wałek od sdi do tdi

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
dawid13132
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn lip 20, 2009 23:00
Lokalizacja: Kępa Chot/lbn

wałek od sdi do tdi

Post autor: dawid13132 » wt kwie 28, 2015 11:50

Skąd Ty tą tabelkę wytrzasnąłeś? Wynika z niej że na wałku afn takie same czasy itd jak na 038e i że z aaz lepszy od 038e...


Mój MK3: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=426225
AFN 246/470 by Prochip

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

wałek od sdi do tdi

Post autor: KLICHO » wt kwie 28, 2015 14:16

Z forum z angielskiej strony od TDI i też temat o wałkach był :)


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

wałek od sdi do tdi

Post autor: ciepek » wt kwie 28, 2015 14:20

w tabeli jest bład zrobiony albo nieumyślnie albo celowo by sprzedac ostatni wałek ....
wałek afn jest tak skrajnie rózny od 38e ze mozna go poznac po samym dotyku w nocy o pólnocy krzywki wydechu sa rózne jak dwie strony jajka
nalezy zwrocic tez uwage na strone ssaca bo o ile dałoby sie przesunac do pozycji wydechu taki wałek aym odpowiadajacej aaz to przesuniecie otwarcia zaworu ssacego na otwarcie przy 25 st po gmp to juz tragedia przy silnikach doładowanych
bo ucieka 1/8 skoku przy którym mozna napelniac cylinder a podejrzewam potrzebny na niedoładowanym by wytworzyc nieco podcisnienia do zassania powietrza .a zostawienie otwarcia na 40 st przed dmp to marnotrastwo energi która uleci do wydechu
wałek dobry do upalania to wałek posiadajacy przekrycie zaworow (overlap) czyli czas w którym obydwa zawory sa jednoczesnie współotwarte jest to potrzebne po to by maxymalnei wydłuzyc czas napelniania cylindra i oprozniania wydechu
dobrze widac to w silnikach benzynowych

pytanie który z nich ma ? ;-) i kto ma dane do 038e? bo moze i nawet bardzo prawdopodobne ze 38e jest gorszy od aaz .

moje dane 100% pewne sa takie

Dla silnika AAZ:
- otwarcie zaworu ssącego 6° po ZZ
- zamknięcie zaworu ssącego 20° po ZW
- otwarcie zaworu wydechowego 25°30 przed ZW
- zamknięcie zaworu wydechowego 6°30 po ZZ

Fazy dla 1.9 sdi AGP,AQM:

* otwarcie zaworu ssącego 11° po ZZ
* zamknięcie zaworu ssącego 25° po ZW
* otwarcie zaworu wydechowego 40° przed ZW
* zamknięcie zaworu wydechowego 10° przed ZZ

Dla silników 1.9 tdi:1z afn

* otwarcie zaworu ssącego 16° po ZZ
* zamknięcie zaworu ssącego 25° po ZW
* otwarcie zaworu wydechowego 28° przed ZW
* zamknięcie zaworu wydechowego 19° przed ZZ



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

wałek od sdi do tdi

Post autor: KLICHO » wt kwie 28, 2015 14:31

Dla silników 1.9 sdi AEY

* otwarcie dolotowego 11"
* zamknięcie dolotowego 25"
* otwarcie wylotowego 40"
* zamknięcie wylotowego 10"

I z tego co wiem 38e ma nacięcia pod vacum a od AEY już nie więc nie trzeba podcinać uszczelki

Ale to chyba tyczy się TDI typu AGR, AHF, ASV, ALH a do AFN,1z itp tam gdzie pompa vacum jest przy głowicy nie trzeba przerabiać. Ale niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

wałek od sdi do tdi

Post autor: zgredd » śr kwie 29, 2015 01:17

Kolega pyta jak zrobić moc w VP tdi pierwsze to dużo paliwa później większe turbo dalej można walczyć z wałkami. Wrzuć wtryski 216 lub 240 plus turbo AWX, BRD auto będzie jakoś się toczyć. Przydała by się pompa albo przynajmniej wymiana tłoko rozdzielacza. Na wtryskach 205 nawet z dolotami kolektorami i większa turbiną nie będzie więcej jak 150km. Zaczynaj od układu paliwowego.



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: wałek od sdi do tdi

Post autor: ciepek » śr kwie 29, 2015 10:33

jak zrobic wiecej to jest napisane x razy na forum....
temat jak fałwo zauwazyc - wałek od sdi do tdi
jesli sie rozwinie tj. wpadna fazy wałka e 38 bedzie mozna wyciagnac ciekawe wnioski

na pewno wałki sdi (aqm agp aey) np golf 3 ,polo sdi sa takie same (utrzymuje ze złe dla strony ssacej ) ale dalej nei wiadomo jakie fazy ma e38 ma ktos ? ja zamontowałem nie sprawdziłem
podciecie uszczelki to 5 sek pracy wiec nei ma nad czym sie rozczulac ;-)



Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

wałek od sdi do tdi

Post autor: mimax » pn maja 04, 2015 17:15

moj wałek to e28 z ibizy sdi aey, kumpel kupił 038 agp porównywalismy tak na oko i sa praktytcznie identyczne, za wałek dałem 120zł, ok to juz wiam jak zakładac , tylko czy jest teraz sens na 205 i fabrycznej turbinie i pompie , co powinieniem jeszcze zmienic i co polecacie chce zeby turbina wstawała mi od dołu nie chce krecic silnika nie wiadomo ile, chodzi mi głownie o dobre przyspieszanie i wyprzedzanie a ze jest syncro to bedzie dobra trakcja, napiszczie z jakich modeli samochodów i jakich silników mam szukac gratów


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: wałek od sdi do tdi

Post autor: ciepek » wt maja 05, 2015 10:47

mimax pisze:moj wałek to e28 z ibizy sdi aey, kumpel kupił 038 agp porównywalismy tak na oko i sa praktytcznie identyczne, za wałek dałem 120zł, ok to juz wiam jak zakładac , tylko czy jest teraz sens na 205 i fabrycznej turbinie i pompie , co powinieniem jeszcze zmienic i co polecacie chce zeby turbina wstawała mi od dołu nie chce krecic silnika nie wiadomo ile, chodzi mi głownie o dobre przyspieszanie i wyprzedzanie a ze jest syncro to bedzie dobra trakcja, napiszczie z jakich modeli samochodów i jakich silników mam szukac gratów
sa identyczne bo to te same wałki ale inne niz 038e



Awatar użytkownika
bledow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 06, 2015 14:39

Re: Odp: wałek od sdi do tdi

Post autor: bledow » wt maja 05, 2015 10:53

Ale w agp były wałki 38e

Skrobnięte z kalkulatora



ducati1098
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 03:30
Lokalizacja: Lublin

wałek od sdi do tdi

Post autor: ducati1098 » wt maja 05, 2015 20:54

Witam
Jestem tu świeży nie ma co się przekomarzać skąd który wałek jest czy takie fazy czy takie.
Pytanie czy ktoś u siebie w TDI na vp37 pompie rozdzielczej ma zamontowany wałek od sdi 28E lub 38E i jak zachowuje się silnik w mieście czy na trasie obroty do 2 tys i od 2 do 4,2-4,5tys czy coś poprawił podczas modów czy lepiej zostawić serie jak zachowuje się turbina czy wstaje wcześniej czy później i jak z dymieniem i jakie mody macie u siebie i czy ma ktoś dojście do samych końcówek 0,230-0,240mm i nie wróżmy tu z fusów tylko konkret bo wiem ze w dziale tuning tdi zmodzony turbo, wtryski, fimic,jednomas z tarcza z vr6,soft na 192KM niotów nie pamiętam z ciekawości gość założył wałek od sdi i na hamowni auto z rolek ociekało i musieli siadać na masce nie wiem na ile to prawda z góry dzięki za odpowiedzi bo mnie to tez interesuje



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

wałek od sdi do tdi

Post autor: zgredd » śr maja 06, 2015 01:20

Pewnie było 500nm że musieli na masce siedzieć :D fajna hamownia :P wałek sdi z racji innego otwarcia zaworów daje pare km. Wtryski 230-240 są oczekiwane tak jak pisał cowboy. Jak ma się zachowywać w mieście a jak w trasie? Jest delikatny przyrost w każdej patri obrotów najlepiej odczuwalny przy większych modyfikacjach.



ciepek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:52
Lokalizacja: BOMBONIERKOWO UL.CZEKOLADOWA NR WYLIZANY

Re: Odp: wałek od sdi do tdi

Post autor: ciepek » śr maja 06, 2015 23:44

bledow pisze:Ale w agp były wałki 38e
masz racje mylilem sie 38e siedzi w asy ,agp,aqm,agr ,ayq, aey lata produkcji caddy 11-1995 w góre i reszta sdi 1997-2007
pomyliłem z wczesniejszymi sdi
numer wałka 038109101e
nowy robi firma ae oznaczenie cam 670
koszt 339 zł w intercars
a wiec fazy rozrzadu sa



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

wałek od sdi do tdi

Post autor: KLICHO » pt maja 08, 2015 13:42

Jeszcze mogę powiedzieć że miałem w ręku wałek 38E od SDI i też z AEY 28H ze szrotu. W krzywkach na oko nie bylo różnicy jedynie to że tył wałka od 38E był inny bo ma zasilanie Vacum w nim.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

wałek od sdi do tdi

Post autor: zgredd » pt maja 08, 2015 15:23

Dlatego wałka z starego tdi nie założysz do tego z aluminiowym deklem ponieważ nie ma miejsca na vacu pompę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości