Polo 6N2 by Toper

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
toper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:10
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Polo 6N2 by Toper

Post autor: toper » pt gru 26, 2008 21:22

Witam, dlugo zwlekalem z wrzuceniem tutaj opisu i zdjęć mojego autka, w koncu nadszedł czas pokazac (pochwalic ? ) się furka. Ci co widzieli ja na zywo
wiedza co i jak a dla tych którzy nie widzieli poniższe foty i opis.

Marka: VW POLO 6N2 2000r.
Silnik: 1.4 16V jak na razie 75KM
Kolor, oryginalny od czasu zakupu w salonie. Niebieski z palety VW. Co do reszty to będę opisywal po kolei i postaram się pokazac zmiany na fotach.

Na początku auto stało na kołach takich jak na zdjeciu:

Obrazek Obrazek Obrazek

Felgi 7x15 z oponami Yokohama 175/55/15. w silniku tzlko wkladka filtru powietrza Kingdragon, zawiesznie Supersport -40/-30 przod/tył.
Wygładzone zderzaki, usuniete listwy z przodu i z tylu, usuniete kierunkowskazy z przednich blotnikow, wygladzona tylna klapa, naklejka na przedniej
szybie (bleee jak sie pozniej okazalo :P) przyciemnione tylne lampy oraz wymieniony grill przedni na zamiennik bez emblematu. W owym czasie to byl szal mody tuningowej hehee.

Po dluzszym czasie przyszla decyzja o wymianie kół...

Obrazek

Felgi to jakies Japońce (nie krzyczcie) w rozmiarze 6,5x16" do tego najpierw byly kupione opony Yokohama 175/50/16
ktorych dluugo szukalem w rozsadnej cenie, pozniej jednak zalapalem bakcyla na "stretch" czyli kola z ladnie naciagnieta oponka
na felge i zmienilem koncepcje z baloniastcyh oponek Yokohama na znane w swiatku "naciągaczy" Nankangi w rozmiarze 165/40/16

tutaj jeszcze Yokohamy...

Obrazek Obrazek

a tutaj juz Nankang :D

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pojezdzilem i stwierdzilem ze na takim setupie da sie jezdzic, zakupilem gwint i w koncu moglem normalnie
posadzic autko :) co prawda to kilku dniach postanowilem jednak leciutko podciagnac bude ku niebu bo byly male problemy (pozniej "gladko" rozwiazane)
z ukladem wydechowym ;)

Obrazek

dokładka do zderzaka od wersji GTI zakupiona :)

Obrazek
Obrazek

kilka fot po zalozeniu na auto :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



teraz pora na lampy przednie...

Obrazek

po założeniu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________________________________________________________________

w koncu doszly dystanse na ktore czekalem i mozna bylo sie wziac do roboty..

Obrazek

a co do felg to zdradzam tajemnice "czarnuchów"..

Obrazek nastepnym razem postaram sie pokazac zalozone na auto...

tak jak powiedzialem wczesniej...swieżo po zalożeniu i umyciu, jeszcze ustawiony gwint na medium :grin:

Obrazek

jeszcze kilka fot:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze kilka :jezor:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

___________________________________________________________________________

pora na zmiany, zamiast moich 16-calowcyh czarnuchów pokusilem sie o mniejsze ale szersze 8-calowe Dezenty, dokładniej 8x14 oraz oponki 195/45 14 :) szału nie ma ale mi sie podoba to najważniejsze...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

taki bonusik, pobawilem sie i załozylem szerszy dystans po 2cm na strone i dopiero Pcheła sie szeroka w barach zrobila, na drugiej focie dodatkowo przy obiążeniu 100kg i prawie max glebie :D :D

ObrazekObrazek

takie tam malowanki :P

Obrazek


poza tym ze zmian czysto kosmetycznych, tyl nabral nieco ladniejszego wygladu, zmienilem moje poszpreyowane lampiszony na standardowe zwyklasy i rzeczywisice jest o niebo lepiej (kkkubek miał racje :grrr: ) oraz doszła wlepka o słusznej treści :)

Obrazek

Obrazek

moja praca została doceniona :D

[url=http://images44.fotosik.pl/229/e95338dcc4568767m.jpg]Obrazek[/URL]

___________________________________________________________________________

Jak niektorzy wiedza autko od poczatku zimy a moze nawet wczesniej stoi w garazu ze wzgledu na problemy z airridem i firma z Poznania ktora go wykonała,
żeby nie było ze siedze bezczynnie to mala aktualizacja:

przednie amory schna w domku po uszczelnieniu
ObrazekObrazek

w miedzyczasie w aucie zagoscil staary dobry gwint (z przodu) jednak narazie ze wzgledu na brak przegladu, mrozy i brak mozliwosci wyregulowania gwintu
(polamalem lewarek podczas prac przy aucie) auto porsuza sie tylko w poblizu garazu i wlasnego podworka ;)
ObrazekObrazekObrazek

w piwnicy leżakują i "naciągaja sie" czekajac na wiosne nowe oponki (narazie 1szt dla sprawdzenia jak to bedzie wygladalo i jedzilo) wiem wiem w oponie powinny byc kasety video a nie
jakies listewki, ale niestety nie mam juz kaset video a pudelka po CD sie lamia :grin: :grin:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

.............

z nowosci, zakupiłem lewe lusterko od wersji angielskiej zeby oba byly symetryczne :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

po malowaniu, jeszcze tylko spolerowac delikatnie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

kupiłem na przymiarkę oponke Nankang 165/55 14 wrzucałem juz wczesniej foty samej opony i opony na feldze teraz wrzucam jak taki zestaw wyglada na aucie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niby fajnie to wygląda i ladny naciąg sie zrobil ale koło jest o prawie 1cm wyższe od 195/45 14 więc Nankanga sprzedaje a zakupiłem narazie na przód 195/40 :) koło bedzie o 2cm niższe od tego na 195/45
a co do airride to w skrócie w połowie wrzesnia odebrałem auto z zamontowanym airride z wiadomej firmy przejechałem nim po Polsce około 1000km i złamały mi sie oba amortyzatory tzn dokładniej trzpienie w amortyzatorach, 23.10.2009 auto zostało w garażu z tymi nieszczesnymi amortyzaotrami,
zanim sie dogadałem z ekipa zeby przyjechali obadac sprawe bo w koncu auto tzn air jest na gwarancji to minelo sporo czasu, przed samymi Świetami Bożego Narodzenia doszły nowe amory z poduchami zaraz po Świetach zamontowałem je w aucie i okazało sie,
ze gdzies ucieka powietrze i to w szybkim tempie. Znowu telefoniczna konsultacja z ekipą i po poradach ktore niestety nie okazały sie sprawdzone sam doczedłem gdzie jest nieszczelność i dzieki pomocy kolegi pczernieja ktory naprawił mi ta usterke
mogłem założyć aira i pojezdzic autem troszke, chociaz zima niestety nie pozwolila na wyjazd z własnego podwórka :) na dzien dzisiejszy z zawieszenia dobiegają dziwne odgłosy i czekam na konsultacje z sąsiadami mechanikami ktorzy stwierdzą co moze byc z tym nie tak :)
Na koniec dodam, że zaraz po odebraniu auta pytalem o przedni zawias czy nie da rady niżej zrobić, ekipa z PO odpowiedziala ze da rady, ze zrobią jakieś silentblocki czy jak to się tam zwie fachowo, jakies specjalne plaskie z innym łożyskiem i tak
robią te części do dnia dzisiejszego ;/ to wszystko co moge na ten temat napisać, mało tego dostałem kilka dni temu wiadomość od użytkownika gr0szek20vt który też ustarża sie na swojego airride`a robionego przez ekipe z PO. a tutaj ostatnie foto zrobione
kilka dni temu na "trzeszczącym airride"

Obrazek

i zapomniałbym dodać jak już robić wersje PL-GB to nie obejdzie sie bez tylnej lampy od anglika, prawa orginalna lewa blizniacza z GB (z jasnym paskiem od swiatła wstecznego) :)
jak mi sie znudzi to dokupie calą czerwona orginalna angielska prawą i bede zakladal dwie czerwone:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 12:06 przez toper, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Moje POLO --> viewtopic.php?f=91&t=206393" onclick="window.open(this.href);return false; <-- zapraszam :)

new rims --> BACK TO THE BLACK

Awatar użytkownika
Lakier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt lip 25, 2008 21:00
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Lakier » sob gru 27, 2008 00:31

ogolnie to jezeli chcesz zwiekszyc w nim moc, to wystarczy przelozyc pare gratow z polo 1.4 16V 100 koni, miedzy innymi przepustnice, chyba wtryski. Ogolnie wszystko jest plug and PLAY



Awatar użytkownika
Akeitsu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pn gru 17, 2007 17:04
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Akeitsu » sob gru 27, 2008 00:33

Nie no Autko naprawde Fajne! Ładnie sie prezentuje na tych felgach.
Ostatnio zmieniony sob gru 27, 2008 00:33 przez Akeitsu, łącznie zmieniany 1 raz.


_/_/_/_/_/_/

Awatar użytkownika
Pawel86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:19
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Pawel86 » sob gru 27, 2008 14:01

bardzo fajne autko fajnie się prezentuje powodzenia w dalszych planach


VW TOURAN TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440926&p=5308794#p5308794

Awatar użytkownika
toper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:10
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: toper » sob gru 27, 2008 22:45

dokładka do zderzaka od wersji GTI zakupiona :)

Obrazek
Obrazek

kilka fot po zalozeniu na auto :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



teraz pora na lampy przednie...

Obrazek

po założeniu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 27, 2008 22:50 przez toper, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Moje POLO --> viewtopic.php?f=91&t=206393" onclick="window.open(this.href);return false; <-- zapraszam :)

new rims --> BACK TO THE BLACK

Awatar użytkownika
Garyvw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1789
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:06
Lokalizacja: Bonin/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Garyvw » ndz gru 28, 2008 23:25

nareszcie kolega pokazal swiatu swoje autko :bigok:

autko jest krotko mowiac,bardzo fajne, w sezonie letnim naprawde ladnie lezy, no i ten naciag gum,rewelka :bigok: :grin:
a cus mi dzis jakby jakis zenek w oczy razil ?czy jakies zwidy mam? :green_fuck:
Ostatnio zmieniony ndz gru 28, 2008 23:29 przez Garyvw, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
toper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:10
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: toper » pn gru 29, 2008 00:19

no Garyvw nie masz przewidzeń, zgadza sie xenonik swiecil :) trzeba widocznosc na drodze poprawiac :) jak zrobie jakies foto to zarzuce :)


Obrazek

Moje POLO --> viewtopic.php?f=91&t=206393" onclick="window.open(this.href);return false; <-- zapraszam :)

new rims --> BACK TO THE BLACK

Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » pn gru 29, 2008 00:26

toper pisze:zgadza sie xenonik swiecil :)
no prosze i nawet sie nie pochwalil na spocie :grrr:
Furak oczywiscie malinka!!!
oprocz ..... ugryze sie w jezyk bo najwazniejsze ze wlascicielowi sie podoba :grin:
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 00:27 przez Virus177, łącznie zmieniany 1 raz.


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

Awatar użytkownika
dm414
Mk2 F&I
Mk2 F&I
Posty: 2626
Rejestracja: sob maja 13, 2006 17:30
Lokalizacja: SzlichtyngoVWa
Kontakt:

Post autor: dm414 » pn gru 29, 2008 14:19

no no polówka niczego sobie.... jeszcze coś planujesz.. bo chyba z wyglądu już nic nie potrzeba


[b]Jetta USA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3891289#3891289

Moje exFire&Ice: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214805[/b]

MÓJ MK2: BYŁY http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93904

Glocu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 998
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 18:57
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Glocu » pn gru 29, 2008 15:31

jakieś skromne dystanse do kół by się przydały :helm:
ogólnie to polówka się ładnie prezentuje :bigok:



Awatar użytkownika
toper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:10
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: toper » sob sty 03, 2009 18:20

Virus mow co sie nie podoba, nie ma tajemnic :P co do dystansow to juz sa poszukiwane, skromne kilkanascie mm :) co do wygladu z zewnatrz hmmm czas pokaze, narazie zajme sie sprawami biezacymi, przeglady itp. przygotowanie autka do nowego sezonu :)


Obrazek

Moje POLO --> viewtopic.php?f=91&t=206393" onclick="window.open(this.href);return false; <-- zapraszam :)

new rims --> BACK TO THE BLACK

Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Post autor: tochu » sob sty 03, 2009 18:27

bardzo mi sie podoba :o

fajniutkie to wszystko :)


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

Awatar użytkownika
grabbek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 09, 2009 23:01
Lokalizacja: Nowe Misto Lub/Kurzętnik i okolice

Post autor: grabbek » wt sty 20, 2009 17:12

w polo nogi bolo :grin: fajne.pozdrawiam


ach ta kasa-->ciągle brak

Awatar użytkownika
CZIRI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:09
Lokalizacja: Mietków/koło Wrocławia

Post autor: CZIRI » śr sty 21, 2009 12:40

toper, bardzo ładne polo, jak bym mial miec kiedys polo to wlasnie tak by wygladalo. A jak ogolnie jezdzi Ci sie na Nankangach :bajer:


[b]Karawan[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2213977#2213977
[img]http://images35.fotosik.pl/149/072854d67748354f.jpg[/img].

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości