ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: zielu » śr sty 28, 2015 21:50

Wystarczy jedną rurkę odczepić i zlepić i egra nie ma, na lato ok, zima się długo dłużej grzeje auto


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » śr sty 28, 2015 22:46

Absolutnie to nei jest prawda. Testowalem to u siebie w ASZ i w AUY i nie ma wplywu na rozgrzewanie sie. Ile tam tych spalin trafia powtórnie do ukladu dolotowego?? Niewielki procent i to nawet nei caly czas tylko naprawde w nielicznych przzpadkach czyli moze z 5 sekund w ciagu minuty albo i nie jak dobrze jedziemy. DO teog wszystkiego to ludzi enie rozumieja pewnego faktu jakim jest to ze uklad recyrkulacji spalin jest po to by obnizyc wlasnie temeprature spalin by nie powstawaly tlenki azoty czyli NOx. Jak moze sie szybciej rozgrzewac silnik skoro spaliny sa chlodzniejsze?? Moze jak uklad recyrkulacji przechodzi przez tzw chlodniczke spalin to moze moze cos tam by rozgrzalo ten plyn chlodzacy ale to i tak jest naprawde bardzo bardzo maly udział.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » czw sty 29, 2015 00:20

wesol pisze:Absolutnie to nei jest prawda. Testowalem to u siebie w ASZ i w AUY i nie ma wplywu na rozgrzewanie sie. Ile tam tych spalin trafia powtórnie do ukladu dolotowego?? Niewielki procent i to nawet nei caly czas tylko naprawde w nielicznych przzpadkach czyli moze z 5 sekund w ciagu minuty albo i nie jak dobrze jedziemy. DO teog wszystkiego to ludzi enie rozumieja pewnego faktu jakim jest to ze uklad recyrkulacji spalin jest po to by obnizyc wlasnie temeprature spalin by nie powstawaly tlenki azoty czyli NOx. Jak moze sie szybciej rozgrzewac silnik skoro spaliny sa chlodzniejsze?? Moze jak uklad recyrkulacji przechodzi przez tzw chlodniczke spalin to moze moze cos tam by rozgrzalo ten plyn chlodzacy ale to i tak jest naprawde bardzo bardzo maly udział.
Czyli wesol wymyć go oraz zaślepić i zostawić tak ?:)

Zmiana tematu na jednomas w ASZ :)

Otóż właśnie wróciłem od mechanika i tak to co zauważyłem chce tylko się podzielić co ja zaobserwowałem:

1. Przy biegu jałowym lekko słychać jakby hmm szum lub grzechotkę ale trzeba mocno się wsłuchać nie wiem jak to nazwać (to pewnie za sprawą braku tego tłumika drgań i większymi sprężynami na tarczy)
2. Przy zmianie biegów lekkiego łupnięcia ja nie odczułem ani szarpnięcia może to za sprawą tego, że długo jeździłem na uszkodzonym
3. Potwierdzam sprzęgło łapie bardzo szybko jest bardziej agresywne mnie odpowiada swoją pracą :)

Zobaczymy co dalej przy obserwacjach zauważę :) to na razie jedna trasa :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » czw sty 29, 2015 08:32

Tak wszystko sie zgadza.I z EGR i z jednomasem. Ja teraz od dwoch dni nie slysze tej juz grzechoteczki w pewnych momentach. Chyba poprostu sie dotarla juz tarcza a sprezynki moze sie juz tez jakos tam wygniotly i nie brzeczą. Wczesniej myslalem ze to uklad satelit w mechanizmie różnicowym ale teraz juz naprawde nic nie slysze. JElsi ktos jest z okolic to zaprasza na odsluchanie ale ja tam pwoiem ze jest bardzo fajnie. Zero problemow na JM valeo. Wydaje mi sie ze jest tak samo jak na nowiutkim zdrowym dwumasie w nowym aucie. Mnie cieszy tez fakt taki ze dobrze dopracowali ten valeo jednomas i popuszczanie sprzegla to nie branie pdo sam koniec tylko juz spokojnie w polowie bierze co mnie uspokaja ze tarcza raczje nie powinna sis slizgac przy wiekszym upalaniu. Puki co daje ostro w palnik i nie oszczedzam kompletnie nic. Po to to jest zeby uzywac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » czw sty 29, 2015 12:06

wesol a powiedz mi czy z cieknącym EGR coś można zrobić czy po prostu wycierać i mieć to w tyłku po zaślepieniu ?

Powiem wam tak apropo tego 1M Valeo to kurde jak pierwszy raz wsiadłem to zgasł mi :grin: byłem chyba za bardzo przyzwyczajony do starego szajsu :P



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » czw sty 29, 2015 21:10

Mozna go poprostu rozbebeszyc. Usunac grzybek i w jego miejsce wstawic srubke z uszczelką by juz nic nie cieklo. Dajemy oczewiscie od dolu zaslepke na recyrkulacje i po sprawie. Sam tak mam w swoim AUY.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: masakra » pt sty 30, 2015 00:37

Xandar pisze:wesol a powiedz mi czy z cieknącym EGR coś można zrobić czy po prostu wycierać i mieć to w tyłku po zaślepieniu ?
To że Ci cieknie, to pewnie wina odmy, wywal odmę na zewnątrz, zaślep dolot i obserwuj czy cieknie z EGR.
Ja odkąd wywaliłem odmę rurą pod auto, to i węże od IC suche, nic nie kapie, turbo suche, same pozytywy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pt sty 30, 2015 07:19

odma po to jest. Zaczniesz kombinowac z nią to przy duzym mrozie zamarznie i sie zaslepi i dopiero beda cyrki. Jak myslisz po co na odmie jest w niektorych podgrzewacz?? Tez mialem zaklada OCT ale zrezygnowalem. W EGR sa dwie dziurki wlasnie po to ze pryz nieszczelnosci na trzpieniu grzybka ma isc tam olej juz skroplony. Najlepsza rada to pozbycie sie nie tyle co samej recyrkulacji ale i tez zaworu egr. Bruzdzic wtedy nie bedzie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: markk » pt sty 30, 2015 14:51

Panowie wróćmy do tematu !


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » pt sty 30, 2015 15:01

Dokładnie wybaczcie mi za odłamanie tematu ;-) otóż na obecną chwilę same plusy 1M Valeo :-). Chcę jeszcze tylko podpytać bo np u mnie tego nie ma ale gadałem jeszcze z kimś innym kto ma ten zestaw i przy gaszeniu silnika bez sprzęgła przez sekundę jest słyszalny dźwięk nieco metaliczny. Czy to głównie za sprawą jednomasu czy indywidualna sprawa :-)? Mam nadzieję że się to nie pojawi u mnie :-P

Sprawdźcie u siebie jak jest :-)



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: markk » pt sty 30, 2015 17:04

Xandar, Jaki dokładny koszt tego 1m z robocizną?
U mnie dwumas z wymianą to max 1700 złotych . Samochód w 100 % będzie jeździł tak jak z fabryki. Nie wiem czy jest sens wrzucać 1M i męczyć skrzynie , oszczedności nie wiele. Pytanie brzmi jak wygląda sprawa 200/413 nm przy dwumasie i częstych butach ? Jeżdżę bardzo mało , 1000 km miesiecznie . Lubie od czasu do czasu depnąć ale nie robie tego od zera lecz od dwóch tysiecy obrotów. Z samochodem sie nie ożeniłem wiec max 2-3 lata i nastepny. Czy przez ten okres 3 lat i jakichś 30 tysiecy da rade rozwalić dwumas? Nie sądzę, biorąc pod uwagę , że u znajomego stuka od 3 lat a jego leon nie ma lekko. pozdro :pub:


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: zgredd » pt sty 30, 2015 17:14

Jak bym miał wybierać to na pewno wrzucił bym jednomas. Jakie męczenie skrzyni skoro ona kosztuje 500zl. Przy cenie sprzegła to bardzo mała kwota i nie ma co się bać o skrzynie jest ona w miarę pancerna przy takich mocach jak 200-250km i 400-450nm.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pt sty 30, 2015 17:39

ale nie brak dwumasy rozwala skrzynie. A skrzynie autoamatycnze tez siadaja z braku dwumasy?? Ludzie sie musza nauczyc ze to bajdurzenie o rozwalaniu skryzni to bujda na kólkach. TO jest nawet glupie stwierdzenie jesli sie komus zacznie tlumaczyc a jest starszej daty i nawet ne wiedzial o istnieniu takiego elementu. Absolutnie nie wierzcie w to. Skrzynie maja sie dobrze na jednomasie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » pt sty 30, 2015 18:08

Wesol poruszalismy ten temat :-) absolutnie tobie wierzę jako osobie która ma tym jeździ teraz jeżdżę i ja. markk koszt z wysyłką do mnie 1510zł plus robocizna wesol nie oszczędza auta ma dosyć sporo zrobione i jakoś wytrzymuje ja też jadę w przyszły weekend na soft ;-) i tak jak ci wesol mówi to co mówią że skrzynia się rozleci to bujda na resorach zresztą jak dotąd ja także nie słyszałem o nikim komu przez to się skrzynia posypała.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości