Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Ackerovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 28, 2016 12:39

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: Ackerovsky » pt lut 10, 2017 10:45

witam, przepraszam, że wszystko pisze w jednym dziale gdyż chodzi mi głównie o modyfikacje ale przy okazji zapytam o usterki, które poniekąd mają związek z moją decyzją o dodaniu paru koników.
Więc zacznę od 2 objawów usterek:
1. Ostatnio przy ruszaniu i właściwie przy przyśpieszaniu np. od 1,5k obrotów słychać świst turbosprężarki, a przy wyższych prędkościach, powyżej 110-120 km/h lub też przy przyśpieszaniu na 2 biegu, od 2,5/3k obrotów zaczyna szarpać jakby coś przerywało i ogólnie auto straciło "kopa" i nie wiem czy ma to związek z uszkodzoną turbiną czy z drugą usterką...
2. A druga usterka polega na tym, że około miesiąca temu w trakcie jazdy, a dokładnie podczas hamowania na wrzuconym biegu przy około 1,2/1,3k obrotów samochód sam z siebie zgasł a później nie chciał odpalić, rozrusznik kręcił, obrotomierz wskazywał 0, po chwili 0,2/0,3k obrotów, dopiero po jakimś czasie jak pokręciłem z 15 sekund to samochód chwycił i odpalił.
I moje pytanie jest takie. Czym spowodowana jest druga usterka, czy jest to zacinająca się pompa paliwa? Oraz czy jeżeli jest to wina pompy to czy objawy z pierwszej usterki mogą być tym spowodowane?

A teraz przejdę do sedna. Turbina myślę, że na 99% jest do wymiany i teraz moje pytanie co do modyfikacji, czy do golfa 90 konnego da rade upchnąć turbinę od golfa 130 km? Pytam oczywiście czy jest to do zrobienia bez żadnych modyfikacji na zasadzie "plug&play". Drugą rzeczą, którą bym robił to montaż wtrysków 216 http://allegro.pl/wtryski-1-9-tdi-0-216 ... 42428.html" onclick="window.open(this.href);return false; przykładowo takie na końcówkach WZM, podobno są solidne. No i na koniec oczywiście chip.

Czy te 3 modyfikacje będą ze sobą współgrały? Ile koników mogło by na tym dojść? O ile mogło by wzrosnąć spalanie przy normalnej jeździe bez pedału gazu w podłodze? Oraz czy do tych trzech modyfikacji będą potrzebne jakieś inne? Pozdrawiam.



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: KLICHO » pt lut 10, 2017 11:21

Może zrobisz logi dynamiczne i wtedy będziesz wróżył ? Może masz nieszczelność w układzie dolotowym ? Sprawdź stan wirnika turbiny czy są duży luzy.

Oczywiscie wtryski dodadzą Ci parę KM. Chip też by był mile widziany jak dasz większe wtryski.

Co do turbo dużo musiał byś pozmieniać o ile masz turbo WG. Jakie oznaczenie silnika masz ?


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Ackerovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 28, 2016 12:39

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: Ackerovsky » pt lut 10, 2017 16:48

Oznaczenie silnika to ALH, a i ten problem z odpalaniem zdarza sie co jakis czas, po nocy moze odpalic od razu, przejade kawalek, zgasze, probuje odpalic i jest problem, a co do tej turbinki to jakie przerobki bylyby potrzebne zeby ja zamontowac?



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: KLICHO » pt lut 10, 2017 21:32

To masz zmienną Geometrie czyli do cb P&P wchodzi turbo z silnika ASZ lub mocniejsze ARL zalezy od twojego budżetu i ilości KM. Standard trzeba mapę startową poprawić w sofcie :) Pewnie kat wtrysku wypadało by też sprawdzić.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Ackerovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 28, 2016 12:39

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: Ackerovsky » sob lut 11, 2017 01:15

Czyli jak znajde jakas uzywana turbinke od 130 konnego golfa i pojade z nia do warsztatu w ktorym robia turbo to mi to bez problemu wymienia? Jesli tak to jak to bedzie pracowalo? Rozumiem ze trzeba bedzie jej prace, cisnienie itp wyregulowac za pomoca chipa?



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: KLICHO » sob lut 11, 2017 01:53

Wymienilem ci jakie beda pasowac z jakich silnikow. Tak po zamontowaniu chio bedzie potrzebny. Kazdy mechanik ci ja wymieni.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Ackerovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 28, 2016 12:39

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: Ackerovsky » sob lut 11, 2017 14:21

Dobra, juz jestem zdecydowany na modyfikacje tych 3 rzeczy tylko jeszcze pytanie... Ile mniej wiecej wzrosnie spalanie przy normalnej jezdzie bez pedalu w podlodze? I jakie moze wyniesc przy ostrym przyspieszaniu?

Aaa i zapomnialem... Czy przy tych 160 koni ktore planuje bedzie konieczna wymiana sprzegla i intercoolera czy moga zostac?



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: KLICHO » sob lut 11, 2017 15:28

To juz sprzeglo powie a ic moze puchnac w cieple dni.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: pietera » sob lut 11, 2017 20:35

U mnie w alh przy 137 KM po ok 2tys km się ślizgała 2masa


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Re: Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: KLICHO » sob lut 11, 2017 20:40

A u innych przy 170KM nie ślizga się :) Wszystko zależy od stanu i poprowadzonego momentu.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
guzal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 01, 2012 17:33

Tuning Golfa 4 tdi 90 km i mała usterka

Post autor: guzal » wt lut 21, 2017 13:51

na początek usprawnij auto bo jak się okaże , ze masz walniętą pompę wtryskową to na nic twoje mody i strojenie.
Skoro masz do wymiany turbo to w zalezności w jakie moce celujesz wrzuć turbo od ASZ lub ARL z kolektorem, wtryski 0216,wytnij katalizator, wywal egr, jak chcesz dużo KM/Nm to sprzęgło + jednomas no i oczywiście FMIC i porządny program u polecanego Tunera (nie gotowiec).
Spalanie strasznie nie wzrośnie, Podlicz koszta, jak Ci się opłaca to modź jak nie to daj sobie spokój. Wszystko znajdziesz na forum.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości