Pozbycie się przepływki

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pozbycie się przepływki

Post autor: wesol » pn gru 08, 2014 17:59

lepiej ją wymień. Kastracja ecm o takie parametry jakie podaje MAF to tez nic dobrego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

siewcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lut 02, 2008 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Pozbycie się przepływki

Post autor: siewcu » pt gru 19, 2014 15:29

czyli sugerujesz, że po MAP auto nie będzie jeździć? ja bym ciął u tunera.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pozbycie się przepływki

Post autor: wesol » pt gru 19, 2014 18:38

Będzie jeździć tylko będzie tak: albo puści batorego albo będzie późno wstawać suszara. Do tego będzie się to zmieniać zależnie czy jest na dworze gorąco czy zimno bo zmienia się gęstość powietrza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

siewcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lut 02, 2008 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Pozbycie się przepływki

Post autor: siewcu » pt gru 19, 2014 20:02

ciekawa sprawa, ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem w jakimkolwiek dieslu z normalnie wyciętą przepływką przez kompetentnego tunera.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pozbycie się przepływki

Post autor: wesol » pt gru 19, 2014 20:33

nie wiem co widziales taki dostalem info od fiodora. skoro ma ALH i 270 KM pod maska to chyba wie co robi a hamiwac auto moze soebie zadarmo codziennie. A i przeplywke ma nadal.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: Daron7 » ndz gru 21, 2014 01:52

Na dobrze dobranym ograniczniku dymienia po MAP turbo wstanie tak samo jak z MAF a dodatkowo będzie mniej dymu za autem. Nie jest to jednak tak proste i szybkie do zrobienia dlatego też są takie opinie że po wywaleniu MAF dół się pogorszy.
Mało komu chce się do tego tematu przysiąść. Najlepiej robić to z sondą szerokopasmową w wydechu, ale trzeba poświęcić na to nieco więcej czasu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pozbycie się przepływki

Post autor: wesol » ndz gru 21, 2014 09:33

Jak dla mnie to dziwna sprawa jest z tym usuwaniem. JEdni usuwaja inni wstawiaja MAF od ASZ/ARL w tych slabszych. TO jakas komedia. A ja mam przeskalowany MAF tak by na wyzszym cisnieniu nie pokazywal caly czas przeplywu na poziomie 1200 z hakiem. Czyli przpelywka seryjna i nparawde zle nie jest. Fiodor mowil mi ze ma seryjną przpelywke czyli nawet nie wstawial wiekszej i co auto zapina jak trzeba. W tym co mowil jakiś sens widze i napewno jak auto jest dobrze wysterowane z doladowaniem i dawka po MAP w zime czy jesien to latem napewno bedzie nieco inaczje i da sie to odczuć. Ja mu wierze zwlaszcza ze aut na GTB wypuscil sporo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: Daron7 » ndz gru 21, 2014 13:15

Każdy robi tak jak uważa to za słuszne :pub:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pozbycie się przepływki

Post autor: wesol » ndz gru 21, 2014 13:28

Mi sie wydaje ze ma to sens owszem ajak np pojedziesz na program a sie okaze ze przeplywka niedomaga. Nie ma na wymiane nowego MAF'a to mozna kastowac. Generalnie nigdy nie zdobede sie na taki chwyt z kastracja maf.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

zaropiałek ASV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 11:12

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: zaropiałek ASV » ndz gru 28, 2014 23:27

A co powiecie panowie na cyfrowy ukladzik na mikrokontrolerze AVR ktory ma zapisana precyzyjna mape i na jej podstawie z pomiarow z map sensora za pomoca przetwornika 10bit (mysle ze sporo za dokladny) wystawia na podstawie tejze mapy precyzyjne napiecie za pomoca zewnetrznego DACa ktore jest podawane tam gdzie ma byc normalnie przeplywka. Jakie sa plusy to wiadomo, nie gmyramy w sterowniku, jak nam sie nie podoba to odpinamy i zucamy za psami. Mozemy zapisac nawet kilka map i je przelaczac (wybrac najlepsza) badz nawet zrobic dodatkowe zaleznosci np wspomniana temperatura. Ostatnio zrobilem pare pomiarow u mnie w ASV, zwiekszajac napiecie od 2 do 3V na wejsciu przeplywki i dla 2 bylo to ok 340 a dla 3, 2V 1270 przeplywu odczytanego z vaga wiec mapa w sterowniku jest dla tak waskiego zakresu ulozona. Teraz ruszajac z miejsca zanim suszara sie zacznie budzic mija chwila i zeby tego dolka nie bylo to mapka zapisana w AVR musiala by isc stromo w gore a potem sie wyplaszczyc. Wracajac do pogody to na przeplywkach mi auto tez roznie jezdzilo w zaleznosci od pogody ale to moze byc tym spowodowane ze przy turbo bardziej czuc wszystkie zmiany temp. czy wilgotnosci, mialem turbobenzyne na gazniku i tez tak bylo.



siewcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lut 02, 2008 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Pozbycie się przepływki

Post autor: siewcu » pn gru 29, 2014 09:16

to lepiej albo zostawić albo wyciąć u kogoś kompetentnego.



zaropiałek ASV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 11:12

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: zaropiałek ASV » sob maja 02, 2015 10:29

to lepiej albo zostawić albo wyciąć u kogoś kompetentnego
Zgadzam sie ze lepiej oddac fachowcowi ktory zrobi nam auto jak nalezy, ale inaczej nie bylo by takich forum w necie bo zawsze znajda sie tacy ktorzy beda chcieli troche sami pogrzebac. Pozatym programowe wyciecie nie jest takie trudne, to tylko zaledwie zmiana dwóch przelacznikow w sofcie zeby przelaczyc sie na mapke dymienia po MAP i potem edycja samej mapy bo fabrycznie jest po calości na max dawke, zawsze to lepsze niz wstawianie diody badz budowa dziwnych ukladow "przeskalowujących" :-)



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » pt wrz 11, 2015 23:32

Pytanie do ludzi którzy się znają naprawdę. Czy warto dać diodę do 1N4148 przepływki Pierburg 7.18221.51.0? Jakie są + i - takiego zabiegu. Dodam że samochód do jazdy na co dzień. Tutaj loga aktualnego stanu przepływki.
http://vaglog.pl/log_229620.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » sob wrz 12, 2015 06:25

cos zawyża ci ,spalanie w normie ? może wystarczy przeczyścić i nowy filtr powietrza założyć . diode montuje się zazwyczaj aby sprawdzić czy winna jest przepływka i na krótką mete mozna tak jeździć puki się nei kupi sprawnej przepływki . u mnie na postoju mam 250mg i pali bardzo mało znowu w golfie IV ahf tez mam taką przepływke a pokazuje 300mg i pali sporo więcej ,sądze ,że przepływka pada powoli


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości