Wtryski 216 kilka pytan??

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: spawacz » pn wrz 26, 2011 18:26

p&p wynianna koncowka, jezeli wtryski maja do 250 tys. przelatane to jest 90% szans ze cisnienia beda +/- 5% do wartosci fabrycznej , no chyab ze beda iglice podklepane to inna sprawa. Firma dosc dobra.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: DuDa » wt wrz 27, 2011 20:08

Żeby wykorzystać w pełni zmianę wtrysków, to raczej trzeba poprawić po tym program.


Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: cowboy » wt wrz 27, 2011 21:45

spawacz pisze:jezeli wtryski maja do 250 tys. przelatane to jest 90% szans ze cisnienia beda +/- 5% do wartosci fabrycznej
ciekawe co na to zuzyty trzpień i skok iglicy ?
nie ma takiej reguły
spawacz pisze:Firma dosc dobra.
no cóz cena mówi sama za siebie, ja stawiam że po 30 tys km beda te koncówki podlewac i siada cisnienia otwarcia :)
DuDa pisze:Żeby wykorzystać w pełni zmianę wtrysków, to raczej trzeba poprawić po tym program.
powiedz to tym wszytskim którzy założyli 216 np do ALH

wszystko było juz na forum, ja powiem tylko tyle - BOSCH
nie chce tu sie mądrzyć bo zaraz podniosa się głosy że sie reklamuję itd
moze napiszą inni którzy mieli doswiadczenia z siadającymi cisnieniami lub źle wyregulowanymi wtryskami
rally407 pisze:Czy ta wymiana polega na p&p i mozna to ogarnac samemu???

Czy trzeba je potem jakos zestrajać/ regulować ( podobno tak jest jakis ustawienie ciesnien itp) ustawiac jakies konkretne parametry???
było niedawno na forum - podana jest instrukcja, trzeba skręcić wtryskiwacz momentem około 45NM, cisnień w domu nie ustawisz

tu masz instrukcję, zakup te koncówki i przetestuj, w sumie kosztują niewiele, ja nie wiem gdzie ten firds jest robiony... moze nie bedzie gorszy niz fratelli bosio ?

http://pics2.tdiclub.com/pdf/injector_install_howto.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: cowboy » śr wrz 28, 2011 18:08

nie strojenie tylko regulacja cisnień otwarcia,
firma diesel system sie nazywa
koszt od takich wynalazków około 50-60 PLN od sztuki za wymiane z regulacją
przeciez na forum o tym było wiele razy



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: piter007i » ndz lis 03, 2013 14:33

Witam,
odgrzeję kotleta trochę i dorzucę jeszcze jedno pytanie co do wtrysków:
wiem że najlepiej, najprościej i najbezpieczniej zakupić cały zestaw naprawczy BOSCH'a o numerze 2437010060 (P764)
ja natomiast znalazłem u internetowego sprzedawcy same rozpylacze, wg. sprzedawcy są one produkcji BOSCH nr 0433175176 DSLA150P764, jednak dla sprawdzenia jego wiarygodności przewertowałem forum, szukałem na googlach, stronach i katalogach BOSCHa i niestety nie mogę tego zlokalizować...
stąd moje pytanie: istnieją w ogóle w sprzedaży golusieńkie rozpylacze do wtrysków 0,216 P764 firmy BOSCH? sprawa wygląda tak że u siebie w okolicy mam BOSCH- centrum obsługi DIESLA i zakłąd wykonuje pomiar i regulację wtrysków z dwoma ciśnieniami (jednak całą operacja wymiany wtrysków na większe klient wykonuje na włąsną odpowiedzialność- ich zdaniem "ingerencja w moc to przede wszystkim CHIP, seryjne wtryski są dostosowane do silnika...bla bla bla... " jednak ja po lekturze forum mam odmienne zdanie, ale to tak na marginesie :) )
z góry dzieki za odpowiedź


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

simon83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 12:53
Lokalizacja: Zawidów/Zgorzelec

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: simon83 » ndz lis 03, 2013 17:46

byłem nie dawno w firmie zajmującej się regeneracją pomp wtryskowych i wtryskiwaczy. pytałem się o wymianę końcówek, jest możliwa ale czy coś doda to niewiadoma, a może zniszczyć silnik po przez złe wtryśnięcie paliwa w denko tłoka. lepiej zwiększyć ciśnienie paliwa i zwiększenie ilości powietrza :D

wymianę końcówek zrobią i wyregulują ale tylko na moją odpowiedzialność :banghead:



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: piter007i » ndz lis 03, 2013 18:14

simon83, mnie powiedzieli to samo, patrzył na mnie trochę jak bym z choinki się urwał, jestem oczytany w forumowej lekturze na temat 0,216 do seryjnego silnika i wszyscy tutaj widzą więcej plusów, dylemat może być taki tylko czy ufać fachowcom którzy na codzień zajmują się silnikami czy użytkownikom którzy po zmianie wtrysków na większe odczuwają przyrost mocy. Inżynierowie vw stosując takie wtryski a nie inne napewno mieli powody by użyć takich a nie innych. Na 100% w takim setupie jest jeszcze spory zapas mocy, decyzja o zmianie leży w gestii użytkownika, stąd na jego odpowiedzialność.
Jak stoi sprawa natomiast z numerami końcówek które podałem we wcześniejszym poście?
Składnia mojej wypowiedzi pewnie leży, ale pisze z telefonu :-) pzdr


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

krzysiek_krakow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 12:13
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: krzysiek_krakow » ndz lis 03, 2013 19:44

piter007i, ja swego czasu jak chciałem kupić pompe 11'stke to też żeby się nie rozczarować poszedłem do pewnego krakowskiego zakładu zajmującego się wtryskami i pompami oklejonego z każdej strony reklamami bosch żeby dowiedzieć się ile może kosztować ewentualna regeneracja takiej pompy gdyby się okazało że źle trafiłem.Na to pytanie panowie potrafili mi odpowiedzieć.Jak tylko pochwaliłem się im po co mi taka pompa i dlaczego chce inną a nie oddam swojej do naprawy to się zaczeło.Zeszli się chyba wszyscy znachorzy z całego zakładu żeby zobaczyć mnie jak małpe w zoo.Tak po krótce dowiedziałem się od nich że auto nie będzie jeździć, że się rolzeci, że silnik padnie jeszcze przed pierwszym odpaleniem itp.
piter007i pisze:dylemat może być taki tylko czy ufać fachowcom
więc ten dylemat sobie odpóść


[url=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/3653/vwban2jq9gi6.jpg[/img][/url]
Golfik sprzedany
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=125840&view=newest

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: piter007i » ndz lis 03, 2013 20:18

krzysiek_krakow, dobrze rozumiem iż nie podzielasz zdania inżynierów z firmowanych zakładów mechanicznych? :)
dobra nie róbmy offtopu, jak jest z tymi samymi rozpylaczami BOSCHa są w sprzedaży? jaki mają numer? (nie chodzi mi o zestaw naprawczy)
bo jeśli tak to mogę przerobić sobie swoje wtryski za dobrą monetę- serwis do wyregulowania jest, montaż i demontaż wykonam sam


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

eden1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: sob gru 17, 2011 00:23

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: eden1992 » ndz lis 03, 2013 22:53

piter007i, Chyba nikt z tego działu nie podziela zdania tych znachorów z serwisów "bosch". Wszystkie dłubnięte diesle powinny sie rozlecieć.

Jeżeli potrzebujesz wtrysków to podbij to cowboy-a.


Sprzedam fabrycznie nowe wyświetlacze full fis do liczników z MK4
Wymiana za dopłatą.

Kontakt: 513680655 lub PW

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: marcinas1983 » ndz lis 03, 2013 23:44

Panowie... nie m się co dziwić na reakcję ludzi z zakładów naprawy pomp wtryskowych/ srwisów bosch'a... po prostu dla nich to co jest po za specyfikacją producenta nie ma prawa chodzić i tyle w temacie... nie ma czegoś takiego jak końcówki 216tki we wtryskach od 1z/afn. Ja swego czasu montowałem wtryskiwacze od merca do 1.6TD... pompiarz powiedział mi, że to nie będzie chodzić i tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2013 23:59 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: piter007i » ndz lis 03, 2013 23:56

marcinas1983, jest dokładnie tak jak mówisz
eden1992, osobę oraz ofertę cowboy'a kojarzę, jak najbardziej... piszę w tym temacie ponieważ zmianę wtrysków przewiduję najwcześniej na początek nadchodzącego roku (względy $$) dlatego też staram się zapoznać z ofertą rynku tj. czy w ogóle opłaci się brać kompletny zestaw naprawczy, tudzież same rozpylacze BOSCHa i oddawać na regulację do pobliskiego zakładu :)


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

eden1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: sob gru 17, 2011 00:23

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: eden1992 » pn lis 04, 2013 00:05

piter007i, kasa bedzie pewnie taka sama jakbyś kupił kompletne wtryski i nie wiadomo czy ustawią ci tak jak ty tego będziesz chciał.


Sprzedam fabrycznie nowe wyświetlacze full fis do liczników z MK4
Wymiana za dopłatą.

Kontakt: 513680655 lub PW

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Wtryski 216 kilka pytan??

Post autor: piter007i » pn lis 04, 2013 11:48

W rejonie zakład w którym byłem cenią za fachowość, oraz czytałem same pozytywne opinie (ale oczywiście zakład się ceni) rozmawiałem osobiście z właścicielem punktu obsługi, zapewniał mnie że ustawi mi wtryski pod warunkiem że podam oba ciśnienia na które będą miały być ustawione, oraz że proces wymiany na niestandardowe biorę na własną odpowiedzialność
Jak będę wiedział jak wyjdzie komplet cenowo to dam znać tutaj,
Pzdr


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości