ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: markk » pt sty 30, 2015 19:39

Okej! Powiedzmy , że rozumiem. A jak jest z wytrzymałością 2M ? Zna ktoś kogoś kto mocno korzystał z mocy i miał jakieś objawy w niedługim odstępie czasu?


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pt sty 30, 2015 20:47

w obecnych czasach to nawet dwumas od BTB z sharana nie jest elementem pewnym. Poprostu bywa tak ze juz nowy jest kiblowaty a czasami sie trafi ze posmiga paredziesiat tysiety i juz tlucze a czasami potrafi przesmigac i 200 tys. Tu nie ma tak ze jest gwarancja ze zalozysz do ARL po programie DM BTB i polatasz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Dzizas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lip 12, 2011 16:50
Lokalizacja: WR

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Dzizas » pt sty 30, 2015 21:10

Niestety muszę przyznać rację wesol'owi, bo to co mówi to prawda.
Włożyłem u siebie 2M od BTB.
Po pierwszym tysiącu dochodziły niepokojące, dobrze mi znane odgłosy, a po dwóch tysiącach przelotu na BTB ponownie są te same objawy, co na starym dwumasie.
Żałuję jak cholera, że od razu nie włożyłem kita od Valeo.
A wesol mówił, "włóż i będziesz miał święty spokój". A ja głupi chciałem, żeby było jak producent wymyślił...


Był: Golf 3 1.8 ABS+LPG+Automat - będzie mi go brakowało. :rozpacz:
Było: Volvo V40 1.9DCi
Był: Golf MK IV AHF
Jest: Golf IV ARL+

Obrazek

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: markk » pt sty 30, 2015 21:11

Ja o BTB nawet nie myślę , zwykłego luka bym wrzucił.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Russel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 18:07

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Russel » pt sty 30, 2015 21:48

Witam, mam konto na tym forum od dłuższego czasu ale nigdy się nie udzielałem. Jeżeli chodzi o wrażenia po zamontowaniu kitu Valeo z jednomasem do Ibizy ASZ'a ze skrzynia 6b to przy przyśpieszaniu w okolicach 2tys obrotów słychac w samochodzie ku*ewski klekot jakby dyfer w skrzyni mial się rozsypać. Po podniesieniu samochodu z jednej strony, podczas kręcenia kołem w jedną i drugą stronę jest dość spory luz i słychac klekot, nie wiem czy to sprzęgło, czy skrzynia się tak tłucze, ale przed wymianą wykończonej i zaciętej dwumasy nie było w ogóle takich odgłosów. Samochód jest "dłubnięty" do 190kM, a te skrzynie teoretycznie znoszą dużo większe moce.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pt sty 30, 2015 22:15

to nie z winy sprzegla masz te odglosy. Zainteresowalbym sie raczje skryznia i ewentualnymi luzami na walkach albo ukladzie dyferencjanym. Na dwumasie takich dziwkow nie bylo slychac bo zagluszal. Mialem to samo ze zagluszal tyle dzwiekow innych. Ja nie pozlalem silnika po wymianie na JM. Nigdy nie pryzpuszczlame ze tyle halasu moze isc od teog elementu a wydawaloby sie ze to element bezszelestny a 90 % dziwkow to od słupka a ty niestety nie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Russel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 18:07

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Russel » pt sty 30, 2015 22:54

właśnie też podejrzewałem skrzynie bo luz podczas obracania koła wydawał się zbyt duży, z tego co zdążyłem się dowiedzieć, w tych 6 biegowych skrzyniach wyciera się tylny dekiel, zwiększa sie luz wzdłużny na wałku sprzęgłowym przez co padaja "bebechy" skrzyni. Na szczęście w planie jest wymiana na krótszą skrzynię HDS. Po wymianie dam znać czy klekot minął.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pt sty 30, 2015 23:18

Tak za tym plastikowym deklem. Sa skryznei tez te poczatkowe co nia mialy tego dekla i one o dziwo nie cierpia na ta przypadlosc luzy wzdluznego walka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » sob sty 31, 2015 01:29

Panowie chce poinformować co ja dziś zaobserwowałem z kolejnego dnia po wymianie na JM.
Otóż dziś posłuchałem trochę samego silnika jest co prawda delikatnie głośnej ale zaobserwowałem coś co mnie wkurzyło.
Nie wiem czy to po wymianie na JM czy coś innego ale wcześniej nie słyszałem tego.

Otóż dziś jadąc bez radyjka wsłuchiwałem się w silnik praca na jałowym ok bez żadnych ceregieli.
Lecz gdy dziś skręcałem w lewo to przy ruszaniu dało się usłyszeć taki rezonans i jakby stuk z prawej strony który można powiedzieć dał się słyszeć bardziej przy mocniejszym skręcie i ruszeniu.
Zajechałem na parking żeby sprawdzić tak pobieżnie w drugą stronę tego nie ma nie zaobserwowałem tego.

Mam nadzieje, że nie sypie mi się dodatkowa rzecz :bajer:

Jeszcze tak teraz czytam wypowiedz kolegi Russel to muszę sprawdzić jak przy przyspieszaniu jest chociaż nie przypominam sobie by jakieś klekoty na prostej dochodziły.
Jutro może na podnośnik wjadę i sprawdzę.

Mam tylko nadzieję że to bardziej zbieg okoliczności i to coś z elementew zawieszenia.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » sob sty 31, 2015 10:25

https://www.youtube.com/watch?v=AQC5EvQ ... e=youtu.be
Tak to wyglada umnie na JM a gasilem klapa gaszaca bo brak drugiej osoby. Nagralem jeszcze z kabiny ale dzwieku cos nie nagralo to zrobie zaraz i wrzuce nowy film.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Russel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 18:07

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Russel » sob sty 31, 2015 10:57

u mnie przy gaszeniu też ewidentnie coś się tłucze, przez co zawsze gaszę ze wciśniętym sprzęgłem i jest bez stuków.
i widać, że u was pogoda również nie rozpieszcza ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » sob sty 31, 2015 11:24

Ano nie rozpieszcza. Wali sniegiem okropnie.
Tu filmik z kabiny ale nie wiem czy bedzie slychac cos bo naprawde cicho dosc jest.
https://www.youtube.com/watch?v=G4TKJi0 ... e=youtu.be


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » sob sty 31, 2015 15:25

Tutaj u mnie ten hałas słychać na tym filmiku od około 9 sekundy przy skręcie w lewo. To tak jakby coś wpadało w rezonans nasila się przy mocniejszym skręcaniu i jeżeli ruszamy na mniejszej ilości gazu.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Na drugim filmiku to samo też przy skręcie nieco lepiej słychać.

" onclick="window.open(this.href);return false;




Tutaj na filmiku gaszenie silnika na JM bez wciśniętego sprzęgła. W środku praktycznie niesłyszalny.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Ponadto sprawdziłem jeszcze przy przyspieszaniu powyżej 2tys obrotów nic nie klekocze ;) jest normalnie więc sądzę że luzy można wykluczyć na wałku




Aktualizacja godzina 19.52

Panowie ;) właśnie wróciłem z garażu, zaślepiałem EGR i czyściłem.
Zaślepiłem od dołu rurę do EGR i na drugim końcu.
Ale nie o tym mowa teraz :) mam tylko nadzieje że dobrze zaślepiłem z dwóch stron.

Obrazek



Wyżej na filmikach zamieściłem nagranie gdzie są takie stuki i rezonans ;) podczas operacji EGR zobaczyłem że rura która idzie w górę i potem skręca do EGR pod spodem rury jest zbiorniczek wspomagania z płynem ;)
Otóż ten rezonans, tłuczenie dochodził z tej rury :) więc podłożyłem gumę pod te rurę. Zapewne wzięło się to stąd, że przy dwumasie były mniejsze drgania niż przy JM.
Teraz podczas jazdy sprawdziłem EGR i na razie super :) troszkę jakby lepsza reakcja na gaz, a mało tego przy skrętach i ruszaniu nic już nie tłucze i nie wpada w rezonans :D :okej: więc chyba usunąłem problem tego dziwnego dźwięku jeszcze jutro sprawdzę przy dłuższej trasie :)



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Dansli » pn sie 24, 2015 18:39

powiedzcie koledzy jak wrażenia po przejechaniu większej ilości kilometrów.

Czytałem i każdy zachwalał zaraz po wymianie ale czy ktoś zrobił na 1M wiecej kilometrów >30 000km. ??
i czy jest ktoś kto ma dwumasa przy ok 420Nm i może powiedzieć ze smiga dobrze.
Mam kumpla który 420Nm na 2M smigał i nic nie narzekał.
a moze sprawa rozchodzi sie nie oto czy sie rozleci 2m tylko kiedy i o ile wczesniej niz przed chipem.


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości