Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

przemoxsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:06
Lokalizacja: Biłgoraj - Korczów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: przemoxsx » czw cze 02, 2016 18:06

Witam przeszukałem już dużo tematów i widzę ze kilka osób ma wstawioną turbinę z ARL do 101 konnego silnika PD AXR. Właśnie chce taką zamotować i oczywiście jechać na program ale mam pytanie odnośnie montażu czego jeszcze potrzebuje ? dodam że rure od IC mam na szybko złączkę.
PS. Jaka moc myślicie że uzyskam na tej turbinie ? a i mam już skrzynie 6b z wiekszym sprzęgłem także dwumas trochę mocniejszy :)


seria ;) 1.9 TDI 101 PS LBL 00844

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: wesol » czw cze 02, 2016 18:34

Było już o tym wiele razy. Byłoby turbo asz a to praktycznie niczym nie różnica się przeróbka. Napewno ic spuchnie wiec raczej szykuj się na montaż fmic. Pompki o ile są bardzo zdrowe to starczy ci na 160 koni wiec zastanów się czy chcesz koniecznie turbo arl które drogie jest do tego ciężko o dobrą no i można się naciąg na jakiś świnek bo przerabiaja turbiny i potem wciskają ze to arl.

Szatannnn w swoim axr tez wstawił asz i troszkę pomodlić i skrzynie 6 tez wstawił. Tamuja go pompki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemoxsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:06
Lokalizacja: Biłgoraj - Korczów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: przemoxsx » czw cze 02, 2016 19:26

ale może w przyszłości bede wymieniał jeszcze pompki dlatego chce miec zapas mocy .


seria ;) 1.9 TDI 101 PS LBL 00844

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: wesol » czw cze 02, 2016 20:56

No to wpierw sobie zapodaj duży ic zmień na jednomas i wtedy pomysł o dużym turbo męskim bo arl to nie jest wielkie turbo. Wielkie turbo i pompki i będzie mógł celować w większa moc. Tylko ci odrazę mowie turbo gtb 1500 pompki 1200-1500 program z 1000 albo i więcej. Jednomas 1100 ic z 500. Przemysl sprawe. Rurek i robocizny nie liczyłem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemoxsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:06
Lokalizacja: Biłgoraj - Korczów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: przemoxsx » czw cze 02, 2016 21:05

Wesol jednomas do skrzyni 6 to tylko zestaw valeo który jest podobno bardzo kiepski. Ja mam nowy dwumas dopiero w styczniu założyłem. Nie mam zamiaru zmieniać odrazu pompek, na razie chce na pewno turbo (pewnie to będzie arl) + program + ewentualnie IC, nie chce pakować dużych pieniędzy w golfa IV mam już wszystko Porobione przeszedł teraz czas na lekki dodatek mocy i maksymalnie moc chciałbym podnieść do 200 PS gdyby były pompki AL. Wiec teraz strzelam w turbo ARL i Ic i program i właśnie zadałem pytanie czego potrzebuje do wymiany sprężarki.


seria ;) 1.9 TDI 101 PS LBL 00844

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: wesol » pt cze 03, 2016 12:56

Pompek al zdrowych juz nie ma więc pozostaje tylko raczej przeróbka. Zastanów się co i jak bo po co ci mega turbo jak reszta nie ogarnie. O valeo nie gadaj jak nie miałeś. Ja mam w trzech autach i jest okej. Trzeba tylko myśleć trochę. Jak chcesz mieć 200 koni jak pompki nie ogarna i turbo jak będzie zdrowe ale zdrowy arl ciężko znaleźć bo juz mają po 10-15 lat i 300 tys nakulane. Ic musi być duże bo przy 170 km będzie puchnac. Dwumas szybko zaorasz choć nie podałeś jaki wstawiles czy od 115 czy od 130 czy od sharana btb.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemoxsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:06
Lokalizacja: Biłgoraj - Korczów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: przemoxsx » pt cze 03, 2016 13:37

Chce mieć po zmianie turbiny jakieś 170 km jak da rade, do tego dam oczywiście duży IC, sprzęgło mam z a3 130 km LUKa wiec tak chce zrobić teraz:
Nie Ruszać sprzęgła
Dać duży IC
Dać turbine ARL
Wycisnąć max z moich pompek
Zrobić oczywiście program :D
A pytanie jest odnośnie tego czego potrzebuje przy zmianie turbiny jakieś węże przelotki flansze może?


seria ;) 1.9 TDI 101 PS LBL 00844

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: wesol » sob cze 04, 2016 00:41

Nic nie potrzebujesz. Jak juz ci wspomniałem pompki starcza na około 160 koni i tu wystarczy turbo asz które kosztuje 500-600 zł czasem się udaje nawet za 400 kupić. Turbo arl nie regenerowane to oko 1000 zł. Co ci ma dać to turbo to nie wiem. Jak juz kiedyś tam wstawisz jednomas i big pompki to tak to turbo nie będzie za wydajne. Po mojemu jeśli będziesz chciał pompki dawać wydajniejsze i ic tez będzie większy to turbo jakieś gtb by to miało sens. Chcesz pakować 1500 zł w pompki i turbo arl za 1000 zl by wycisnąć 20 koni więcej jak możesz kupić turbo asz i fmic który i tak musisz dać? Przelicz kasę i wyniki i czy się to opłaca.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemoxsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:06
Lokalizacja: Biłgoraj - Korczów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: przemoxsx » sob cze 04, 2016 13:54

W sumie może masz rację rozejrze się za turbina z asz a tam wszystkie wyjścia i rura od IC pasuje P&P?


seria ;) 1.9 TDI 101 PS LBL 00844

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo Z ARL do AXR. Czego potrzebuje ?

Post autor: wesol » sob cze 04, 2016 17:16

Powinno pasic ale dla pewności weź mi zmierz średnicę te szybkozlaczki od muszli aluminiowej. Średnicę i głębokość to ja zmierze jak jest na muszli w turbo asz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości