[MK2] VW scirocco by Dąbek

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Dabek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 20:56

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: Dabek88 » pt lis 22, 2013 18:49

rok prod.1992
kolor : grafit ? będzie zmiana
poj: aktualnie brak silnika

Witam wszystkich . Od niedawna stałem się posiadaczem sroki mk2 a teraz postaram się w skrócie opisać jej historie .
Wszystko zaczęło się od tegorocznej Dynóvwki gdzie pojechałem Audi a4b5 które można powiedzieć wśród innych aut było nijakie . Zabawa była przednia więc stwierdziłem że to doskonały moment aby zacząć rozmowę z moją kobietą odnośnie jakiegoś klasyka . Po krótkich przemyśleniach zgodziła się a ja już miałem w planach zrobienie jakiegoś golfa mk2 lub coś tego typu bo wiedziałem że to jest dość dostępne i powinienem wyrobić finansowo . Po powrocie wziąłem się ostro za szukanie golfika , jednak w głowie strasznie siedziało mi scirocco które na dynówce widziałem po raz pierwszy . Po około tygodniu szukania trafiło się sciro w super kasie ale i tak nie miałem w danej chwili ani złotówki . Postanowiłem pojechać je oglądnąć gdyż nie było zdjęć . Zabrałem ze sobą swojego dobrego kolegę (mechanika a zarazem pasjonata vw) po przyjechaniu na miejsce nie uwierzylismy w tak zdrową budę za tak małą kasę , już wtedy się w nim zakochałem . Po otwarciu maski ukazał nam się silnik ABF z golfa gti jednak nie mogłem się przejechać gdyż z hamulców zleciał płyn , mogłem jedynie odpalić . Po odpaleniu usłyszałem szybkie słowa z ust kolegi JAK TY GO NIE WEŹMIESZ TO JA GO BIORĘ , już wtedy wiedziałem że musi być mój. Udało załatwić się fundusz i już dnia następnego byłem po niego z lawetą .
Obrazek
Po kupnie od razu wziąłem się za plany i działania .
Pierw zacząłem nad zbieraniem a co za tym idzie nad kupnem swapu Hamulców
Przód : Zwrotnice toledo Gt jarzma + zaciski audi 80 2.0 280mm na wentylu
Tył : Toledo GT 226mm
oczywiście po kupnie piaskowanie oraz malowanie
Obrazek
Następnie zakupiłem felgi . Na tą chwile mam dwa komplety do mojej sroki jedne to BBS RM a drugie to Zendery :)
Obrazek

A teraz przez chwilkę brak fotorelacji :) gdyż wziąłem się za składowanie rzeczy do sroki i nie wszystkiego mam zdjęcia np rm-ów . Auto dawało mi mase frajdy jednak nie chciałem gotowca , chciałem coś swojego i irytowało mnie to że mam już tam abf-a więc stwierdziłem że go uturbię .
Zostało zakupione Turbo , Icek , Komp+wiązka G60 , kolektor itp
cały czas żyłem w przekonaniu że będzie uturbiony do wiosny przyszłego roku jednak pewnego wieczoru zacząłem się obawiać że jest to wsadzanie kasy bez sensu i że mogę to utopić bo motor się rozleci . Wtedy zapadła decyzja o sprzedaży silnika . Motor był bardzo zdrowy więc i szybko znalazł się kupiec (Kolega Piotrek ze Staszowa) więc można powiedzieć że został w rodzinie :)
Obrazek
Obrazek

No i autko zostało bez silnika więc padła decyzja na 1.8T o oznaczeniu AUQ o mocy 180km
jednak obawiałem się wielu przeróbek i tego że później czegoś mi braknie więc kupiłem całego anglika :D
Obrazek

Jak narazie mało zdjęć bo przepadły . Ale postaram się jeszcze coś napisać
na chwilę obecną auto stoi bez silnika tak więc stwierdziłem że wydzieram resztę i odmaluje na nowo budę póki jest w dobrej kondycji . Odbędzie się również zmiana koloru na Brąz z palety BMW
Zakupiony został również Gwint firmy Supersport

A teraz plany

w pierwszej kolejności trzeba wyspawać komorę silnika wraz z mocowaniami pod nowy motor i go jakoś ułożyć
Później można zabrać się za malowanie
jak buda będzie gotowa ponowne włożenie silnika , zawiasu, hamulców , felg i całej reszty
następnie mody nowej motorni. Wirus wtryski turbo
docelowo chciał bym aby sroka wypluła 250km .

z rzeczy których nie posiadam a nad którymi myślę to
Anti Rollbar
oraz pełne kubły
niestety po zmianie motoru konieczny będzie przeszczep liczników z leona tak więc deska będzie przerobiona i wyflokowana .
Jak narazie to tyle co mi w głowie siedzi z czasem będe opisywał co i jak . Pozdrawiam Dąbek

Jeszcze dopiszę że wszystko co wypisałem stało się przez ok 3 miesiące bo tyle czasu go posiadam .



Awatar użytkownika
sasza122
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 973
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 16:26
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VI 1.6 TDI

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: sasza122 » sob lis 23, 2013 15:53

no z grubej rury i to sie chwali :bigok: :bigok: dobrze ze masz scirocco bo ich coraz mniej dbaj o niego :bigok:



Awatar użytkownika
wolverine88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lip 03, 2013 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: wolverine88 » śr lis 27, 2013 21:34

Wszystko ok ale nowy kolor trochę nie teges. Już tego trochę za dużo. Czekam na ciąg dalszy :popcorn:



Awatar użytkownika
silent_runner
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:46
Lokalizacja: WZ (west side warsaw)
Kontakt:

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: silent_runner » śr lis 27, 2013 23:56

ja osobiście zrobiłbym z zewnątrz full oryginał, z mocnym sercem. Nie jeden by się na światłach pomylił :grin:


VW MANIA 2008 (nr.0038)
VW MANIA 2009 (nr.0390)

Obrazek
1984 MK2 GTI http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=526473" onclick="window.open(this.href);return false; almost complet :]

Awatar użytkownika
sasza122
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 973
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 16:26
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VI 1.6 TDI

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: sasza122 » czw lis 28, 2013 16:29

silent_runner pisze:ja osobiście zrobiłbym z zewnątrz full oryginał, z mocnym sercem
najlepiej taki mega sleeper czy jakoś sie tak pisze :bigok:
widziałem jak Lada w kombi pozamiatała porshe 911 :hmm:



Awatar użytkownika
Dabek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 20:56

Re: [MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: Dabek88 » czw lis 28, 2013 18:21

wolverine88 pisze:Wszystko ok ale nowy kolor trochę nie teges. Już tego trochę za dużo. Czekam na ciąg dalszy :popcorn:
A jaki kolor byś proponował kolego ? bo jakoś ciągnie mnie do zmiany aby odróżniał się czymś od innych srok
sasza122 pisze:
silent_runner pisze:ja osobiście zrobiłbym z zewnątrz full oryginał, z mocnym sercem
najlepiej taki mega sleeper czy jakoś sie tak pisze :bigok:
widziałem jak Lada w kombi pozamiatała porshe 911 :hmm:
Mam jeszcze a4 b5 na klapie 1.6 naklejone w rzeczywistości 2.8 v6 więc już widziałem te miny zdziwionych jak ruch*** je 1.6



Awatar użytkownika
wolverine88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lip 03, 2013 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: wolverine88 » pn gru 02, 2013 16:20

L99F
Obrazek

LC6P
Obrazek

L97A
Obrazek

L31B
Obrazek


L99F chyba najlepszy :bajer:



Awatar użytkownika
Dabek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 20:56

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: Dabek88 » wt paź 07, 2014 01:11

Dawno mnie nie było ale chociaż troszkę uaktualnię . Scirocco nadal w moich rękach i nadal robimy na chwile obecną plany się zmieniły .
Motor został już usadowiony jednak stwierdziłem że będziemy celować w ciut większą moc niż początkowo było to planowane .
Głowica została zmieniona na szeroki kanał , turbo jednak siadło GT2871r tak więc jest apetyt na ok 400hp .
zostało zrobione masę różnych pierdół typu uspawanie łap adaptacja pedałów itp itd co opisze w wolnej chwili gdyż uważam to za mało ciekawe :)
Na chwile obecną w poszukiwaniu dawcy podłogi i napędu SYNCRO :) i na tym narazie się skupiam.



Awatar użytkownika
wolverine88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lip 03, 2013 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: wolverine88 » wt paź 07, 2014 20:50

Fotki :bajer: ?



Awatar użytkownika
cargo17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 19:29
Lokalizacja: Dzierżainy/Zakliczyn/Tarnów

[MK2] VW scirocco by Dąbek

Post autor: cargo17 » sob lis 08, 2014 01:14

ciekawy projekt :D powodzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości