SWAP 1.9 SDI na TDI

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

paratom1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 14, 2015 21:31

SWAP 1.9 SDI na TDI

Post autor: paratom1 » pt lip 10, 2015 12:38

Witam posiadam golfa mk4 anglika 1.9 SDI który będzie przekładany i przy okazji przekładki chciał bym wsadzić mu silnik 1.9 TDI o oznaczeniu BXE który posiadam i leży od jakiegoś czasu w garażu również z anglii wyciągnięty z rozbitego audika. Silnik jest w bardzo dobrym stanie ponieważ ma przebieg 10tyś KM.
Do silnika posiadam instalację i komputer, z tego czego się dowiedziałem z innych for będę musiał dokupić skrzynię biegów i intercooler z przewodami reszta chyba podejdzie od SDIka jeśli się mylę to mnie poprawcie. I teraz pytanie, przyznajmy że silnik siedzi już w golfie razem ze skrzynią podłączone przewody chłodnice itp.. lecz co z elektryką ? czy wystarczy wpiąć się w starą od SDI zmienić kompa i będzie chodził ? Czy będę musiał zmieniać całą instalację w kabinie, licznik, stacyjkę.. dokupić immobilizer i pojechać z tym pod komputer żeby mi przeprogramowali pod TDI ?. Byłby ktoś w stanie napisać po kolei co muszę zrobić żeby go odpalić ?
Poniżej wstawiam fotki silnika.
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Kupię
-plastikowe nakładki na progi
-kratkę środkową bora
-lotke na klapę 25jahre

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

SWAP 1.9 SDI na TDI

Post autor: zgredd » sob lip 11, 2015 03:41

Bxe sprzedaj to są drogie silniki około 3,0 tys. Jakiego masz golfa i co chcesz osiągnąć? immo można bez problemy wyłączyć. Jeśli wszystko ma być w budzie mk4 to wsadzaj ASZ plus większe turbo.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

SWAP 1.9 SDI na TDI

Post autor: OsteR9019 » ndz lip 12, 2015 22:22

paratom1 pisze:chciał bym wsadzić mu silnik 1.9 TDI o oznaczeniu BXE który posiadam i leży od jakiegoś czasu w garażu również z anglii wyciągnięty z rozbitego audika
W jakim audi siedział? Bardziej chodzi o to czy poprzecznie czy wzdłużnie, jak wzdłużnie może być problem z zamontowaniem.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

paratom1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 14, 2015 21:31

SWAP 1.9 SDI na TDI

Post autor: paratom1 » wt lip 14, 2015 14:09

z zamontowaniem nie ma problemu. pytam tylko o to jak go uruchomić i wpiąć się w instalację sdi


Obrazek
Kupię
-plastikowe nakładki na progi
-kratkę środkową bora
-lotke na klapę 25jahre

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

SWAP 1.9 SDI na TDI

Post autor: OsteR9019 » wt lip 14, 2015 23:09

paratom1 pisze:z zamontowaniem nie ma problemu. pytam tylko o to jak go uruchomić i wpiąć się w instalację sdi
Z instalacji to może zostać rozruch silnika. Ja bym nawet nie próbował tylko od razu cała instalacja z TDI. Jeśli są te same skrzynki bezpieczników nie będzie problemu.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

paratom1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 14, 2015 21:31

SWAP 1.9 SDI na TDI

Post autor: paratom1 » pt lip 17, 2015 07:41

Czyli muszę kupić instalację od silnika do kabiny od TDI wpiąć się w to i jechać do gościa który przestawi mi immo żebym mógł to odpalić ?


Obrazek
Kupię
-plastikowe nakładki na progi
-kratkę środkową bora
-lotke na klapę 25jahre

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości