Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbin

Post autor: ciepek » wt mar 31, 2015 15:47

Ja przyczyny szukałbym w regeneracji . O tych pseudo regeneracjach na chińskich częściach to można książke napisać .
Garett z 5 albo wiecej lat nie dostarcza częsci do regreneracji vnt a i tak jedna firma w Polsce miała wtedy certyfikat gareta na taki zabieg
jesli jest luz wzdłuzny na wirniku lub turbo zaciaga olej to wywal to bez chili wahania i nie szukaj przyczyny w sterowniu
uzywek pod dostatkiem przy odrobinie szczescia trafisz na sprawna a jak nie to masz prawo do zwrotu
albo nowa z oddaniem starej i dopłatą
wg mnie nastawy nie maja nic do rzeczy bo ewidentnie turbo jest uszkodzone



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: Marcin TDI » wt mar 31, 2015 16:24

luzów w suszarce nie ma,nie bierze oleju,jak ruszę autem to jak dostanie doładowanie równo 2200obr to od razu gniecie w fotel. Nie ma tak jak w innych tdikach ,że łagodnie turbo wstaje tylko taki strzał i gniecie w fotel. Chcę na niej pojeździć jeszcze z 2 miesiące i kupuję większą suszarkę ,tylko nie wiem czy ta się nie rozsypie wcześniej.
I jeszcze jedno. Jak przyśpieszam słychać gwizd turbiny jak się rozpędza i jak puszczę gaz na biegu to też słychać gwizd jak schodzi z obrotów. psssyt pssssy słychać jak zmieniam biegi albo jak go przegazuje i schodzi z obrotów jak na filmie


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: drakula500 » pt kwie 03, 2015 00:10

ciepek pisze:Ja przyczyny szukałbym w regeneracji . O tych pseudo regeneracjach na chińskich częściach to można książke napisać
Ciepek Tobie ktoś płaci za te farmazony? No sorry mam chińską jedną, zrobiła 40 tys na 1.4bara w aucie, które dostaje na co dzień baty, druga u kumpla gdzie jest 1.7 i upalanie na maxa w weekendowcu. Nie widzę żadnego problemu z tymi turbinami... no chyba, że problemem jest to że są tanie i dobrze chodzą, to wtedy tak to rozumiem. Oczywiście, może nie wychodzą 300 tys jak oryginał, ale w tej cenie jak zrobią 100 tys to chyba nie można mieć do nich pretensji prawda? Przy okazji jesteś na forum SR, tam ludziska ładują chińskie K04 i jakoś nie narzekają, no jest tam jakiś niemrawy lag, ale mimo wszystko brak narzekań w relacji do ceny...
ciepek pisze:uzywek pod dostatkiem przy odrobinie szczescia trafisz na sprawna
ahh widzę, że handlarze części używanych też muszą Tobie dopłacać za kolejne farmazony, dobra używka powiadasz?? Gdzie??


Kolego MarcinTDI, sprawdź tą sztangę..



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: berthold61 » czw kwie 09, 2015 09:11

ja na tym twoim filmiku widzę tylko jowisza saturna i chyba pulsara nic więcej --- a tak przy okazji ja też mam skodę z silnikiem ASV i wczoraj rozwaliło turbinę silnik dostał milion obrotów ,wypił cały olej i zakładając że silnik nie zdechł do końca bo jeszcze odpala (syn jechał ) to czy turbo kupować regenerowane czy może szukać używki (15-to letniej ) pewnie ,cymbał podłączył wężyk gruszki prosto pod podciśnienie czy pełny pałer rok temu aż dziw że tyle wytrzymała , student więc kasy zero a jechać musi , zrobił tak bo pewnie 5-ta przepływka padła


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

skalim1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn sty 26, 2015 22:30

Re: Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbin

Post autor: skalim1 » sob kwie 11, 2015 16:27

Mam silnik 1Z. Aktualnie 216, do założenia czeka 107j, 38E i ecu 16bit. Szukam pomału turbosprężarkę dla mojej machiny no i zaraz potem FMIC i DP 2.5". Przebiegi ok 40tyś rocznie, celuję w ok 180KM. Jaką turbina będzie najbardziej nadawała się do moje potrzeby? Myślałem nad BRD, może coś innego polecacie?



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: -michau- » sob kwie 11, 2015 18:13

Pytanie odnośnie wyboru turbo do ajm-a.

Warto interesować się turbo z wersji BLT (130km) firmy KKK?

Czy jednak lepiej Garretta z ASZ?

Celuję w ok. 170km pod warunkiem, że pompki na tyle pozwolą.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: stefano189 » sob kwie 11, 2015 19:29

-michau- pisze:Celuję w ok. 170km

to trochę będzie trzeba dmuchnąć w te turbiny ( asz, awx, blt ) żeby wyszło 170 PS. Nie myślałeś nad BRD/CAHA ? Ja wychodzę z założenia, że większe turbo i mniejszy boost, to lepiej niż małe turbo i duże doładowanie. Zawsze taka BRD się mniej męczy przy 170 PS, bo pochodzi z silnika o tej mocy :hmm: :hmm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: -michau- » sob kwie 11, 2015 21:44

stefano189, jasne, że myślałem, ale czy te turbiny nie mają problemów z późnym wstawaniem? :)


GTB... :satan:

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbin

Post autor: tomek08 » sob kwie 11, 2015 22:19

-michau- pisze:stefano189, jasne, że myślałem, ale czy te turbiny nie mają problemów z późnym wstawaniem? :)
Witam, tu się mylisz, BRD, może i miały problemy ze wstawaniem, ale, tylko te po regeneracji, natomiast CAHA wstaje wyśmienicie i dużo młodsza. :hmm:
Pozdrawiam.


Tomek

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: zgredd » ndz kwie 12, 2015 02:26

Trafiały się też turbiny Caha które nie chcą wstawać tak samo jak BRD jakieś fatum. Jeśli zależy Ci na dużych przebiegach i bezawaryjności to jednak wsadził bym turbo od 130 kkk. Może się to odbyć kosztem tych 5km-10km ale będziesz bardziej zadowolony wstaje bardzo szybko, super góry nie ma ale pod 170km wystarczy jeśli układ paliowy sprawny. Ceny BRD są bardzo duże ciężko coś dobrego znaleźć poniżej 800zł. Caha testowana w 3 autach i niestety się bardzo zawiodłem wstawało gorzej niż dobre BRD, nawet w 2.0 tdi 16v nie chciała się budzić po wszystkich zabiegach wspomagających w sofcie gdzie jest bardzo dobry przepływ spalin. Na BRD i 130km firmy KKK zrobiłem bardzo dużo kilometrów wszystkie do dzisiaj działają, o Garett niestety nie mogę tego powiedzieć 3 wymiany turbiny w 3 różnych autach przy przebiegach poniżej 20tys mówią same za siebie. W wszystkich autach zamontowane turbiny firmy KKK korekty na więcej koni i do dzisiaj wszystko pracuje. Nie ma mowy o filtrach, olejach itd ten temat odpuszczam. Jedyne turbo które mam i nie udało się zakatować firmy Garett to gtb2260vk.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: stefano189 » ndz kwie 12, 2015 09:41

zgredd pisze:Caha testowana w 3 autach i niestety się bardzo zawiodłem wstawało gorzej niż dobre BRD,

ja jak na razie wpakowałem caha do leona ASV i do mojego mk3. Wszystkie wstają b.dobrze. Widocznie trafiłeś na takie, przy których ktoś ruszał sztnagą albo ogranicznikiem. To że było kiedyś głośno o BRD, że nie wstają to była prawda, ale żeby CAHA nie wstawała to nie słyszałem. U mnie jak robiłem program, to trzeba było koksu zdjąć z dołu, bo przy 1600 -1700 zaczynało trząść budą od narastającego NM. I to wszystko przy silniku VP. Gdyby CAHA założyć do PD, gdzie ten silnik umie dać wiecej spalin z "dołu", to by wstawała jeszcze lepiej. Tyle ode mnie, pozdrawiam. :okej:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbin

Post autor: Probe041 » ndz kwie 12, 2015 10:07

Mi brd pięknie wstaje z dołu, nie wiem z czym problem :-)



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: -michau- » wt kwie 14, 2015 17:35

Dzięki Panowie za podpowiedzi.

stefano189, również myślę tak samo, że lepiej większa suszara i mniej ją męczyć.

zgredd, jasne, że zależy mi na bezawaryjności, mam ciężką nogę, a dziennie robię od 70 do 200 km.

Temat ASZ chyba odpuszczę , dołożę trochę kasy i rzeczywiście lepiej coś większego.

Ewentualnie ARL lub jakaś hybdryda awx/arl.

A co powiecie o gtb1756, to z 2.7 tdi ???

Ogólnie chciałbym wydać koło 800 zł na kolejne turbo, nie wiem na co patrzeć w tym budżecie.

Obecne po dłuższej jeździe wyje, podczas jazdy głośniej gwizda, a z rana na zimnym puści z wydechu 1-2 niebieskie chmurki, więc koniec jest już bliski.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
SmerVWny94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 11:43
Lokalizacja: Katowice - Piotrowice

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: SmerVWny94 » wt kwie 14, 2015 18:49

-michau-, mam turbo z ARL używkę którą trafiłem w dobrym stanie. Co do niektórych powyzszych komentarzy da się kupić dobrą używkę! :bajer:
Póki co mam FMIC z orurowaniem ale za 2tyg będzie program i map sensor z ARL'a. Więcej w moim temacie. I szczerze polecam taki zestaw.. wcześniej oczywiście miałem serie AJM.


Był golf MK4
Jest Bora TDI OEM+ ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=557369" onclick="window.open(this.href);return false; <----

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości