Zamiana martwego ASZ na BLT

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Zamiana martwego ASZ na BLT

Post autor: Detektor » pn sty 31, 2011 17:53

Witam. Zbliża się w końcu ten dzień (w tym tygodniu już napewno) kiedy zakupię używany silnik do swojego auta i wyjmę z niego mojego martwego ASZ-ta i wsadzę do niego jego następcę, tylko wciąż biję się z myślami czy kupować ASZ czy jednak jego młodszego brata czyli BLT. Gdy kupię ASZ-ta to wystarczy go tylko tam wsadzić zamontować osprzęt i szerokiej drogi a czy jeżeli wstawię do niego niemal identycznego konstrukcyjnie BLT czy coś tam po drodze może pójść nie tak ? Czy ktoś z was słyszał już o takiej zamianie ?
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2011 10:27 przez Detektor, łącznie zmieniany 1 raz.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

arwam

Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: arwam » pn sty 31, 2011 18:27

najwyżej pompki przełóż do tego silnika jeśli są identyczne.
a co się z Twoim stało?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: Detektor » pn sty 31, 2011 19:00

arwam pisze:najwyżej pompki przełóż do tego silnika jeśli są identyczne.
a co się z Twoim stało?
pod koniec zeszłego roku miałem "bliskie spotkanie..." w drugim cylindrze, temat był poruszany na forum i chłopaki przekonali mnie, żebym dał sobie spokój z remontem tylko kupował nowy słupek. Już jakiś czas temu słyszałem że te dwa silniki są blizniaczo podobne do siebie więc zainteresowałem się silnikiem BLT i zacząłem go dokładnie prześwietlać. Dowiedziałem się o BLT następujących rzeczy: jest on następcą ASZ i różni się od ASZ-ta krótszymi zaworami i tym że do BLT montowali pompki typu BA; więcej róznic nie ma, silnik montowany w autach od roku 2006.
Już od paru osób słyszałem że mogę śmiało zamieniać bo oprócz tego że w autach z silnikiem BLT jest wspomaganie elektryczne a u mnie na pompie to cały osprzęt jest identyczny. Tylko jeżeli w BLT montowali słabsze pompki to i program sterujący musiał by się różnić co mi potwierdził kolega evolution że róznica była delikatna. Tylko teraz się zastanawiam jak może wpłynąć na pracę silnika BLT program ASZ ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: Detektor » wt lut 01, 2011 18:28

a jednak z tymi zaworami to nie jest prawda, właśnie sprawdziłem to w etce i sprawdziłem to na przykładzie silnika z 2009r. i jednak nawet zawory są takie same w tych silnikach, zawór ssący 90 w jednym i drugim a wydechowy 89,5 tak samo w obydwu silnikach, numery katalogowe tych zaworów jednakowe dla jednego i drugiego silnika. Czyli jedyna róznica jest w pompkach ale ja i tak przekładam swoje AL-ki, cóż jak dla mnie to bomba.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

szeryf_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 08:23
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: szeryf_23 » wt lut 22, 2011 00:11

Polecam.Sam mam BLT w MKIV.Robi na ALkach az milo.Ciezko bedzie znalezc ASZ ARL z niskim przelotem a BLT jak na 1.9 Tdi stosunkowo swiezy.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: Detektor » wt lut 22, 2011 06:40

Jestem już po zakupie BLT, właśnie odebrałem go w w piątek w zeszłym tygodniu ale warsztat w którym
zawsze leczę swoje MK4 w tym tygodniu jeszcze nie zabierze się za robotę bo nie ma połowy załogi
która poszła na urlopy ze względu na ferie ale szeryf zakładu mi powiedział że od 28 lutego zabierają
się za niego odrazu. Już nie mogę się doczekać.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

arwam

Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: arwam » wt lut 22, 2011 11:09

Detektor, możesz klika fotek porobić między innymi jakie tak turbo jest?]
nie chodzi mi o nr VW tylko nr producenta suszarki.
i ogólnie o budowę PD'ków.



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: slaww » wt lut 22, 2011 14:10

Kolego mozesz napisac ile za silnik i przekladke.


Zycze powodzenia:)


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: Detektor » wt lut 22, 2011 19:54

arwam pisze:Detektor, możesz klika fotek porobić między innymi jakie tak turbo jest?]
nie chodzi mi o nr VW tylko nr producenta suszarki.
i ogólnie o budowę PD'ków.
arwam ja kupiłem sam goły słupek żeby było taniej bo dodatkowy osprzęt jest mi niepotrzebny a i nie chciało by mi się pózniej z nim bujać żeby kasę odzyskać. Cały osprzęt będzie przerzucany ze starego ASZ-ta do BLT, wszystko z osprzętu mam zdrowe dlatego też między innymi kupowałem sam słupek no i wiadomo chciałem ograniczyć koszty. Jeżeli interesują Cię foty osprzętu ASZ to wymień mi konkretnie które podzespoły Cię interesują a ja w miarę możliwości postaram się coś pstryknąć w między czasie choć nie mogę Ci nic obiecać bo nie mam czasu kontrolować prac przy moim aucie bo sam dużo pracuję. Jeżeli chodzi o suszarkę to jakoś po miesiącu od zakupu auta wymieniłem turbo na nówke zakupione prosto od Garretta przez mojego mechanika, na karcie gwarancyjnej mam napisany typ 720855-1 . Według katalogu Garretta mam turbine GT1749V która była montowana w MK4 z 2001r. mimo że mój Golfer jest z 2003r., nie wiem dlaczego tak wyszło skoro mój mechanik spisywał nr.VIN mojego auta i to według niego miał dobierać suszarkę ale nie jest to aż tak istotne bo nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Nie będę się więcej rospisywał, poprostu napisz mi konkrety które Cię interesują żebym miał pełną jasność.

slaww co do twojego pytania to narazie mogę Tobie jedynie napisać że za sam goły słupek zapłaciłem 1600zł a co do samej przekładki narazie sam jeszcze nic nie wiem bo nie wiadomo jeszcze czy w między czasie pojawią się jakieś niespodzianki, będę wiedział jak robota będzie się chyliła ku końcowi a to będzie najwcześniej za jakieś 1,5tygodnia, jak będę już znał cyfry końcowe to napiszę o tym tutaj.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: slaww » wt lut 22, 2011 21:00

Spodziewalem sie wiecej.Lepiej jak sie nic nie psuje, ale zycie jest inne.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: Detektor » wt lut 22, 2011 22:10

slaww pisze:Spodziewalem sie wiecej.Lepiej jak sie nic nie psuje, ale zycie jest inne.
wiesz, te silniki chodzą ogólnie drożej ale już 3 miesiące temu zaraz po mojej przykrej przygodzie koledzy z forum podnosili mnie na duchu i pisali że czasami można trafić na okazję no i ja na taką trafiłem choć nie ukrywam że czekałem na nią cierpliwie około 2 miesięcy. Co do tego,że lepiej jak się nic nie psuje no to rzecz jasna ale czasami sami jesteśmy sobie winni bo niektórych przypadków można uniknąć. Zanim silnik mi stanął, to od kilku miesięcy zaraz po odpaleniu silnika słyszałem nieregularne stuki z okolicy głowicy, kiedy silnik złapał temp. to wszystko było ok. Dzisiaj jestem na 90% przekonany, że winą za te stuki mogłem obarczyć wyrobiony popychacz zaworowy ale wciąż odwlekałem wizytę w warsztacie w tej sprawie no i stało się. Teraz mogę mieć pretensje tylko do siebie, bo wymiana popychaczy i uszczelniaczy była by sporo tańsza niż wymiana silnika. Cóż, nawet jeśli moja diagnoza jest mylna to i tak powinienem odrazu jechać z tym na warsztat to może wyszła by na jaw przy okazji przyczyna która spowodowała że silnik który dostarczał mi na codzień wiele emocji dzisiaj dychał by nadal.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

szeryf_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 08:23
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: szeryf_23 » wt mar 01, 2011 16:28

Tak czy inaczej jeżeli masz zamiar jeszcze pojezdzic autem to warto bo cale serducho bedzie zdrowsze niz nawet cały stary ASZ po nowym wałku szklankach itp.BTW Gdyby ktoś potrzebował ładny slupek BLT po niskim przelocie zapraszam do mnie.Czekamy na info z operacji przeszczepu.



arwam

Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: arwam » wt mar 01, 2011 17:30

Detektor, jak możesz to porszę o wrzucenie fotek albo do tematu lub jeśli uznasz to za śmiecenie tematu to na arekwam@o2.pl



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Zamiana martwego ASZ na BLT, co o tym myslicie ?

Post autor: Detektor » wt mar 01, 2011 22:18

szeryf_23 pisze:Czekamy na info z operacji przeszczepu.
Chwilowo prace zostały wstrzymane bo się okazało że podstawa filtra oleju nie pasuje z ASZ do BLT ale już zamówiłem odpowiednią i czekam na kuriera, mam nadzieje że już więcej potknięć nie będzie.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości