ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: Xandar » pn sie 24, 2015 19:16

Dansli pisze:powiedzcie koledzy jak wrażenia po przejechaniu większej ilości kilometrów.

Czytałem i każdy zachwalał zaraz po wymianie ale czy ktoś zrobił na 1M wiecej kilometrów >30 000km. ??
i czy jest ktoś kto ma dwumasa przy ok 420Nm i może powiedzieć ze smiga dobrze.
Mam kumpla który 420Nm na 2M smigał i nic nie narzekał.
a moze sprawa rozchodzi sie nie oto czy sie rozleci 2m tylko kiedy i o ile wczesniej niz przed chipem.
Ja na 1M zrobiłem już około 27tys. i żyje wszystko mam wrażenie, że sprężynki już się uspokoiły i nie słychać tragicznego :) ma się dobrze ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » pn sie 24, 2015 20:12

Nie chodzi oto ze ktos ma i 500 Nm i jezdzi na dwumasie. Tylko chodzi oto ze wez nawet nei cale 400 Nm i zrób ze 20 startów z kreski na dwumasie to zoabaczymy czy juz bedziedzie taki zdrowy. Nie mowa tu o sprezynkach bo wszyscy mysla ze dwumas to te posrane sprezynki i plastiki co je trzymają. Trzeba pare dwumasowek rozsypanych miec w reku by mowic ze cos jest dobre albo nie. Ja juz na jednomasie tez z mocą podniesiona znacznie nakulalem. ?nie wiem czy 30 czy wiecej tys km i wcale nie jezdze emerycko tylko raczej jak wariat i zero problemów. i to nei w budzie lekkiego golfika tylko w sharanczy. Awierz mi ze potrafie z przyczepka latac po 180 na drogach.

Tez Xander zauwazylem z esprezynki ucichly na tyle ze nie mozna juz mowic o jakims brzeczeniu czy czymkolwiek zwracajacym uwage czy to na jalowych czy to podczas jazdy. Zero dzwiekow obcych i inych glosów. Silnik trzyma sie rowno na jalowych jakby go na sztywno przykrecono do budy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: stefano189 » czw sie 27, 2015 09:39

wesol pisze:Awierz mi ze potrafie z przyczepka latac po 180 na drogach.
nie ty jeden :D Tylko przyczepka nie lubi kolein przy tej prędkości.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wojtass31 » pn gru 28, 2015 23:26

Panowie a co powiecie na to.

Znalazłem na a4 forum do silnika 1.8T ale jest to samo sprzęgło 240mm jak w 1.9 TDI ASZ,ARL

Co nam bedzie potrzebne:

1. koło jednomasowe z audi 80, moje jest z silnika ABK 2.0i 85kW - 80zł
2. docisk z audi 80 S2, Sachs lub LUK - 350zł
3. używana tarcza sprzęgła z 2.5tdi V6 240 mm - 40zł
4. seryjne łozysko oporowe Swag - 80zł

Razem 550zł

Sruby mocujące jednomas do wału korbowego zostają stare, pasują na wysokość.

koło jednomasowe zostało pozbawione starych kołków ustalających i zeszlifowane na równo
otrzymało nowe kołki i zrobiono otwory pod nowy docisk które nagwintowano
tarcza sprzęgła otrzymała kewlarowa okładzine firmy LUK
docisk z kołem został wycentrowany i wywazony, wszystko razem z tarczą wyregulowano
zestaw został wykonany w tej firmie: http://www.sprzegla-regeneracja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
koszt całosci z wysyłką 640zł brutto

Koszt ogólny ok 1200zł


Co myślicie o tym do TDI??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » wt gru 29, 2015 07:42

po co skoro masz nowy zestaw z gwarancja valeo za 1100 zl?? Wytrzymuje tez sporo a w razie wu zawsze mozesz dac do radzika i zrobic sobie na jego bazie sprzeglo na 600 czy 700 Nm i ze 400 koni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: zielu » wt gru 29, 2015 09:55

tak przy okazji...
przed wymianą sprzęgła z dwumasu na jednomas czytałem ze czuć większe drgania budy, jednak nie odczułem żadnej różnicy w tej kwestii
a wczoraj wymieniłem poduszkę skrzyni i na nowej faktycznie czuć przenoszące się drania na budę


Obrazek

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wojtass31 » wt gru 29, 2015 11:07

Kwestia tego tylko jak będziesz miał do wymiany tarcze i docisk to kupujesz następny cały zestaw valeo z jednomasem za 1100zl bo z tego co wiem do tego zestawu nie ma do sprzedania samego docisku i tarczy to chyba wtedy będzie trzeba modzić.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » wt gru 29, 2015 13:50

Przestan, Radzik i nie tylko on spokojnie ci taka tarcze zrobi i to w walucie mocno przystepnej. Wysylasz mu swoją tarcze,nawet uszkodozna i Ci spokojnie tako tarcze robi. Obicie okladzinami luka to koszt okolo 100 zl Obicie kevlarem to okolo 150 zl Majstrowanie przy tarczy czyli sprezynki itp to koszt z tego co wiem ponizej 100 zl. Sam teraz tak mysle ze te takie odglosy po przejsciu na jednomas to wynikaja z luzów na sprezynkach na tarczy. Ciekawi mnie czy jakby uztywniono ten element czyli pozbawienie na tarczy luzu na tych sprezynkach to czy by czasem nie spowodowalo ze nie byloby tego. W sharanie na jednomasie mam spokój a w golfie mozna powiedziec ze delikatnie slychac i co dziwne wlasnie przy jezdzie z obrotami tak gdzies 2100 czy 2200. Od tych obrotów normalnie dziwna sprawa dzwieki absolutnie giną. Jeszcze nie wiem ale napewno nie teraz tylko kiedys tam w przyszlosci pewnie sie pokusze o zrobienie tarczy jakiej nowej wlasne u radzika.

z przejsciem na jednomas w skryzn 6 bigowej juz wczesniej byl obgadywany. Nie jest to do konca sprawdzone ale wlasnie bylo ze jakas tarcza z audiany jakiej pasuje. Ja osobiscie mialem inna wizje. Chcialem wykozystac zestaw jednomasowy od sharana 5 boegowego. Jedynie co to wydawalo sie ze wieniec zebaty odpowiedni zapodac np z dwumasy od 6 biegwego co oczewiscie posiadam w piwnicy. Wszystko pieknie wygladalo tylko okazala sie jedna mala skucha. Mianowicie na pierwszy rzut oka tarcza sprzeglowa z sharana pierwszej generacji powinna pasowac bo tez jest na 23 zeby mimo ze ma srednice tylko 228 mm ale niestety jest o pol milimetra wieksza ośka w skrzyni czyli zakladajac taka tarcze to niestety byl by malutk luzik co by zaskutkowalo napewno telepaniem jak nic.

Co jeszcze moge dodać? A mianowicie jesli ktos potrzebuje to radzik moze tez wykonac caly zstaw jednomasowy nawet z aluminium i tylko wkladki zastosowac gdzie trze tarcza sprzeglowa, podwójne dociski itd. Tyle ze jak mowilem po co to komu?? ile aut lata z moca pod 300-400 koni czy nawet wiecej i z niutonem pod 500-600 Nm?? Valeo ogarnia pod 500 Nm wiec odżałować te 1100 zl i temat z glowy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: -michau- » śr lip 13, 2016 14:20

Te 2masy to chyba loteria. W golfie zmieniłem i było wszystko ok. W leonie poprzedni właściciel założył nowy zestaw luka w kwietniu 2015 a już teraz słychać że 2m stuka na zimnym silniku.

Auta spod świateł nie katuje, tylko dużo wyprzedzania na trasie. Obecnie jest koło 410nm ale jakbym tak włożył gtb na 450nm to coś czuje, że 2m klęknie szybko.

Jedyny ratunek na jeszcze większą moc to chyba taki zestaw:
http://allegro.pl/kolo-sztywne-sprzeglo ... 76684.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bo kasy sporo można wydać na niby mocniejszy 2m z sharana btb, a wiadomo ile to wytrzyma.

Czy nowy zestaw 1m czy 2m, nowe sprzęgło chyba warto obić kevlarem?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » śr lip 13, 2016 15:04

To już mowie chyba od kilku lat ze dwumas bywa różny. Jak się jeździ na jednomasie to już paru kolegów sprawdzalo. Dla mnie rewelacja. W trzech autach mam i zero problemu. Upalam ile wlezie. Dla zabawy nieraz hale 1200 obr na 5 czy 6 biegu i sandal w podłogę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wojtass31 » śr lip 13, 2016 16:03

Tak ale jeżeli ktoś włoży 1mas i okaże się ze mu skrzynia nie domaga to od razu trzeba będzie wymieniać skrzynkę na nowa lub regenerować.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » śr lip 13, 2016 19:45

Ale skrzynia nie psuje sie od tego czy masz jednomas czy dwumas. Wiecej skrzyn siadlo od awarii dwumasy jak od zestawu jednomasowego. To mit internetowy ze to jakie sprzeglo masz to moze ci zniszczyc skryznie. Kazdy obeznany w temacie powie ci ze skrzynia 6 biegowa jest duzo mocniejsza jak taka skrzynia 5 biegowa. Ksiazkowo wg danych producent podaje maksymalna wartosci ile niutonow takowa skrzynai moz eprzenisc i jzu nie pamietam dokladnie ale 5 biegowe wypadaja slabej. A skrzynie 5 biegowe mialy niekeidy jednomasy na pokladzie i ic si eszybciej nie psuja. Za to np skrzynie w polo z silnikiem 1.9 sdi mialy jendomas i sie nei krzaczylu ale juz s ilnikiem 1.9 D czyli wolnossacym AEF gdzie byl dwumas w takim samym polo jzu siadaly na potege. Te skrzynei dosc drogie byly jak ta takie autko bo byly rozchwytywane.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: -michau- » śr lip 13, 2016 23:43

Na pewno robić na zapas tego nie będę.

Najpierw gtb2056, a jak 2m szybko klęknie to się zrobi.

Z drugiej strony teraz przy 2000 obr mam ok. 400 nm, na gtb chyba powinno być podobnie, z tym że potem będzie więcej niuta.

Czy wpłynie to tak bardzo na obecne sprzęgło, że szybko się skończy i zacznie ślizgać?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

ASZ, zwiększona moc - na jakie sprzęgło wymienić?

Post autor: wesol » czw lip 14, 2016 06:36

To czy sei zacznei slizgac to najmniejszy porblem. Gorzje jak sprezyna wyjdzie z dwumasy i rozwali ci skrzynei w drobny mak. Ale przeciez wszyscy mowią ze dwumas to gra i gra ,telepie i telepie i jeszcze jezdzic sie da. To jezdzij i jezdzij sobie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości