Pozbycie się przepływki

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: lucunio » czw sty 17, 2013 00:39

belcho99 pisze:
spawacz pisze:1Z na boschu czy na pierburgu?

Chętnie posłucham i o boschu i o pierburgu nie mniej jednak w swoim mam zamontowana jakąś podróbę ze sklepu na której widnieje logo i2s jak dobrze pamiętam.
Prześledziłem cały temat i ponawiam pytanie bo zostało pominięte czy przepływomierz i2s to zamiennik boscha czy pierburga ?
Wywala mi blad air mass flow i szykuje sie do wpiecia diody w silniku 1Z, egr jest już zaslepiony.


***1.9TDI***120PS***250NM***

arwam

Pozbycie się przepływki

Post autor: arwam » czw sty 17, 2013 10:31

lucunio pisze:Wywala mi blad air mass flow i szykuje sie do wpiecia diody w silniku 1Z, egr jest już zaslepiony.
jak masz EGR zaślepiony to wrzucaj diodę, będzie żywszy szczególnie w dolnych obrotach



Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: lucunio » pn sty 28, 2013 22:59

dioda 1N4141 wpięta miedzy piny 1 a 6 ( pasek na diodzie przy nóżce z 6).
Natomiast przepływomierz i2s to zamiennik pierburg - *#cenzura#* go kwadratowa kostka mająca 6 pinów z zaokrągleniem i zaślepionym jednym pinem.
Dodatkowo zaślepiony wężyk idący z bąbki EGR do czujnika N8.
po podpięciu pod komp nie wywala błędu, nie kopci i lepiej się zbiera.
JEDYNE co mnie zaniepokoiło to to ze przy rozruchu na zimnym nie załączyły się świece żarowe - nie było tez cyknięcia przekaźnika świec żarowych czego objawem było długie kręcenie rozrusznikiem i utrudniony start ( odpalił za 3 razem), dodam ze po uruchomieniu lekko żarzyła się( na stale nie świeciła) kontrolka świec żarowych - po tym incydencie jeszcze nie podpinałem pod kompa.
Może podłączenie powerboxa ( chip tdi/box) pod pompę wtryskowa wyeliminuje powyższy objaw, ciekaw jestem jak przy pozbyciu się przeplywki będzie się zachowywać z boxem podpiętym pod pompę - możne ktoś już robił takie doświadczenie ?
DODAM ze box miałem leżeć gdzieś w kacie jest po koledze który go porzucił a wiem ze to pic bo tam jest tylko potencjometr.
PO podpięciu VAG-a podzielę się spostrzeżeniami


***1.9TDI***120PS***250NM***

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: k0nr4d » ndz cze 02, 2013 22:39

Prawdopodobnie nie zdążę kupić nowej przepływki do nysy i tu pytanie, czy podróż z diodą 250 km w jedną stronę będzie bezpieczna dla motoru? EGR zaślepiony.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

karolb1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 26, 2013 12:55

Pozbycie się przepływki

Post autor: karolb1979 » sob paź 26, 2013 13:26

Witam. U mnie w octavii AGR po wrzuceniu diody 1N4148 wartosci masy powietrza sa w granicach 1250. Dodatkowo przy wpietej jednej diodzie wywala blad: 16485 - Mass Air Flow Sensor (G70): Implausible Signal
P0101 - 35-00 - -

po dodaniu drugiej diody szeregowo bledu juz nie ma a wartosci masy sa dalej 1250 i zaczynaja spadac powyzej 3000 obr do okolo 750 / 4000obr

czy wartosci przy wpietej diodzie nie powinny byc kolo 850 i stale w calym zakresie obrotow?



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Pozbycie się przepływki

Post autor: mk4tdi » sob kwie 19, 2014 14:31

Panowie kumplowi w ASV pada przepływka (jakiś czas temu znalazłem na forum info żeby zrobić "dziurkę", po tej operacji kilka m-cy było ok a teraz znowu niedomaga). Tuner za wyłączenie jej w sofcie chce 3 razy mniej niż nowa ori. Teraz pytanie przy którym wariancie będzie auto lepiej jeździło? Czy nie będzie żadnej różnicy?


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: spawacz » sob kwie 19, 2014 17:41

Normalnie smiga Via MAP, moje 2 auta tak lataja. Moze nieco slabiej na gaz reaguja w najnizszym zakresie obr. dopuki MAP nie "zobaczy" cisnienia. Dym od dolu praktycznie brak.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
Mac Abra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 00:53
Lokalizacja: KatoVWice
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: Mac Abra » wt kwie 22, 2014 14:36

Mi kilka dni temu też sypnęło błędem:
17553 - Mass Air Flow Sensor (G70): Short to Plus
P1145 - 35-00

Więc dziś założyłem diode tylko że BAV21, bo silnik zachowywał się jakby miał koni 70 zamiast 110 i od razu czuć różnicę. Póki co za sobą mam jedną jazdę testową ale jakiegoś większego dymienia nie zauważyłem póki co, czas pokaże. Do czasu aż nie znajdę kogoś kto pożyczy przepływkę do sprawdzenia to będę jeździć na diodzie i zobaczymy


Obrazek

arwam

Pozbycie się przepływki

Post autor: arwam » wt kwie 22, 2014 20:52

Mac Abra, tylko do jazdy na diodzie zaślep EGR



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » pn lip 21, 2014 12:39

arwam pisze:Mac Abra, tylko do jazdy na diodzie zaślep EGR
ja dziś wpiołem to koledze w 1z ,to mówisz ,że egr-a trzeba zaślepić ? dodam ze po wpieciu diody auto od razu odżyło :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: k0nr4d » pn lip 21, 2014 16:53

Zaślep, bo inaczej będzie batory od najniższych obrotów.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » wt lip 22, 2014 15:07

k0nr4d pisze:Zaślep, bo inaczej będzie batory od najniższych obrotów.
no i zaślepione i batorego jak tak zwiecie nie ma :helm: .do tego podpielismy pod laptopa i wskazania w ms kanał 003 , 2 okienko pokazywalo 550mg a w 3 okienku po diodzie 850mg ,wczesniej byly zbliżone do siebie i pokazywało 350mg w obu okienkach ,to mozna powiedziec ze przeplywke ma ok ?

gdzie jeszcze można wpiąć taką diode ? :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: k0nr4d » wt lip 22, 2014 15:49

Jeśli wartości były zbliżone do zadanych, to przepływka była ok, teraz komp widzi cały czas pełny przepływ powietrza (czyli tak, jakbyś miał cały czas gaz w podłodze).


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Pozbycie się przepływki

Post autor: deskjet » pn gru 08, 2014 17:16

Witam
Zaczyna padac mi przeplywomierz (Bosch). Co bedzie lepszym wyborem... wylaczenie go w sofcie przez tunera czy zakup nowego? Wylaczenie pewnie wyjdzie taniej ale co lepsze?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości