A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
szczawik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 22:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Vedavågen

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: szczawik » pn sie 27, 2012 09:53

Witam! Jakies pol roku jestem posiadaczem tego kombiaka...

- Marka: Audi
- Model: A4 Avant
- Rok produkcji: 2002
- Kolor: srebrny
- Pojemność: 1.9
- Moc: 130+
- Silnik: AWX

Wyposażenie: byl troche zaniedbany i biedny, ale jakos powoli moze doprowadze go do znosnego stanu :helm: Po zakupie auto dostalo: nowy olej i plyny, pasek rozrzadu, nowe hamulce przod i tyl, zawieszenie przod i tyl, nowe sprzeglo, docisk i dwumase, listwy boczne s-line, daszek s-line, zderzak przod s4, rns-e, 4xelektryczne szyby, zmieniarke 6cd, podswietlenie drzwi przod i tyl (czerwone i biale), podswietlenie nog kierowcy i pasazera, czarna podsufitke s-line, nowy wlacznik swiatel, felgi OZ 18'' i nowe opony Uniroyal Rainsport2 225/40R18...

W planach: wymiana tylnego zderzaka na s4 i wydechu na 2 kominy, sciemka szyb, nowe siedzenia s-line albo recaro, lepszy program...

Pamietny wyczyn: 210km/h z bagaznikiem dachowym :helm:

jak to często bywa kiedy się kupuje auto z drugiej ręki był trochę zaniedbany w środku... po zakupie było odszczurzanie :D

Obrazek

po kilku godzinach spędzonych na sprzątaniu było już trochę lepiej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jednak nie do końca wszystko było dla mnie tak jak trzeba... ekskluzywny pakiet wyposażenia w postaci klimy, 2 przednich szyb w prądzie i haka nie był zbyt zadowalający... do tego kilka elementów w środku było podrapane jakby jeździł nim Edward Nożycoręki...

gwiazdka przyszła trochę wcześniej, wpadły boczki na tył do szyb w prądzie, rączka kierowcy z panelem na 4 szybki i nowy wihajster do świateł, bo jak wspomniałem poprzedni właściciel zamiast ręki miał hak:

Obrazek

ale, że zbliżało się lato i siedemnastki były dla mnie za małe to postanowiłem coś z tym zrobić:

Obrazek

i teraz było już tak:

http://youtu.be/GKbTC8Z_EGc

do tego doszły 4 gumki uniroyal rainsport 2 225/40/18

później postanowiłem trochę przykolorować tą srebrną rozpierduchę, żeby było ją trochę łatwiej odszukać na parkingu (z poprzednimi dwoma autami nie miałem takiego problemu bo były oczojebnie żółte :D )

Obrazek

może nie było to dobry krok, ale póki co nie chce mi się ich odrywać więc jest jak jest, co odpadnie to doklejam...

później było już w końcu to lato, wydarzył się wypadek, podczas odkurzania auta, radio wpadło mi do wody... jednak ku mojemu zdziwieniu po osuszeniu trochę napuchło i z czegoś takiego:

Obrazek

urosło mi do takich rozmiarów (może to ten ruski środek do mycia?!):

Obrazek

idąc za ciosem dokupiłem do gramofonu zmieniarkę na CD, nie pytajcie po co, niby to era kart i nośników USB, ale tak było:

Obrazek

do tego schowek z trzymadełkiem na tą zmieniarkę... no i wypadało zmienić klimatronik na pasujący pod nowe radio:

Obrazek

Obrazek

jako, że środek w miarę mnie już zadowalał, zacząłem się rozglądać za czymś na zewnątrz, przeglądałem różne strony z pługami od Kamaza i wykopałem coś takiego... dokonałem kolejnej spontanicznej decyzji, której moja dziewczyna mi nie mogła wybaczyć... no bo jak "kawałek plastiku" może tyle kosztować, no widocznie może :D :

Obrazek

po jakimś czasie stwierdziłem, że w środku jest trochę za jasno, postanowiłem to naprawić i w stylu Jasia Fasoli wrzuciłem do puszki z czarną farbą granat zaczepno-obronny, odpalając go w środku kabiny wyszło coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

później, jako że było jeszcze późne lato w Norwegii i było ciągle widno, dokonałem najbardziej trafionego zakupu ever, oświetlenie rejestracji LED i podświetleń drzwi:

Obrazek

Obrazek

zawsze marzyłem o super mocnym aucie z silnikiem koło 300koniów, więc dodałem skromne +5 kupując gałkę zmiany biegów z dekielkiem na skrzynię 6biegową, dodając równocześnie dodatkowy bieg w przód i rujnując system jazdy mojej dziewczyny... to był niezapomniany widok jak biedna chciała cofnąć pod górkę i ciągle włączała się jej "jedynka" zamiast wstecznego... ale po chwili pomyślałem, że to może się skończyć wymianą całej skrzyni, więc skróciłem jej męki, oznajmiając, że po wymianie samej gałki układ biegów pozostał bez zmian :D

Obrazek

przy okazji wpadło jeszcze kilka gratów:

Obrazek

jakieś pstrykadło do alarmu i 2 lampki do ciemnego środka... tak 2 ciemne lampki, bo sprzedawca z popularnego serwisu paserskiego alledrogo chyba stwierdził, że ciemny środek lepiej będzie wyglądał z 2 białymi, były telefony i nieprzespane noce, obietnice że te mogę sobie zatrzymać i że dośle czarne, później przestał odbierać, myślę że kupił dom i wyjechał na Bahamy po tym jak przelałem mu za podsufitkę moje sto baniek... no ale trudno musiałem zastawić mój złoty łańcuszek z tombaku i udało mi się dokupić 2 brakujące elementy...

kolejnym nabytkiem była popiołka 2din, jako że z tą, która była obecnie szpara między klimatronikiem a kiepownicą 1din była trochę denerwująca i zbierało się tam dużo syfu, oczywiście idąc za ciosem wpadło jeszcze coś... platynowe, warte sto baniek listwy progowe od wersji milion półek wyżej niż moja po zakupie:

Obrazek

Obrazek

(na niektórych zdjęciach w tle, możecie podziwiać gobeliny, które są popularnym tłem na rosyjskich portalach społecznościowych i widocznie moja siostra, która cykała mi foty swoją kanapką z musztardą i kaszanką, kiedy ja byłem na emigracji, stwierdziła że takie tło będzie ożywiać zdjęcia i rozbudzać fantazje...)

później wpadły mi w ręce klamki, chciałem dokladniej oznaczyć drogę ewakuacyjną moim nawalonym znajomym, dla których w weekendy jestem taxi, więc były podświetlane:

Obrazek

na koniec była gwiazdka i siwiejący staruch lubiący dzieci nie zapomniał i o mnie, wpadły fotele z demobilu więzienia z karą śmierci... elektryczne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jako, że stałem się ojcem, musiałem pomyśleć o bezpieczeństwie mojej córki... zawsze marzyłem o sportowych fotelach w aucie, ale nie chcialem brać kredytu w prowidencie, więc starczyło tylko na jeden fotel:

Obrazek

Obrazek

podczas przebijania numerów nadwozia auto wyglądało mniej więcej jak Oklahoma po tornadzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nowy rok 2014 postanowiłem rozpocząć od grilla... a nawet 2 grilli... nie ma to jak grill w styczniu (nie pytajcie mnie gdzie kupić taki dizajnerski obrus, moi rodzice dostali go za kartki w PRL-u):

Obrazek

później było długo długo nic i trafiło się coś takiego:

Obrazek

póki co czeka, aż wróce na ojczyste ziemie z emigracji i może znajdzie się czas na poskładanie tego do kupy...

auto obecnie przeszło kilka zabiegów, zmiany oleju, filtrów, sprzęgła, dwumasy i docisku, wymiany wycieraczki na tyle z audi q5 i na przodzie jakieś aero czy coś...

w międzyczasie było kilka zdjęć całości mojej ulepy (audi s4 b6 b7 avant s-line :D )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jesienią:

Obrazek

i pewnej ciemnej zimowej nocy:

Obrazek

Obrazek

a na dzień dzisiejszy mniej więcej tak:

Obrazek

Obrazek

no i to tyle... póki co :D
Ostatnio zmieniony wt maja 28, 2013 00:50 przez szczawik, łącznie zmieniany 5 razy.


http://szczawson.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

A4 B6 AWX srebrna rozpierducha

Post autor: jhosef » pn sie 27, 2012 10:58

Popraw opis auta zgodnie z regulaminem:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=16&t=199143" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
szczawik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 22:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Vedavågen

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: szczawik » pn sie 27, 2012 20:43

:kac:
Obrazek


http://szczawson.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szczawik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 22:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Vedavågen

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: szczawik » pt paź 12, 2012 13:26

do auta wpadly LEDy do podswietlania blach, podswietlenie nog kierowcy i pasazera, listwy progowe S4 i galeczka z s-line... niedlugo wymiana wszystkich zarowek na LED...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek

:helm:


http://szczawson.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szczawik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 22:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Vedavågen

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: szczawik » śr sty 16, 2013 12:02

wpadlo kilka nowych rzeczy, kilka planowanych kilka zupelnie z przypadku, ale ogolnie jestem w miare zadowolony...

najpierw byl prezent dla corki, jako ze rosnie jak na drozdzach :D

Obrazek Obrazek

ogolnie wiekszosc czasu auto wygladalo tak...

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dokupilem ori grille od s4...

Obrazek

na wiosne szwagier ma wystrugac takie dekielki do felg, tutaj jeszcze na jednej plytce... czeka je anodowanie i wycinanie, a pozniej trzeba je zamocowac na dekle od kol...

Obrazek

ogolem do auta wpadly:
-podgrzewane fotele w polskorze z pelna elektryka, schowkami i podswietleniem przestrzeni nog pasazera z tylu
-dzielona kanapa w polskorze z mc'donaldem w podlokietniku
-podswietlenie nog z przodu
-pamiec foteli
-tylne szyby w pradzie
-czarna podsufitka, slupki i wszystkie czarne lampki na suficie
-schowek ze zmieniarka na 6cd
-wycieraczki przod aero
-wycieraczka tyl od audi q5
-podswietlenie wszystkich klamek w drzwiach
-podswietlenie wszystkich drzwi przy otwarciu na czerwono i bialo
-podswietlenie led tablic rejestracyjnych
-podswietlanie pokretel nawiewow
-galka s-line
-listwy progowe s4
-grill dolny i gorny s4
-popielniczka 2din podswietlana
-podswietlany podlokietnik
-fotelik recaro expert plus
-nowy olej i filtry

w planach jeszcze:
-skladane lusterka
-tylny zderzak od s4 albo w koncu pomalowana dokladka ;)
-przyciemnienie szyb
-obszycie na nowo skora kierownicy, galki biegow i recznego


http://szczawson.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Korno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 21, 2012 03:28
Lokalizacja: Szczecin

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: Korno » śr sty 16, 2013 12:29

Super fotelik dla dziecka! :D fajne auto i widzę dużo w nie serca wkładasz - podoba mi się :) powodzenia



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: miskieusz » śr sty 16, 2013 12:48

Widzę, że grubo porobione przy aucie. Środek jest teraz mega konkretny (gdzie zdjęcia?:P). Jakieś plany z mocą?



Awatar użytkownika
szczawik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 22:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Vedavågen

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: szczawik » śr sty 16, 2013 13:24

dzieki, nie mam czasu na zdjecia poki co, bo jak wracam z pracy to ciemno, ale moze niedlugo uda sie cos zrobic i pokazac jak teraz wyglada juz po calym tym bajzlu... sprzeglo, dwumas i docisk byly wymieniane we wakacje, moc jest w sumie narazie w okolicach 150-160koni, ale musze pomyslec do wakacji nad czyms wiecej...


http://szczawson.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sebax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 07, 2011 15:03
Lokalizacja: Łukowica/Limanowa

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: Sebax » śr sty 16, 2013 15:37

Fotelik kosmos :grin:


Dawne mk3 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=511391" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
szczawik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 22:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Vedavågen

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: szczawik » pn sty 28, 2013 23:36

szwagrowski działa w swoim garażowym zaciszu... transformery wypalone, wyanodowane, jeszcze lekka polerka, lakierowanie i znowu delikatna polerka na sam koniec... coraz bliżej mety :kac:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


http://szczawson.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

A4 B6 AWX 1.9TDI srebrna rozpierducha

Post autor: miskieusz » wt sty 29, 2013 09:07

nice! ale dalej nie ma zdjęcia kompletnego środka:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości