Sprzeglo w AJM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Sprzeglo w AJM

Post autor: -michau- » śr paź 22, 2014 18:56

dzięki wielkie wesol za ogromną pomoc w temacie,

pisałeś, że pasuje i pasowało, na innych forach również potwierdzali inni, że podpasuje, natomiast mechanik twierdził, że do końca nie jest przekonany, ale że mogę mieć rację

baa, nawet chłopaki z hurtowni, z której brałem części odradzali i mówili, że nawet szkoda czasu zamawiać bo nie ma szans, że podpasuje,

nie dość, że zestaw arl mocniejszy to jeszcze 300 zł tańszy


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
paku69
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 02:03
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Sprzeglo w AJM

Post autor: paku69 » śr mar 08, 2017 14:56

Witam,
Szybkie pytanie

http://allegro.pl/show_item.php?item=6214307269" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ten zestaw podejdzie p&p do ajm z 6 skrzynią? Pozdrawiam


Jest MK III GTI 2e :)
Jest MK IV Highline AJM :)

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Sprzeglo w AJM

Post autor: -michau- » śr mar 08, 2017 18:12

Tak.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Re: Sprzeglo w AJM

Post autor: trzeci5 » pt mar 17, 2017 16:47

przy doborze sprzęgła ważne jest to czy skrzynia 5 czy 6 biegowa jest bo sprzęgła mają różne średnice,ja kiedyś do swojego AJM dawałem sprzędło od sharana BTB czyli można powiedzieć że to samo co ARL tyle że niby ma mocniejszy docisk,ja zmieniałem tylko tarczę i docisk DM miałem OK.Znajomy u którego zaopatruje się w części mówi że dociski w zestawach sprzęgła sachs są regenerowane,pozdro


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Sprzeglo w AJM

Post autor: -michau- » pt mar 17, 2017 19:58

trzeci5, co człowiek to opinia :) dla przykładu ja słyszałem wręcz przeciwnie, aby wystrzegać się zestawów luka i brać sachsa :) Ale... Być może cena i źródło zakupu ma znaczenie.

Na własnym przykładzie:
Zestaw luka z 1.9 tdi arl za 1750 zł z pewnego sklepu, w ajm+ 158/360 jeździ od kilku lat do dziś i jest ok.
Zestaw luka z 1.9 tdi arl za 1480 zł z allegro, w arl 150/320 po 25 tys. km 2m zaczął stukać.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9204
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Sprzeglo w AJM

Post autor: wesol » sob mar 18, 2017 08:23

dwumas BTB to niby jest mocniejszy jak ARL. Inne maja one numery. JEdnakze tak naprawde to przy dobrej mocy silnika i jak ktos tez tej mocy w aucie nie robil zeby tylko aptrzec na wykres na kartce tylko uzywa jej. Nie chodzi o upalanie z kreski wieczne ale poprostu dosc czesto jadac przyspiesza energicznie to uwali dwumas i ten btb i taki ori z AJM w sumie w podobnym czasie. Teraz to juz te chyba roznice miedyz dwumasami sie zatarly i sprzedaja wszystko na jedno kopyto. Gdzies w piwnicy mam dwumas od btb i od AUY serii i od mojego ASZ z golfa to jak sprawdzalem to owszem po przykreceniu kola do imadla to taka łycha krecilem masami to w tym btb ciezej idzie. Oczewiscie kola wyropowane by ktos nie pwoiedzial ze to btb jest zatarte. Ale ja bede ju chyba na wieki uparcie polecal zestaw jednomasowy a ze robi go tylko valeo do tdi PD to niestety trzeba taki brac. Ale jest naprawde dobry i ja sobie chwale i jezdze juz pare lat. Zero oszczedzania tylko prawie caly czas daje po garach. Chyba ze paliwa malo w baku to wtedy oszczednie. Niestety sharan po dobrym podniesieniu mocy lubi paliwko.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości