MK4 AJM 115KM wstawienie mocniejszej turbinki

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

MK4 AJM 115KM wstawienie mocniejszej turbinki

Post autor: Przemula » wt sie 09, 2016 05:44

Temat z wymianą mapsensora widzę ze jest w archwiwum ,pisze w tym poście przepraszam ale nie chce zakładać osobnego tem .
Czy po wymianie map sensora w ARL-u na taki sam tylko nowy trzeba go adoptowac wagiem ?? no po wymianie auto chodzi jak muł nie chce wchodzic na obroty . Zmienilem z powrotem na stary I jest ok



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

MK4 AJM 115KM wstawienie mocniejszej turbinki

Post autor: wesol » wt sie 09, 2016 06:31

Wymiana mapa w AJM na taki jak w ARL czy wymiana w ARLu na taki jak byl czyli 051C 3 barowy na nowy poprostu?? Nic si enei adaptuje. Wymieniac mozesz calymi peczkami jak cos.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: MK4 AJM 115KM wstawienie mocniejszej turbinki

Post autor: Przemula » wt sie 09, 2016 16:07

Przemula pisze:
wesol pisze:Wymiana mapa w AJM na taki jak w ARL czy wymiana w ARLu na taki jak byl czyli 051C 3 barowy na nowy poprostu?? Nic si enei adaptuje. Wymieniac mozesz calymi peczkami jak cos.
Tak w ARL u zmiana orginal na orginal końcówka kodu 051C tak jak podajesz . To ciekawe czemu zmiana na nowy powoduje takie zmułowacenie a na starym chodzi ok . Ppstanowilem kupić nowy bo mam błąd czujnika doładowania więc zacząłem od wymiany przewodów podcisnienia i map sensora . Ale wymianą na nowy czujnik jeszcze pogorszylo bo bardzo długo wczodzi na obroty i nie ma mocy . Więc wróciłem do starego czujnika i przynajmniej chodzi . Wchodzi prawidłowo na obroty i chce jechać .[/quote

Czujnik ma takie same oznaczenia niby .org Bosh wyglądają identycznie więc nie wiem czemu takie pogorszenie po jego montażu



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

MK4 AJM 115KM wstawienie mocniejszej turbinki

Post autor: wesol » wt sie 09, 2016 19:20

musi byc uszkodzony poprostu. Uzywke kupisz na allegro za 5-10 zl juz nawet. nie czeto sie psuja z autopsji. Blad czujnika moze byc wywolany problemem w istalacji albo pomyliles ze blad ten to od przeladowania niedoladowania. Patrz jakie wartosci pokazuje map w blokach. Czyli jakie widzi cisnienie atmosferyczne i te doladowania czyli w kolektorze. Nawet w tescie suszary jak sie przelacza doaldowania z on na off czy przechodzi z okolo 900 na 1100 mBar. ewentualnei zapodaj jakeigos loga dynamiczengo z 010 i 011.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości