Skoda Fabia 1.4 by rondell

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Skoda Fabia 1.4 by rondell

Post autor: rondell » czw cze 24, 2010 00:26

Witam wszystkich zainteresowanych!

Pare faktów na wstępie:
MODEL: Fabia HTB
ROCZNIK: 2000
SILNIK: AZE (44[kW])
UKLAD DOLOTOWY: seria
UKLAD WYDECHOWY: tłumik końcowy Ulter 80 [mm]
UKLAD NAPĘDOWY: manualna seria
ZAWIESZENIE: Eibach ProKit -30 [mm]
UKLAD HAMULCOWY: tylne hamulce tarczowe
BODY-KIT: seria (no chyba, że przyciemnione szyby się liczą, to można by tu to podciągnąć)
ŚRODEK: gałka od Audi A3 S-Line, skórzany ręczny, fotele od SportLine'a, odświetlenie biało-czerwone, czerwone wskazówki od Passata B5, białe podświetlenie nóg kierowcy i pasażera, podłokietnik milotec'a
CAR-AUDIO: Coś tam gra.
FELGI: Speedline Corse 15"
OPONY: Przód - Toyo Proxes T1-R 195/50/R15, Tył - Uniroyal Rainsport2 195/50/R15


Wiem, że to forum Golfa, ale jako, że jest dział 'Pozostałe', to może znajdzie się tutaj miejsce na mojego VAGa? Prezentowane auto, to Skoda Fabia. Z salonu wyjechała w grudniu 2000r. Od początku w mojej rodzinie. Pierwszym właścicielem był ojciec. W styczniu 2008r przy przebiegu ~62000 km ją od niego odkupiłem po krótkiej (2-miesięcznej) przygodzie w z VW Lupo.
Fabia w serii jaka jest, każdy chyba wie? Nuda dla starszych panów. Więc musiałem trochę się postarać we własnym zakresie.
Na pierwszy ogień poszły standardowo, wiadomo - koła!
Z poczciwych stalówek i opon 175/65/R14 przesiadłem się na Alutec Storm z oponami Uniroyal RainSport 2 195/50/R15:
Obrazek Obrazek

Następnie były ciemne szyby. Nie uważam tego jako lans. Jest to dla mnie czysta wygoda. Auto po całym dniu wygrzewania się w słońcu jest po wejściu do środka jak sauna. Dzięki oklejeniu szyb folią, efekt solarny jest o wiele mniejszy ;) W międzyczasie pojawił się we wnętrzu pierwszy diwajs w postaci skórzanej gałki od octavii elegance:
Obrazek Obrazek


W międzyczasie pewien emeryt na parkingu przyhaczył drzwiami tyłeczek i parę elementów miało kuku:
Obrazek

I tak też się bujałem jakiś czas, nic nie robiąc. Aż pewnej zimy postanowiłem kupić zestaw obniżających sprężyn Eibach ProKit -30 mm.
Foty z prac:
Obrazek Obrazek

Porównanie sprężyny standardowej do Eibacha:
Obrazek

Efekt końcowy na kołach stalowych 14":
Obrazek

Następnie w mojej głowie urodził się pomysł zmiany podświetlenia i wskazówek! Zakupiony został na allegro licznik od Passata B5 z UK (za nieduży pieniądz). Usiadłem z kolegą i zaczęliśmy wylutowywać po kolei diody, aby przeszczepić je w moim liczniku. I co? Nic, kompletna porażka, połowa tylko świeciła, na dodatek tak, że praktycznie efekt był taki, że ręce opadały i brała rozpacz:
Obrazek Obrazek

Ale nie zrażając się, usiadłem na spokojnie do komputera, poszperałem i postanowiłem, że niebieskim diodom podziękuję i wstawię białe! Tak się prezenciło wszystko na koniec:
Obrazek

Gałka od Octavii nigdy mi nie leżała, więc postanowiłem ją wymienić, szukałem i wymyśliłem jedyną słuszną i najwygodniejszą - S-Line! Należało tylko wymienić plastikową ramkę mocującą i przy pomocy spinacza dekarskiego przyszyć mieszek do ramki z Fabii. Przy okazji zastąpiłem plastikową dźwignię hamulca ręcznego oryginalną, skórzaną:
Obrazek Obrazek

Po wielu latach eksploatacji skończył się tłumik. Więc go wymieniłem, na Ulter 80 [mm]:
Obrazek Obrazek

Kolejną rzeczą, która nie znalazła uznania w moich oczach jako standardowa był grill. Ten 'chrom' mnie dosłownie przerażał. Więc pomalowałem na czarno.

Znaczki też nie pozostały bez winy, więc zakupiłem nakładki, które pomalowałem na czarno, wtrącając w nie element mojej drugiej pasji, mianowicie - kulturystyki (osoby zaznajomione z tematem, powinny wiedzieć, co mam na myśli):
Obrazek Obrazek

Kolejnym elementem układanki były halogeny. Wiadomo, standardowe, to one nie mogą pozostać, więc okleiłem je żółtą folią:
Obrazek Obrazek

Sezon można powiedzieć zakończyłem sesją zdjęciową na dachu Centrum Handlowego 'Forum'. Autorem zdjęć jest mój kolega - Tomek Sagadyn.
Link do zdjęć:
http://www.flickr.com/photos/48112946@N03/

I tak nastała zima, która na pewno wszystkim dała się we znaki:
Obrazek

Myślałem nad zmianą auta. Zima minęła, auto zostało, plany się zmieniły. Mi się nudziło, więc wpadłem na nowe pomysły. Pierwszy - elektryczne szyby! Już mnie te korbki do gorączki doprowadzały. Więc je zmieniłem, na standardowe, oryginalne elektryczne szyby. Zdjęć jednak z przebiegu prac nie posiadam, ponieważ wykonywał to wykwalifikowany elektryk. Do tego naprawie i małym usprawnieniu podległa 'instalacja świetlna' w aucie. Wymieniony został zamek drzwi kierowcy z uszkodzoną krańcówką, dołożone białe podświetlenie na listwie LED pod nogami kierowcy i pasażera, kopertówki w drzwi, lampka podsufitki.
Następnie wymianie uległy felgi. Zmieniła się koncepcja auta ze stylu 'Krejzi' na 'Classic'. Więc Alutec'i, które mi średnio już podchodziły wymieniłem na piaskowane i malowane proszkowo pod ciemny tytan Speedline'y z Golfa 3 GTI:
Obrazek Obrazek

Kolejną rzeczą, za jaką się wziąłem były hamulce. Szczęki w bębnach prosiły się o wymianę od kilku miesięcy, więc je wymieniłem - na tarcze!
Zaciski kupiłem używane, z powypadkowej Fabii. Trochę się z nimi pobawiłem i oto efekt jaki uzyskałem:
Obrazek

Wymianę jednak również przeprowadził wykwalifikowany mechanik, który w ciągu dnia pracuje jako mistrz warsztatu w ASO, popołudniami dorabia w domu :D

Cóż wymianie podległy również przednie opony, ale to przez ułańską fantazję upalania gumy (zresztą przy takim silniku, to nawet nie ma czym poszaleć...), ale to przez efekt wiosny i tych kusych spódniczek :ass: Zaliczyłem krawężnik na wysepce dla pieszych i poszła lewa przednia opona. Dziura taka, że palca można było włożyć. Zadzwoniłem do znajomego, miał akurat 2 opony Toyo Proxes T1-R w rozmiarze 195/50/R15. Tego samego dnia je wymieniłem.

We wnętrzu czegoś mi brakowało. Wymieniłem standardowe fotele i kanapę na sportowe kubełki. Udało mi się zakupić za dobre pieniądze fotele + kanapę z powypadkowej Fabii SportLine. Są to kubełki, zupełnie identyczne jak RECARO, ale co najlepsze - polskiej produkcji! Fotel kierowcy ma dodatkowo funkcję regulacji wysokości :D Zdjęcia foteli:
Obrazek Obrazek Obrazek

Na dzień dzisiejszy auto prezentuje się następująco:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Plany:
- Koło 16" z oponą 195/45/R16
- Czarny dach? (oklejenie folią)
- SPRZEDAŻ! I kupno jakiegoś TDI w 3-drzwiowym HB :smoke:
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 00:29 przez rondell, łącznie zmieniany 1 raz.


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » czw cze 24, 2010 10:01

Witam!
Fura bardzo fajna ! choc dalej to fabia ;) cudów sie z tego nie zrobi ale Twoja i tak super wygląda. Wszystkie zmiany ok tylko
rondell pisze:Kolejnym elementem układanki były halogeny. Wiadomo, standardowe, to one nie mogą pozostać, więc okleiłem je żółtą folią:

ja wolalem chyba jednak seryjne ;)
Grill rowniez spoko , ale chyba juz bym nie wstawial nowego znaczka tylko zostawil gola zaslepke ( ale spoko pasja ;) )
rondell pisze:Są to kubełki, zupełnie identyczne jak RECARO, ale co najlepsze - polskiej produkcji!
Mysle ze jakies 70% vag'ow jezdzi na fotelach z faurecji ;) (czytaj : Polskiej produkcji)
rondell pisze:Plany:
- Koło 16" z oponą 195/45/R16
- Czarny dach? (oklejenie folią)
- SPRZEDAŻ! I kupno jakiegoś TDI w 3-drzwiowym HB :smoke:
Auto wyglada naprawde bardzo ladnie ale ... namawiam do punktu 3 ;)
Mysle ze Golf w 3d z ARL;em pod maska będzie godnym następcą ;)
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
kacpersky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 12:54
Lokalizacja: Koszalin/Manowo
Kontakt:

Post autor: kacpersky » wt cze 29, 2010 21:36

Witam Darek. W koncu sie zdecydowales pokazac autko :helm: Bardzo ladnie sie prezenci. troche wieksza felga i ja to chyba bym pokusil sie na swapa silnika zamiast szukac "kolejnego" golfa. Bo fabia z dobrym silnikiem to by bylo cos ;) Ale jak zadecydujesz to i tak bedzie dobrze bo widze, ze w Twoich rekach kazde auto wyładnieje ;)
Pozdro :bigok:


Obrazek
Sprzedam Grill do VW Bory bez znaczka, pomalowany na czarno 50 zł

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rondell » wt cze 29, 2010 23:18

xander_88, kacpersky, dzięki!
Widzisz Kacper auto bym pewnie i rok temu zmienił, ale mam do niego pewien sentyment ;) Ciężko mi zamienić na pierwszego lepsze auto, w którym zmieni się parę rzeczy i będzie jeździć. Prawie 10 lat temu ojciec nim odjechał z salonu i cały czas w rodzinie. Myślę nad swapem, ale z drugiej strony koszta mogą być równomierne z dołożeniem do nowej furki ;) Widzi mi się 3-drzwiowe MK4, Polo 6N2, A3, Leon itp. najlepiej w TDI. Albo Fabia RS :helm: Cóż, póki co chociaż poprawiam wygląd Fabii i jakoś się nią kulam ;)


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » śr cze 30, 2010 00:27

rondell, dawaj polo z ASZ'tem pod maska :chytry: chyba kolo 7.5 do paki w seri ;)
rondell pisze:mam do niego pewien sentyment
kacpersky pisze:ja to chyba bym pokusil sie na swapa silnika
zawlekaj tam 1.8T :bigok: masz ziomka przeciez co w servisie robi a po godzinach sobie dorabia to pewnie taniej Ci ogarnie ( bo na TDI to chyba za duzo roboty by bylo :crazy: ).
Jak by nie bylo fura ladna , tylko silnik lichuki ;)
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rondell » czw lip 01, 2010 19:06

Hehe, opcja swapa bardzo kusząca, ale raczej wolał bym zmienić autko ;)
A tymczasem, trafiła się za dobry pieniądz skórzana, oryginalna kierowniczka:
Obrazek


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » czw lip 01, 2010 21:10

jak masz sentyment do fabi i pasują ci jej gabaryty i bedziesz chciał nią smigać jeszcze kilka lat to ja bym swapa zrobił :D heh wiem łatwo powieidzec i ile to kasy pojdzie na to ale pozniej jak byś miał asz w niej i tylko z programem 170 km to banan przy każdym przyśpieszaniu :D


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
sebastian213
Forum Master
Forum Master
Posty: 1363
Rejestracja: pn lis 30, 2009 22:15
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Post autor: sebastian213 » ndz lip 04, 2010 13:53

bardzo łądna i zadbana skodzinka...oby tak dalej...fainy kolorek....... :grin: :grin: :grin: :grin:


byłe autko.... viewtopic.php?f=89&t=334465" onclick="window.open(this.href);return false;



nowy projekt...... viewtopic.php?f=91&t=536960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rondell » ndz lip 04, 2010 13:54

Dziękować :helm:


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
signum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: pn sie 03, 2009 22:17
Lokalizacja: koszalin

Post autor: signum » śr lip 07, 2010 20:09

Witam, przeczytałem wszystko i powiem że wiele pracy na plus poczynione. choć motorownia nie robiła szału to autko się prezentuje godnie i bardzo okazale. Szkoda tylko że nie miałem nigdy okazji oblukać na żywo. Myślę że kiedyś w końcu wpadniesz na spota :bigok:


moj golf => http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=262301 <= zapraszam do oględzin mojej "serii" ;p

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rondell » śr lip 07, 2010 23:04

Nooo, trzeba będzie się w końcu jakoś wybrać, bo aż wstyd :helm:


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
sebastian213
Forum Master
Forum Master
Posty: 1363
Rejestracja: pn lis 30, 2009 22:15
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Skoda Fabia 1.4 by rondell

Post autor: sebastian213 » sob sie 14, 2010 20:38

a jak tam nowy gwinnnt...


byłe autko.... viewtopic.php?f=89&t=334465" onclick="window.open(this.href);return false;



nowy projekt...... viewtopic.php?f=91&t=536960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Skoda Fabia 1.4 by rondell

Post autor: rondell » sob sie 14, 2010 20:50

był i się zdjął... :? chętnie sprzedam :chytry:


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Skoda Fabia 1.4 by rondell

Post autor: konrad141 » ndz sie 15, 2010 01:31

Taczka za ostra na gwincie? :helm:


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości