zmiana na wieksze turbo

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

pawel6358
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 07, 2008 13:56
Lokalizacja: Siedlce

zmiana na wieksze turbo

Post autor: pawel6358 » pt sty 16, 2009 15:06

witam
czy jest na poczatku sens wymienic sama turbine na wieksza w silniku 1,9 110KM chodzi mi o to zeby bez zadnego programu i czy to podnioslo by w jakis sposob moc samochodu? daze do tego by nie przesilic silnika bo po samym programie moze pasc turbo a ja bym chcial zrobi wszystko w innej kolejnosci dalo by sie tak? :grin:



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » pt sty 16, 2009 15:42

Jak w przyszlości chcesz zrobic program to wymiana turba na wieksze to dobry pomysł ale ta modyfikacja bez innych przerobek mocy Ci nie doda bo komputer dalej bedzie sterowal standardowe cisnienie na nowej większej spreżarce. Silnik może być nawet troche bardziej ospaly na niskich obrotach ale to zalezy jak duze turbo tam wsadzisz. Poki nie dolejesz paliwka większymi wtryskami lub modyfikacją programu sterownika to koni Ci nie przybedzie.



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » sob sty 17, 2009 01:44

Szumal pisze:Poki nie dolejesz paliwka większymi wtryskami lub modyfikacją programu sterownika to koni Ci nie przybedzie.
czyli zakładaj 216-ki i będzie więcej koników bez zmiany programu :grin: :grin:



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » sob sty 17, 2009 02:05

Tańszy jest program od wtrysków... daje też większy przyrost...
Zapraszam na grupowy chiptuning - robimy strojenie W MR Motors - Rogalotti - na samym programie AFN daje około 140 KM (silnik ma sporą rezerwę)

Samo turbo niczego nie da... ale w połączeniu z 216 już owszem - wtedy trzeba na lato pomyśleć o ICku

Wchodzenie w zabawę z gratami to już zdecydowanie bardziej kosztowna opcja.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob sty 17, 2009 18:59

CrocodileReggae pisze:Tańszy jest program od wtrysków...
Nie wydaje mi sie.
Wtryski mozna kupic po 170 za sztuke,pompiarz bierze 28 zeta za wymiane jednego,wiec wychodzi taniej,bo niecale 800 zeta.
Wy chyba po znizkach za soft zaplacicie wiecej


AFN 165,5@380,8

wojak7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 28, 2004 23:58
Lokalizacja: Katowice

Post autor: wojak7 » sob sty 17, 2009 20:14

sagon pisze:Wtryski mozna kupic po 170 za sztuke
Witam...powiedz mi gdzie mogę dostać wtryski 216 za 170zł, bo szukam i szukam........



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob sty 17, 2009 20:35

Byly do kupienia na allegro.Sam widzialem.

[ Dodano: 17 Sty 2009 19:38 ]
http://allegro.pl/item520719816_koncowk ... l_tdi.html

[ Dodano: 17 Sty 2009 19:43 ]
Kolega Bzuku 21 namierzyl goscia ktory ponoc sprzedaje po 130 za sztuke.
Sprowadzane z Fracji,nota bene koncowki Boscha tam wlasnie sa produkowane.

[ Dodano: 17 Sty 2009 19:44 ]
http://allegro.pl/item528895920_koncowk ... 11okm.html

[ Dodano: 17 Sty 2009 19:45 ]
Zadzwon do niego i dogadaj sprawe.Numer masz w linku.


AFN 165,5@380,8

wojak7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 28, 2004 23:58
Lokalizacja: Katowice

Post autor: wojak7 » sob sty 17, 2009 23:35

Dzięki!



paweloli007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: paweloli007 » śr sty 28, 2009 21:43

Podepne sie pod temat żeby nie zaczynać nowego. Rozbieram teraz głowice i przy okazji chciałbym zmienić turbo na to od AWX. Mam AFn po chipie, moje pytanie jest takie, czy moge bez korekty programu założyć to turbo i jeździć jeszcze przez jakiś czas żeby to było w miare zdrowe dla silnika?? Chce wsadzić jeszcze 216 i fmic ale to musi poczekać jeszcze jakiś miesiąc, dwa i do tego czasu chciałbym poczekać z przestrojeniem programu żeby nie robić tego 2 razy.



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » śr sty 28, 2009 22:13

zależy jak długo ,no i dobrze by było żebyś je ustawił aby nie pompowało dużo więcej niż obecnie twoja turbina


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

occupier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 06, 2009 19:37
Lokalizacja: luton uk
Kontakt:

Post autor: occupier » śr sty 28, 2009 22:39

MAM PROSBE O POMOC WYJASNIENIA CZY ZAKUPIONE NOWE TURBO JEST PRAWIDLOWE.ZAKUPILEM PRZEZ INTERNET TURBO NOWE GARRET DODAM ZE MOJE AUTO TO SEAT LEON 1.9 TDI 2001,PARAMETRY STAREGO TURBO TO:KOD-7136732,PART NUMER TO -038253019N,MODEL TURBO TO-GT1749V, A TO KTORE MI PRZYSLALI TWIERDZAC ZE TO JEST TEZ PASUJACE I MOGE SMIALO JE ZAMONTOWAC TO-713672-5006S ,I DALEJ BYLO -KH14886W,PROSZE O POMOC CZY TO TEZ SIE NADAJE CHCE BYC 100% PEWNY


vw,seat,skoda

arwam

Post autor: arwam » czw sty 29, 2009 18:21

Tańszy jest program od wtrysków... daje też większy przyrost...
Zapraszam na grupowy chiptuning - robimy strojenie W MR Motors - Rogalotti - na samym programie AFN daje około 140 KM (silnik ma sporą rezerwę)

Samo turbo niczego nie da... ale w połączeniu z 216 już owszem - wtedy trzeba na lato pomyśleć o ICku

Wchodzenie w zabawę z gratami to już zdecydowanie bardziej kosztowna opcja.
Szumal pisze:Jak w przyszlości chcesz zrobic program to wymiana turba na wieksze to dobry pomysł ale ta modyfikacja bez innych przerobek mocy Ci nie doda bo komputer dalej bedzie sterowal standardowe cisnienie na nowej większej spreżarce. Silnik może być nawet troche bardziej ospaly na niskich obrotach ale to zalezy jak duze turbo tam wsadzisz. Poki nie dolejesz paliwka większymi wtryskami lub modyfikacją programu sterownika to koni Ci nie przybedzie.


tu wam powiem że się mylicie.
mała turbina równa się większy opór na wydechu co ma bardzo duże znaczenie.
duże turbo mniejszy opór na wydechu.
Po a tym duża turbina nie ogrzewa tak bardzo powietrza co też ma nie bagatelne znaczenie

[ Dodano: 29 Sty 2009 17:23 ]
occupier pisze:MAM PROSBE O POMOC WYJASNIENIA CZY ZAKUPIONE NOWE TURBO JEST PRAWIDLOWE.ZAKUPILEM PRZEZ INTERNET TURBO NOWE GARRET DODAM ZE MOJE AUTO TO SEAT LEON 1.9 TDI 2001,PARAMETRY STAREGO TURBO TO:KOD-7136732,PART NUMER TO -038253019N,MODEL TURBO TO-GT1749V, A TO KTORE MI PRZYSLALI TWIERDZAC ZE TO JEST TEZ PASUJACE I MOGE SMIALO JE ZAMONTOWAC TO-713672-5006S ,I DALEJ BYLO -KH14886W,PROSZE O POMOC CZY TO TEZ SIE NADAJE CHCE BYC 100% PEWNY
daj dobre fotki turbin i tabliczek znamionowych to Ci coś wtedy mogę powiedzieć

[ Dodano: 29 Sty 2009 17:39 ]
paweloli007 pisze:Podepne sie pod temat żeby nie zaczynać nowego. Rozbieram teraz głowice i przy okazji chciałbym zmienić turbo na to od AWX. Mam AFn po chipie, moje pytanie jest takie, czy moge bez korekty programu założyć to turbo i jeździć jeszcze przez jakiś czas żeby to było w miare zdrowe dla silnika?? Chce wsadzić jeszcze 216 i fmic ale to musi poczekać jeszcze jakiś miesiąc, dwa i do tego czasu chciałbym poczekać z przestrojeniem programu żeby nie robić tego 2 razy.

Nic mu nie będzie się działo.
W razie tylko gdyby przeładowywał to wydłuż tylko trochę sztangę od regulacji kierownic.
Nic mu się nie ma prawa stać.
Do wodem tego jest mój AAZ.
Narazie ciągnie do przodu :chytry:



occupier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 06, 2009 19:37
Lokalizacja: luton uk
Kontakt:

Post autor: occupier » czw sty 29, 2009 23:49

arwam pisze:
Tańszy jest program od wtrysków... daje też większy przyrost...
Zapraszam na grupowy chiptuning - robimy strojenie W MR Motors - Rogalotti - na samym programie AFN daje około 140 KM (silnik ma sporą rezerwę)

Samo turbo niczego nie da... ale w połączeniu z 216 już owszem - wtedy trzeba na lato pomyśleć o ICku

Wchodzenie w zabawę z gratami to już zdecydowanie bardziej kosztowna opcja.
Szumal pisze:Jak w przyszlości chcesz zrobic program to wymiana turba na wieksze to dobry pomysł ale ta modyfikacja bez innych przerobek mocy Ci nie doda bo komputer dalej bedzie sterowal standardowe cisnienie na nowej większej spreżarce. Silnik może być nawet troche bardziej ospaly na niskich obrotach ale to zalezy jak duze turbo tam wsadzisz. Poki nie dolejesz paliwka większymi wtryskami lub modyfikacją programu sterownika to koni Ci nie przybedzie.


tu wam powiem że się mylicie.
mała turbina równa się większy opór na wydechu co ma bardzo duże znaczenie.
duże turbo mniejszy opór na wydechu.
Po a tym duża turbina nie ogrzewa tak bardzo powietrza co też ma nie bagatelne znaczenie

[ Dodano: 29 Sty 2009 17:23 ]
occupier pisze:MAM PROSBE O POMOC WYJASNIENIA CZY ZAKUPIONE NOWE TURBO JEST PRAWIDLOWE.ZAKUPILEM PRZEZ INTERNET TURBO NOWE GARRET DODAM ZE MOJE AUTO TO SEAT LEON 1.9 TDI 2001,PARAMETRY STAREGO TURBO TO:KOD-7136732,PART NUMER TO -038253019N,MODEL TURBO TO-GT1749V, A TO KTORE MI PRZYSLALI TWIERDZAC ZE TO JEST TEZ PASUJACE I MOGE SMIALO JE ZAMONTOWAC TO-713672-5006S ,I DALEJ BYLO -KH14886W,PROSZE O POMOC CZY TO TEZ SIE NADAJE CHCE BYC 100% PEWNY
daj dobre fotki turbin i tabliczek znamionowych to Ci coś wtedy mogę powiedzieć

[ Dodano: 29 Sty 2009 17:39 ]
paweloli007 pisze:Podepne sie pod temat żeby nie zaczynać nowego. Rozbieram teraz głowice i przy okazji chciałbym zmienić turbo na to od AWX. Mam AFn po chipie, moje pytanie jest takie, czy moge bez korekty programu założyć to turbo i jeździć jeszcze przez jakiś czas żeby to było w miare zdrowe dla silnika?? Chce wsadzić jeszcze 216 i fmic ale to musi poczekać jeszcze jakiś miesiąc, dwa i do tego czasu chciałbym poczekać z przestrojeniem programu żeby nie robić tego 2 razy.

Nic mu nie będzie się działo.
W razie tylko gdyby przeładowywał to wydłuż tylko trochę sztangę od regulacji kierownic.
Nic mu się nie ma prawa stać.
Do wodem tego jest mój AAZ.
Narazie ciągnie do przodu :chytry:

podalem wam oznaczenia na tabliczkach jest to samo,a wyglad turbin ten sam


vw,seat,skoda

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » pt sty 30, 2009 00:18

arwam pisze:

tu wam powiem że się mylicie.
mała turbina równa się większy opór na wydechu co ma bardzo duże znaczenie.
duże turbo mniejszy opór na wydechu.
Po a tym duża turbina nie ogrzewa tak bardzo powietrza co też ma nie bagatelne znaczenie
Duża turbina to większe masy wirujące i większa bezwładność wirnika. Na niskich obrotach kiedy jest mało spalin ciężej napędzić takie turbo. Wiadomo że w przypadku zmiany na sprężarke o nr większą będą to znikome różnice. To co piszesz ze większe turbo stawia mniejszy opór na wydechu ma sens ale tylko przy wyższych obrotach i większej ilości spalin. Zresztą wszystkie turbiny ze zmienna geometrią łopatek w 1.9 tdi maja identyczną część gorąca wiec nie ma to tutaj zastosowania, dopiero gt18 albo gt20 będzie stawaiała mniejszy opór spalinom.
Co do temp powietrza to prawda - u mnie po zmianie turbinki na większą furacz mniej dymi co musi oznaczać spadek temp. w dolocie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości