jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

wrcklaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 20, 2011 22:35

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: wrcklaki » śr gru 28, 2011 09:55

witam:zastanawiam sie jakie sprzeglo w stu prosentach sie sprawdzi w leonie arl z gtb 2260 vk monet dosc spory



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: italiano_83 » śr gru 28, 2011 19:21

Przenoszę do Speed/TDI


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: wesol » śr gru 28, 2011 23:31

BTB lun ASZ z sharana ( nie asz z golfa leona itp) jest najmocniejszym zestawem. Potem juz zostaje tylko zestaw robiony na zamówienie- wzmacniany dwumas, tarcz aplus docisk albo jednomas dorobiony plus takze tarcza i docisk zrobiony pod to.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

arwam

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: arwam » czw gru 29, 2011 13:27

mocne... bo przy jedynie AAZ'cie już VR'owskie nie daje rady



wrcklaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 20, 2011 22:35

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: wrcklaki » pt gru 30, 2011 15:43

no zastanawiam sie nad btb z sharana ale czy da rade momentowi ok 450 niutona i jak dlugo zalezy mi na czyms trwalszym jak sezon a znacie dobrego chlopa co zrobi zesataw za przyzwoita kase ?????



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: krzys-jeruzal » pt gru 30, 2011 20:20

wrcklaki, ja ze swoich doświadczeń powiem tak seryjne arl-asz max 400 i tez nieraz przy tym klękną z BTB zestaw sie mi też ślizgał przy momencie 400nm przy obrotach 2600 , sachs racing według mnie to 450 dal tego w sam raz (jeszcze 30nm zapasu według producenta ) będę ja miał taki zestaw do sprzedania znaczy tarcza i docisk bo wkładam do siebie sprzęgło z podwójna sprężyną centralną i chce w granicach 500nm
sachs race jest super sprawą jeżeli chodzi o działanie pedału sprzęgła delikatnie ciężej niz seria , z podwójna sprężyną jest ciężko … meczące szczególnie w korkach albo dla kobiet …



arwam

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: arwam » pt gru 30, 2011 20:47

krzys-jeruzal, sam przerabiałeś? bo ja też coraz poważniej się zastanawiam nad sprzęgłem od 1Z'a lub nawet poświęcić jeszcze jedno od VR'a i zrobić na podwójnej sprężynie. z tym że auto bedzie weekendowe a nie na codzień.



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: krzys-jeruzal » sob gru 31, 2011 19:52

arwam, nie nie Radzikowski zawsze mi sprzęgła robi i regeneruje , to nie jest tak ze wkłada sie jedną sprężynę na 2 jedna jest cała 2 jest obcinana lub cos w tym stylu , w każdym bąć razie tak jest przerobiona ze jest słabsza od głównej , jak by założył 2 sprężyny na siebie na pewno było by mocne ale pedał był by twardy i ciężko by chodził ...



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: Fucker » sob gru 31, 2011 20:33

Jak byś dał dwie całe sprężyny, to widełki pokrzywione lub złamane.

Nie wspomnę już, że nawet by to nie zadziałało.



arwam

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: arwam » sob gru 31, 2011 21:02

krzys-jeruzal pisze:jak by założył 2 sprężyny na siebie na pewno było by mocne ale pedał był by twardy i ciężko by chodził ...

twardym pedałem się nie przejmuję.

a układ wysprzęglający w skrzyniach 02A jest na tyle mocy że zniesie to bez mrugnięcia okiem. co najwyżej trzeba bedzie poprawić mocowanie siłownika wysprzęglającego żeby go z mocowania nie wyrywało



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: krzys-jeruzal » sob gru 31, 2011 23:59

arwam, nieraz widziałam wygięte widełki wysprzeglika albo rozwalony wysprzęglika ze zbyt dużego oporu n a tego typu sprzęgłach , z innej beczki ale o sprzęgle taki znajomy mechanik w ciągniku zrobił z 2 docisków jeden właśnie i włożył tarcze organiczną zamiast spieka 6 ramiennego bo wiadomo na spieku jest sprzęgło prawie 0-1 i to z podwójną sprężyną nie wysprzeglało pomimo wspomagania pneumatycznego , budowa docisku to uniemoaliwaiała , ale po przerobieniu sprzęgła przez p R było ok na organicznej i było możliwa jazda na pół sprzęgła....

W ciągnikach często spieki własnie…
Ostatnio zmieniony ndz sty 01, 2012 10:31 przez krzys-jeruzal, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: arwam » ndz sty 01, 2012 00:37

krzys-jeruzal, na 02A masz dźwignie z blachy o takim profilowaniu że żeby ją zgiąć trzeba by było nacisku grubo ponad 350 może 400kg na miejsce gdzie mamy umieszczone łożysko wyciskowe,
przy jednej sprężynie masz nacisk potrzebny około 150kg żeby wysprzęglić.

kiedyś do skrzyni 020 z kolegą zmidziliśmy sprzęgło właśnie na dwóch sprężynach. z tym że tam masz znacznie delikatniejszą budowę wysprzeglika, i w dodatku sterowanie linką. po zastosowaniu krótkiej linki (bo kolega nie potrzebnie dał linkę od SB ( długa) przez co się bardziej rozciągąła przy wciskaniu sprzęgła) pozostał już tylko problem twardego pedału, gdzie wiadomo linka przy wysprzęglaniu teśż ma spory moment tarcia co powoduje że pedał ciężej chodzi.
my tego problemu przy hydraulicznych wyprzęgnikach nie mamy. będzie pedał twardszy tylko o siłę drugiej sprężyny i moment tarcia powierchniowego pomiędzy sprężynami. bardziej mnie interesuje jak rozebrać docisk tak żeby potem osadzićspowrotem sprężyny bo z przytwierdzeniem pierścienia dociskowego to nie ma najmniejszego problemu.
zawsze można też nieco przetoczyć kryzę na którą naciska sprężyna i i zastosować nieco grubsze okładziny.



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

jakie sprzeglo pod gtb 2260vk

Post autor: krzys-jeruzal » ndz sty 01, 2012 10:27

arwam, ja lubie dużo zrobić sam po testować , jestem fachowcem w tym co sie znam . jak myślisz ze ci sie uda to próbuj , zapodaj fotki jak wyszło zaprezentuj z jakim momentem jeździ ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości