VW POLO 86C 1.9TDI RWD Engine Central

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

VW POLO 86C 1.9TDI RWD Engine Central

Post autor: chrzaniu » pn gru 26, 2016 01:50

Witam
Chciałbym Wam przedstawić mój wymysł z sezonu 2016 , ogólnie śmigam autami z grupy VAG , na tę chwilę A3 8P Sportback TDI .
w sezonie 2014 i 2015 do zabawy w amatorską 1/4 miałem Golf Mk2 1.9TDI 242KM 513Nm z wagą 770kg ale , że nie lubię stać w miejscu , poszperałem po necie i nakręciłem się na Polo i silnik umieszczony centralnie , wzorowałem się na Polo BuliJoe TDI z Węgier oraz Vw Polo z okolic Gdańska gdzie siedzi VR6 2.8T :)
Wszystko mechanicznie robiłem sam, wg własnych pomysłów, nie wszystko wygląda jak z fabryki ale zdaje egzamin w 1000% .



- Marka: Volkswagen
- Model: Polo 86C Coupe
- Rok produkcji: 1991
- Kolor: zielony
- Pojemność: 1.9 TDI 1Z
- Moc: ~~260-270KM 550-580Nm
- Wyposażenie : 1 fotel kubełkowy , klatka bezpieczeństwa , szyby poliwęglan

Teraz po krótce opisze co się działo i gdzie co trafiło , wymontowałem silnik TDI z mk2 , wraz z sankami , zawieszeniem, i układem kierowniczym ,
wywaliłem w Polo tylną belkę , i wyciąłem podłogę - zachaczyłem żurawiem do silników i wystartowałem z tym zestawem pod sam sufit. wjechał silnik na kołach i zaczęły się przymiarki :) trwało to z 4-5dni wraz ze wspawaniem w karoserie profili 60x60x4mm , które służą mi jako podłużnice .
Sanki przykręcane są do profili , układ kierowniczy został zastąpiony rurą z przyspawanymi końcówkami drążków aby ustawiać zbieżność.
Nowe sworznie, nowe końcowki drązków, nowe hamulce, łożyska .
z Przodu nowe wszystkie gumki, nowe sworznie i końcowki i drązki kierownicze . krótsze sprężyny . Zbiornik paliwa aluminiowy 15litrów .
FMIC na dachu z racji tego , iż z tyłu bardzo się grzał , przejazd 402m i z 20* robiło sie 65-70, a na dachu mam tylko 10* więcej niż temp Otoczenia .
Przód piasty i tarcze przerobione na rozstaw 5x100, tył również , Lekkie kute alu z A3 8L , przód opona Smart 145/65/15 tył Markgum 205/50/15
Skrzynia ASD 4 bieg 202km/h wg wyliczeń z przełożen i rozmiaru kół.
2 zestawy linek , od lewarka pod auto i tam się łączą z drugim zestawem który idzie do skrzyni biegów :)
Chłodnica oleju w tylnym lewym błotniku .

Może teraz opiszę silnik :
Blok 1Z + nowe pierścienie
Głowica AFN + nowe popychacze , uszczelniacze, dotarte zawory , lekki porting, Wałek AAZ 1.9TD
Pompa OEM 107J
Turbo GTB2260VK
wtryski 0.360 Firad
Soft by Daron ( ale póki co bez korekty na te megaśne wtryski, tylko jeszcze pisany pod 270ki Firad )
jak juz logi pozwolą sie zrobić to będzie korekta pod wtryski 360 oraz podniesione doładowanie na około 2.7b
w planach zrobienie pompy 12mm .
Skrzynia seria ASD
Sprzęgło przy 242KM było VR6 Sachs ale postanowiłem oddać do wzmocnienia i przejechałem sie na firmie AARONEX , bo sprzęgło się ślizga po przepięciu biegu na kolejny . a logów nie można zrobić bo jak turbo wstanie to licznik robi nagle 180km/h :(
Teraz kolega mi robi spieka 3 płytkowego i zobaczymy jak to zagra ze wzmocnionym dociskiem .


Ogólnie pojazd ? potwór ? brzydal ? robił na ślizgającym się sprzęgle oraz z podniecenia zmienialem biegi dopiero jak mi odcinało przy 5300obr :)
czyli mega duże straty
12.84s na 1/4mili
Potencjał jest na niskie 12s :)
pare fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pare filmików na yt w moim kanale :
https://www.youtube.com/watch?v=bnk4uKcLJyc" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/channel/UCxcfWB ... =0&sort=dd" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz na fb
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości