autodaty. w liczniku wyłączone kilka rzeczy ( abs, poduszki ) i wsio działa. nie będziemy robić problemu z pływaka czy pompy paliwa, która defacto nie jest potrzebna.
czy warto sie bawić w rzeźbe czy nie to już kwestia indywidualna.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
rolek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:29
Lokalizacja: Brzesko/Jasień

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: rolek4 » wt sty 22, 2013 22:39

Cinek, Witam, jak narazie to chyba musze zalatwic schematy i je przestudiować, potem wszystko wziasc i podpinać pomału żeby czegoś nie popalić,

a jak u was wygląda OBD2 przy swapie??? działa bez problemowo???



Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: Daron7 » śr sty 23, 2013 00:03

rolek4 pisze:a jak u was wygląda OBD2 przy swapie??? działa bez problemowo???
ODB2, CAN, wszystko jest i działa tak jak fabryka przewidziała :bajer:



Awatar użytkownika
rolek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:29
Lokalizacja: Brzesko/Jasień

Re: Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: rolek4 » śr sty 23, 2013 00:16

Daron7 pisze:
rolek4 pisze:a jak u was wygląda OBD2 przy swapie??? działa bez problemowo???
ODB2, CAN, wszystko jest i działa tak jak fabryka przewidziała :bajer:
temat do przemyślenia, ale znalazł sie człowiek który już by mi ogarnął elektryke, a co do mechaniki to sam bym zrobił



Awatar użytkownika
rolek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:29
Lokalizacja: Brzesko/Jasień

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: rolek4 » czw sty 24, 2013 22:24

podpowie mi jeszcze ktoś z kąd zdobyć polskie dobre schematy???



turpik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:36
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

Swap ASZ do MK3 pytanie

Post autor: turpik » ndz sty 27, 2013 21:36

z programu elsa albo autodata



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości