lekkie koło zamachowe

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: lekkie koło zamachowe

Post autor: --Andree-- » czw lis 11, 2010 00:30

Fahoo pisze:--Andree--,chcia bym uzasadnic moją poprzednia wypowiedź...odchudzaie koła wzieło sie to z tuningu silników benzynowych
kiedyś tuningując silniki benzynowe szukano mocy w gornym zakresie obrotów tam pojawiają sie moce np takie jakończyki
my w dieslach z wtryskiem bezposrednim jestesmy ograniczenie szybkoscia spalania sie ropy wiec nei ma sensu krecic diesla w nieskonczonośc inaczej jest troche przy wtrysku posrednim w TD
Przyznaje ci w 100% racje jednak mi chodziło o idee odchudzania koła. Załóżmy ze wkładamy piezoelektryczne pompki (holer.nie szybkie bestie większe ciśnienie lepiej rozpylona mieszanka) i wtedy koło ma sens... Nm zaczynał by się od dołu i szedł wyżej charakterystyka ciekawsza. Choć jak wspomniałeś teraz jest prostsza i lepsza droga w modzeniu ECU


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

boss.p21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 00:00
Lokalizacja: Wrocław

lekkie koło zamachowe

Post autor: boss.p21 » czw lis 11, 2010 01:04

czyli ogólnie nie ma sensu wkładac tego koła??? Leprze ciągnięcie od dolu mozna uzyskac prgramem??


TDI AHU http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=312741

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9204
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: lekkie koło zamachowe

Post autor: wesol » czw lis 11, 2010 08:40

--Andree-- pisze:
Fahoo pisze:--Andree--,chcia bym uzasadnic moją poprzednia wypowiedź...odchudzaie koła wzieło sie to z tuningu silników benzynowych
kiedyś tuningując silniki benzynowe szukano mocy w gornym zakresie obrotów tam pojawiają sie moce np takie jakończyki
my w dieslach z wtryskiem bezposrednim jestesmy ograniczenie szybkoscia spalania sie ropy wiec nei ma sensu krecic diesla w nieskonczonośc inaczej jest troche przy wtrysku posrednim w TD
Przyznaje ci w 100% racje jednak mi chodziło o idee odchudzania koła. Załóżmy ze wkładamy piezoelektryczne pompki (holer.nie szybkie bestie większe ciśnienie lepiej rozpylona mieszanka) i wtedy koło ma sens... Nm zaczynał by się od dołu i szedł wyżej charakterystyka ciekawsza. Choć jak wspomniałeś teraz jest prostsza i lepsza droga w modzeniu ECU

Zle zrozumiales sens odchudzania zamachu. silnik szybciej sie wkreca- zajmuje mniej czasu osiagniecie obrotow nawet na postoju. Wciskasz pedal do podlogi i trwa to o ulamek sekundy krócej. Odchudzajac zamach mamay mniej niutonów i zwlaszcza w dolnym zakresie a do tego silnik na jalowych pracuje nierowno, szarpie buda i silnikiem jakby nie byl wywazony. Nawet silnik elektryczny ma prace impulsowa- tyle ile uzwojeń na nim tyle cykli podzielone przez 2 czyli cos jak silnik czterosuwowy ma 4 gary to ma dwa cykle pracy na jedne obrót walu ( 360 stopni). Inaczje jeszcz emowiac mamay tętnienia w pracy silnika. Moge ci jeszcze podac przyklad z życia. Mianowicie mam taki maly tartak gdzie przecieramy drewno. Do napedy traka sluzy dosc duzy silnik elektryczny trójfazowy oczeiwscie na 400V (kiedys bylo 380). Silnik zalaczam i paski klinowe piszczą a pila zostaje wprawionan w ruch dosc mozolnie w ciagu jakis 3-5 sekund. Zalozylem z ojcem na ten silnik (os jego) dodatkowe kolo pasowe o dosc duzej masie i srednicy). Wyobraz sobie ze teraz paski nie piszcza a silnik wkreca sie plynnie i trwa to jakies 2-3 sekundy. Czemu sie tak stalo. Jesli chcesz to zrobie fotki i przedstawie co i jak.
Na studiach mielismy tez o tego typu zagadnieniach i powiem wiecej na sprzeglo i zamach mowilo sie wzmacniacz momentu obrotowego. Czemu tak mowiono ano pomysl jakie jest jego zadanie przy ruszaniu autem- masz zminimalizowac obroty do takich by autem dao sie zaledwie poturlac o obrut czy dwa kół a do tego potrzebny jest duzy niuton i male obroty albo mega duze przelozenie pierwszego biegu. Czemu w sztaplarce ktora mam ma trzy biegi i na pierwszym predkosc maksymalna wynosi zaledwie 7 km/h. Wiesz jaki tam jest zamach?? A dodam ze sie rusza nia tak ze mozna dac plynnie do przodu o 1-2 cm bez wiekszego problemu.

Moge tak pisac bez konca ale mysle ze wyjasnilem conieco. Lekkie kolo dobre jest do street'u i do tego w benie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Passat944
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:03
Lokalizacja: Głogów

Re: lekkie koło zamachowe

Post autor: Passat944 » czw lis 11, 2010 12:21

wesol pisze: Odchudzajac zamach mamay mniej niutonów i zwlaszcza w dolnym zakresie a do tego silnik na jalowych pracuje nierowno, szarpie buda i silnikiem jakby nie byl wywazony.
Taa jasne, mi też tam mówili wszyscy teoretycy jak szukałem info na ten temat. W praktyce wygląda to tak, że po odelżeniu jednomasu VR6 na 5.4 kg silnik w końcu zaczął wkręcać się na obroty jak powinien, poprawił się sporo dół, a przyśpieszenie na pierwszych trzech biegach zmieniło się mocno na plus. Nic nie szarpie, nie trzepie, nie gaśnie przy ruszaniu, v max również pozostał taki sam i ciągnie na 5-ce aż do odcinki (tak, też mi gadano że vmax się zmniejszy). Wszystkie negatywne skutki o jakich czytałem w moim przypadku zostały obalone, nie odczułem żadnej ani to żadnej negatywnej cechy po założeniu lekkiego koła zamachowego. Dodam, że poprzedni miałem dwumas, który sam ważył ponad 13kg więc różnica spora i wg znawców auto nie powinno podjechać nawet pod górkę bez redukowania :panna:

Dobra rada - nie piszcie o czymś jeśli tego nie testowaliście. Nie wiem jak w dieslu się to sprawdza, obecnie mam benzynę (V5 czy tam VR5 jak kto woli) - ale myślę, że biedy w TDI nie będzie :)



mikruss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:45
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

lekkie koło zamachowe

Post autor: mikruss » czw lis 11, 2010 12:53

kolega w swoim 1.7 td odchudzil zamach (wazyl ok 13 kg) do chyba 6 jak dobrze pamietam i silnik sie kreci niemozliwie, do tego nie ma zadnych negatywnych objawow....



boss.p21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 00:00
Lokalizacja: Wrocław

lekkie koło zamachowe

Post autor: boss.p21 » czw lis 11, 2010 12:58

Mam jeszcze takie pytanko odnośnie obrotów na niskim zakresie ,czy na pompie wtryskowej jest jakaś regulacja tych obrotów, albo czy komputer sam sie dostosuje do lekkigo koła.
i czy jest ktoś kto włożył takie koło do TDI


TDI AHU http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=312741

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

lekkie koło zamachowe

Post autor: Fahoo » czw lis 11, 2010 13:32

boss.p21, co?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

boss.p21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 00:00
Lokalizacja: Wrocław

lekkie koło zamachowe

Post autor: boss.p21 » czw lis 11, 2010 14:25

chodzi mi tutaj o wolne obroty na stoczonym kole
Koło bedzie lżejsze to i obroty skacza do góry na wilnych


TDI AHU http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=312741

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9204
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: lekkie koło zamachowe

Post autor: wesol » czw lis 11, 2010 17:56

boss.p21 pisze:chodzi mi tutaj o wolne obroty na stoczonym kole
Koło bedzie lżejsze to i obroty skacza do góry na wilnych
Obroty zostana te same. O tym decyduje ustawienie programu jakie maja byc a nie do ciezaru masy wirujacej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

boss.p21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 00:00
Lokalizacja: Wrocław

lekkie koło zamachowe

Post autor: boss.p21 » czw lis 11, 2010 19:11

Zasięgnąłem informacji u pewnego Mąci Wody wyszło na to że toczenie koła w dieslu nie ma sensu ponieważ masa musi przeciwstawic się sile sprężanie w klekocie


TDI AHU http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=312741

mikruss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:45
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

lekkie koło zamachowe

Post autor: mikruss » czw lis 11, 2010 23:59

mając odchudzone koło zamachowe obroty na jałowym powinny oscylować ok 1100-1200 rpm, o czym większosc ludzi zapomina, a to dlatego aby wału nie uszkodzić oraz jego mocowań, a w największym stopniu aby nie doszło do uszkodzenia panewek:)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

lekkie koło zamachowe

Post autor: matisim » ndz sty 13, 2013 17:20

czas na odkop :)

zakładał ktoś odelżone koło do tdi? mam zamach z vr i z 1z, który lepiej założyć do TDi? mojego z 1z jeszcze nie wyciągałem i nie wiem ile waży ale zastanawiam sie nad odchudzeniem, tak o jakieś 3/4 kg... moc jaką chciałbym osiągnąc to +/- 200km....



tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: lekkie koło zamachowe

Post autor: tomau » ndz sty 13, 2013 17:26

matisim pisze:czas na odkop :)

zakładał ktoś odelżone koło do tdi? mam zamach z vr i z 1z, który lepiej założyć do TDi? mojego z 1z jeszcze nie wyciągałem i nie wiem ile waży ale zastanawiam sie nad odchudzeniem, tak o jakieś 3/4 kg... moc jaką chciałbym osiągnąc to +/- 200km....
jak chcesz założyć zamach od VR6 do tdi ?:)


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9204
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

lekkie koło zamachowe

Post autor: wesol » ndz sty 13, 2013 18:35

9.5 kilo wazy zamach od 1Z. Od vr nie zalozy bo jest przykrecany na 10 srub.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości