Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

brokuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sty 22, 2014 21:48
Lokalizacja: ELA

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: brokuuu » śr paź 21, 2015 12:44

Witam,
muszę wymienić pompki w silniku AVF-passat b5fl. Polecacie jakis zakład regenerujący lub sprawdzonego sprzedawce takich rzeczy?



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: srubox » czw paź 22, 2015 19:07

brokuuu odezwij sie na pw do kolegi cobreti jest dystrybutorem końcówek firad na polske i ogarnia regeneracje pompek w dobrych cenach i w dobrym zakładzie znających sie na rzeczy.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: cowboy » pt paź 23, 2015 09:58

polecam kolege Cobretti
pompki bedzie robił Mariusz z Diesel System w Nadarzynie wiec polecam !!



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: VW_seller » pt paź 23, 2015 22:37

ile taki komplet do 130km a4 b6 ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Wałek.Gd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 22:14
Lokalizacja: Gdańsk

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Wałek.Gd » sob paź 24, 2015 08:10

https://www.facebook.com/TuningVag" onclick="window.open(this.href);return false;


Jest: Toledo 1L 1.9 AFN
wtryski firad 270, gtb2260vk, pompa 11, wałek sdi, przelot 3' od połowy 2,5 na przelotowym końcowym

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

Re: Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Muszka.d » wt gru 08, 2015 23:05

[vimeo][/vimeo]Zestawik świeżo zrobiony AL + Firad 100% = około 107mg

Zdrowa AL daje 69mg

Zapraszam mamy 50%/80%/100% dostępne od ręki, oraz 0.230/240/260/270


Obrazek


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Muszka.d » wt gru 08, 2015 23:08

Obrazek


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Skrzak » ndz gru 20, 2015 13:36

Witam. Mam AXR, turbo ARL, FMIC, sprzęgło VR6.
Trzy pytania:
1. Jakie pompki były montowane fabrycznie w AXR (oznaczenie, średnice)i jaki mają potencjał? Bo jedni piszą, że na 160ps a inni, że na 180ps.

2. Jakie końcówki ewentualnie do tych pompek brać, czy są takie do PD Boscha 216? (Z tego co się naczytałem to takie są od Boscha najwieksze ale nie wiem czy do VP tylko czy do PD też). Czy większe są tu potrzebne jakieś firady 230 np? Bo Chciałbym wykorzystać potencjał tych gratów, które juz mam - czyli turbo ARL, bo sprzęgło i fmic to wiem, że wiekszy potencjał mają. Tak przy okazji, jaki potencjał ma to turbo, słyszełem że coś 190-195ps?

3. Wpadł mi taki pomysł, żeby, póki co pójść całkiem po taniości i na tym setupie (turbo arl, fmic, sprzęgło vr6, pompki z AXR, map sensor 3bar który już zakupiłem) zrobić podmiankę sterownika silnika na ARL, tylko nie mieszać nic z pamięcią flash czyli ori mapę ARL zostawić na 150ps i tylko skopiować do niego eeprom mojego sterownika AXR. Oba sterowniki hardwerowo są chyba takie same więc teoretycznie powinno się udać. Pytanie tylko jak zareagują na to ori pompki z AXR ale skoro mają przynajmniej na 160p potencjał... czy coś tam trzebaby wtedy ewentualnie przestawić, dawkę czy coś innego.

Oczywiście docelowo po ogarnięciu pompek chcę iść na strojenie do Tune-Up, ale powiedzcie czy pytanie trzecie jest w jakimś stopniu rozsądne czy mogę zapomnieć o tym? Bo to śmiesznie mały koszt - używany sterownik z ARLa.
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2015 16:34 przez Skrzak, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » ndz gru 20, 2015 14:19

poczytaj na forum bo wymyslasz nawet nei wiesz sam co i po co. Pompki z AXR wydola na okolo 165 koni pod warunkiem ze zdrowe. Tyel mniejwiecej wycisnal kolega szatanek i jezdzilem jego golfikiem osobicie i na tyle sie shamowal w Szczecinie u LEO. Pompki musisz albo dac na przerobienie albo wstawic inne- wydajniejsze- zaleznie od teog w jaka moc celujesz. Podmiana pompek czy nawet inne ropzylacze to wiarze sie oczeiwscie z tym ze trzeba zrobic soft i raczje na tym seryjnym sofcie nie radze ci jechac gdziekolwiek z pompkami nie przystosowanymi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Skrzak » ndz gru 20, 2015 17:36

wesol pisze:poczytaj na forum bo wymyslasz nawet nei wiesz sam co i po co.
Może jakieś uzasadnienie, czy tak tylko "nie bo nie"?
I też nie wiem o jakim seryjnym sofcie mówisz czy AXR czy ARL, bo pytałem o dwie różne rzeczy.
Jak się zmienia rozpylacze w pompkach to wiem bo przeorałem cały temat.

Dobra zadam te pytania jeszcze raz i prościej:
1. Jakie są ori pompki w AXR - oznaczenia i ŚREDNICA OTWORÓW?
2. Jak chcę więcej koni na moich pompkach, to jakie końcówki dać (rozmiar, producent) pod 190-200KM?
3. Czy zadziałałby patent podmiany sterownika silnika z AXR na ARL, gdy mam turbo ARL,map sensor 3bar, fmic, sprzęgło VR6, kat out, egr out? Chodzi mi o skopiowanie eeprom ze sterownika AXR do nowego sterownika ARL, mapy w pamięci flash zostają ARL na 150KM. Co wtedy z pompkami, da się to złożyć na AXR'owych tylko pokombinować z dawkami itd? Czy może dopiero gdybym wsadził AL lub BA to by to grało? Czyli krótko mówiąc robota jak coś na kształt wgrania gotowca tyle że ten gotowiec to seria ARL i bez potrzeby kabli typu galletto (wgrywanie map do pamięci flash), bo do skopiowania eeprom wystarczy vag commander, który mam.
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2015 18:56 przez Skrzak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: krzysiek1606 » ndz gru 20, 2015 18:13

wrzucaj pompki 073AL nie kombinuj tylko jedz na program to jest jedynie sensowne rozwiazanie :bajer:
bez kabli typu galletto czy mpps nic nie zrobisz :bigok:


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Skrzak » ndz gru 20, 2015 19:01

No dobra rozumiem takie podejście, ale chodzi mi o to czy teorytcznie jest to możliwe, typu, że kupuję te wtryski AL (loteria pewnie) i nie mam już kasy na program to wkładam sterownik z ARL (+-100pln) i jeżdżę na seryjnej mapie ARL dopóki nie pójdę na strojenie. Chyba że też na moich wtryskach się da też.

Do edycji eeprom ecu wystarczy vag commander, nie chodzi mi o wgrywanie mapy do pamięci flash. Ecu trzyma mapy w pamięci flash a eeprom gdzie indziej i dostęp do tego gdzie indziej jest łatwy.

Albo może jeszcze inaczej zapytam:
Jakie dawki trzebaby ustawić gdyby włożyć pompki z AXR do seryjnego silnika ARL?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: wesol » ndz gru 20, 2015 19:42

Przy kombinacjach z innymi pompkami to nie tylko chodzi o dawki. Podchodzisz do tego jak do silnika VP a tu niestety tak juz nie ma.

Jesli wlozysz sterownik ARL plus pompki AL i jeszcze czujnik MAP 051C czyli 3 barowy tkai jak w ASZ/ARL to mozna powiedziec z tym twoim turbo masz jakby juz w 99% auto z ARL'em na pokladzie. Tyle ze pompki AL sprawne na rynku?? TO juz slysalem od wielu mądrych głów- nie istnieją. Cos tam muszkaD sie reklamuje ze ma ale niestety nie za 800 czy 1000 zl za komplet tylko duzo wiecej wiec życze powodzenia z pompkami. Wszlekie modyfikacje z pompkami innymi na sterowniku tym od AXR to mysle ze sobie sam sprayw nieogarniesz nawet majac galletto itp a mozesz jeszcze sobie biedy narobić.

CO do pompek ich koncowek i srednic to znowu sprawa nie wyglada tak jak w VP wiec nie wiem po co ci wiedziec jakie sa srednice otworków. Nic ci to nie da i tak. Zreszta nawet gdyby to zazwyczja si enei gada o srednicach otworkow w pompkach. Poza srednica jest jeszcze wazna ilosc otworkow choc tu raczej nie oto chodzi w twoim przypadku. W pompkach masz poza dawką paliwa jeszcze regulowany cza wtrysku i wtedy masz ilosc paliwa podlaną na gar.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Post autor: Skrzak » ndz gru 20, 2015 19:58

No dzięki w końcu za rzeczową odpowiedź.
wesol pisze:Wszlekie modyfikacje z pompkami innymi na sterowniku tym od AXR to mysle ze sobie sam sprayw nieogarniesz
Tu właśnie odwrotnie miałoby być - sterownik seria ARL właśnie + pompki z AXR
Ale myślę że to przejęzyczenie i kumasz o co mi chodziło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości