Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: 15XI80 » pt lis 11, 2011 16:41

Zaczynając od początku- wiosną 2010 roku zacząłem rozglądać się za autem. Powiększała nam się rodzina i chciałem wymienić żonie jej sedana (Megane '98) na coś nowszego i bardziej obszernego. Poszukiwania trwały powoli i bez napinki, przewijało się kilka pomysłów i kilka aut już było na tapecie (A4, A6, Avensis, BMW serii 5, Touareg). Już miało być salonowe BMW 535d z 2006 roku, prawie 280 PS i przebieg 170kkm ale sprzedawca zaczął coś ściemniać i sprzedał komuś z rodziny, mimo że byliśmy po słowie. Z perspektywy czasu sądzę iż dobrze się stało. Potem poszukiwania trochę przystopowały, od czasu do czasu przeglądałem Allegro, Mobile i inne, dzwoniłem do znajomych komisów za granicą, nic ciekawego nie było. To znaczy było, ale albo nie w automacie, albo w automacie i w wersji bez niczego, albo w ogóle nie takie. Od początku założyłem, że ma być bezwypadek z 1 lakierem, w miarę maksymalnie wyposażony, stosunkowo młody i z niskim przebiegiem. Gdy wydawało się, że skończy się na telefonie do Ery :kac: :rotfl: , któregoś pięknego dnia początkiem października 2011 roku wpadło mi w oko takie oto ogłoszenie na Allegro:

Obrazek

Wykonałem telefon, potem, drugi i trzeci, sprawdziłem historię samochodu, prawdziwość wpisów w książce i umówiłem się na przegląd w serwisie. Z małymi perturbacjami i mandatem 100 PLN za prędkość :banghead: dojechałem do sprzedawcy 13 października. Wsiadłem do auta i w zasadzie wiedziałem, że jeśli serwis przebiegnie pomyślnie, to to będzie to.

Nie obyło się bez niespodzianek- z powodu niefabrycznego radia nie było możliwości komunikacji z komputerem. Cała reszta się zgadzała, ścieżka diagnostyczna i miernik nie powodowały obaw. Dodatkowo właściciel (stateczny Pan prezes), plik faktur i ogólne wrażenie skłaniały mnie do zakupu.

Negocjacje trwały długo i wreszcie około godziny 21 przybiliśmy piątkę, zabrałem auto i wraz z tatem, który był drugim kierowcą, wyruszyliśmy na ponad czterogodzinną podróż do domu.

I tak oto stałem się właścicielem pierwszej w życiu Skody z pierwszym w życiu turbodoładowanym silnikiem benzynowym:

Superb 1,8T AWT z 2007 roku w wersji Laurin&Klement z przebiegiem niecałe 117 000 km,

kupiona w maju 2007 w salonie, a następnie w połowie 2010 przez poprzedniego właściciela.

Pierwsze miłe zaskoczenie przyniosło mi spalanie w drodze powrotnej: 7,6 litra na 100 km (drugie auto, A4 2,0 TDI wzięło 5,4). Kolejne, niestety NIEmiłe zaskoczenie sprawił układ ESP, załączający się przy prędkości 100 km/h. Po wielu bólach, trudach, telefonach i testach okazało się, że przyczyną jest wymieniony w lipcu 2011 przegub. Od teraz było już z górki. Parę fotek zaraz po zakupie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Wyposażenie m.in.:
automat
drewno, skóra
pełna elektryka obu foteli
4 x elektryka szyb
elektryka luster + składanie + automatyczne obniżanie prawego przy cofaniu
kierunki w lustrach
parktronic przód i tył
solar szyberdach
multi kierownica
4 x grzanie foteli
klimatyzowany schowek i podłokietnik
podnóżki dla pasażerów tylnej kanapy
itd. itp.

Supka dostała nowy rozrząd (części z ASO), płyn chłodniczy z ASO (była zalany jakimś zielonym do -17 stopni) no i nowe przeguby. Ponieważ lampki świeciły już tak sobie (Superb ma automatyczne ksenony), wjechały również nowe ksenonki (bodajże Osram lub Philips). Tylna klapa wymagała interwencji (nad rejestracją pokazała się ruda, standard w Superb), przy okazji wyleciał znaczek z tyłu i weszły nowe lampki oświetlające tablicę. Po wyjęciu radia i zaizolowania przewodu od CANBUS wróciła komunikacja z VAS, żadnych błędów. Samochód był w zasadzie gotowy, by zostać przekazanym w ręce małżonki i juniora :food:.

Coś mi jednak nie pasowało, a było to uczucie, że nie wygląda jak powinien. Lakier mocno dostał na automatycznych myjniach, środek choć czysty i niezniszczony sprawiał wrażenie poszarzałego i skurzonego. Mimo protestów żony :kwiat: auto pojechało do firmy detailingowej. Dostali wózek w sobotę około godziny 20, w niedzielę przyszedł pierwszy MMS pokazujący stan "before i after", oczywiście po wstępnych tylko pracach:

Obrazek

Już wiedziałem, że efekt będzie tego wart. Następny, poniedziałkowy, MMS tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu:

Obrazek

Samochód odebrałem we wtorek (8.11) wieczorem. Stan końcowy jest powalający, lakier zabezpieczony powłoką kwarcową, na szybach niewidzialna wycieraczka. Samochód robi niesamowite wrażenie na ulicy. Chłopaki odwalili naprawdę kawał dobrej roboty, również wewnątrz. Skóry dostały nowego blasku i koloru. Jeśli mi się uda, pstryknę i wrzucę trochę fotek.

Na ten moment tyle, update'y będę robił na pierwszej stronie.

Plany:
- ledy DRL - JEST
- dywaniki gumowe - JEST
- antena dachowa rekin
- audio- obecnie jest radio Overmax z 7'' wysuwanym dotykiem i automapą, prawdopodobnie zmienię na 2din i wrzucę Columbusa lub coś lepszego
- felga letnia, rozmiar fabryczny (17) lub mały skok na 18 - JEST 17x8
- sportowe zawieszenie (ori) lub gwint aby usztywnić trochę auto w łukach.

Mam nadzieję, że się podoba.

Pierwsza aktualizacja, 12.11.2011


Sobota, a więc chwila pozornego luzu :grin:

Po wnikliwym przestudiowaniu instrukcji obsługi i montażu :rotfl:
Obrazek

przystąpiłem do prac z takim oto efektem- "zima insajd edyszyn":
Obrazek

Moje lanserskie podnóżki wraz z dywanikami czekają na suchą wiosnę
Obrazek

Przy okazji okazało się, że zamontowany zestaw telefoniczny Nokii ma opcję bluetooth i działa całkiem w porządku:
Obrazek

dzięki czemu mam możliwość jednoczesnego podłączenia bluetooth 3 telefonów :rolleyes: 2 do radia,1 do Nokii.

Zamontowałem także zestaw juniora:
Obrazek

Udało się też zrobić użytek z tego, co prawda nie własnoręcznie:
Obrazek

Ledy w kolorze czarnym, więc dobrze komponują się z nadwoziem. Po włączeniu ksenonów przyciemniają się o około 90%- tak są homologowane.

A finalnie prezentuje się tak:
Obrazek

Tutaj taki bajer dla kierowcy- schowek na okulary nad głową

Obrazek

To by było na tyle na dzisiaj.

Druga aktualizacja 15.04.2012

Letnie kapcie założone. Mercedes 17x8 + Michelin Primacy HP 225/45/17

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2012 09:06 przez 15XI80, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: Agamek12 » pt lis 11, 2011 21:13

Gratuluję i samochodu, i rozsądku. Kupiłeś naprawdę porządny, bezpretensjonalny wóz, który z pewnościa przypadnie Ci do gustu


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: Gustav » sob lis 12, 2011 00:36

Coś pięknego... Ile kosztowało Cię odnowienie lakieru?



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: konrad141 » sob lis 12, 2011 00:48

Kapitalne auto :bigok: :bigok:


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: 15XI80 » sob lis 12, 2011 01:36

Dziękówa koledzy :bigok:

Gustav, kwota czterocyfrowa z jedynką na początku, środek + lakier.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: phanteon » śr lis 23, 2011 16:49

Cockney pisze:Pierwsze miłe zaskoczenie przyniosło mi spalanie w drodze powrotnej: 7,6 litra na 100 km
W ojca jestem wstanie osiągnąć sporo poniżej 7, ale na manualu a do tego pewnie z 200kg lżejsza, bo ojciec ma ksenon, esp, climatronic...no i to by było na tyle :helm:
Cockney pisze:Tylna klapa wymagała interwencji (nad rejestracją pokazała się ruda, standard w Superb),
Przyjżyj się jeszcze dolnym rogom przednich drzwi - u ojca na gwarancji też to było robione. Co prawda auto 4 lata starsze od Twojego.
Cockney pisze:w niedzielę przyszedł pierwszy MMS pokazujący stan "before i after", oczywiście po wstępnych tylko pracach:
Masakra różnica.



Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: 15XI80 » czw lis 24, 2011 20:16

phanteon, ponoć do 2004 były jakieś wady lakiernicze w Superbie. U mnie drzwi OK.

Parę dni temu doszły nowe zabawki do Skodzi:

Obrazek

1) rękawica z jagnięcej wełny :owca:
2) zestaw do czyszczenia i pielęgnacji skóry
3) szampon i mikrofibra do suszenia, ale nie załapały się na foto :blush:

Jeszcze nigdy nie miałem takiej ochoty na ręczne mycie auta jak teraz :kac: Szkoda że pogody brak, przydałoby się w niedzielę +15 stopni w cieniu to bym zaszalał. Na razie, od odbioru 08.11 auto było raz spłukane w bezdotykowej, bez żadnego mycia, ścierania czy chemii. Brud się nie łapie, schodzi fajnie pod samą wodą. Zobaczymy, jak będzie dalej.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: lolo_golf » pt lis 25, 2011 11:00

Cockney, co do skóry to wypróbuj sobie Gliptone :grin: Zobaczysz różnice...



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: phanteon » pt lis 25, 2011 11:27

Cockney, pokażesz jak wygląda kanapa jak ją rozłożysz (na leżankę)? Masz otwierany fotel pasażera - żeby podnóżek sobie zrobić? :hmm: Miejsce na parasol w tylnich drzwiach masz? :bajer:

Pamiętaj, żeby pilnować oleju. Pilnuj też napinacza łańcucha między wałkami. Jak będziesz robić popychacze (kiedyś) to dopilnuj, żeby kanał olejowy wyczyścić, bo u ojca zawalił się i skończyło się wytartym wałkiem wydechowym. Cewki też lubią padać - ale pewnie przed kupnem się naczytałeś - ale z perspektywy czasu jak mam swoje TDi i ojciec 1.8T w SuperBublu...żałuję, że nie kupiłem 1.8T.



Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Re: Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: 15XI80 » sob gru 10, 2011 23:49

phanteon pisze:Cockney, pokażesz jak wygląda kanapa jak ją rozłożysz (na leżankę)? Masz otwierany fotel pasażera - żeby podnóżek sobie zrobić? :hmm: Miejsce na parasol w tylnich drzwiach masz? :bajer:
Nie obczaiłem jeszcze tego bajeru- kanapa na leżankę :kac: Przedni fotel mam bez podnóżka, parasolkę w drzwiach jak najbardziej, a raczej miejsce, bo parasolki brak niestety.

A ostatnio odkryłem, że podłokietnik przedni nie tylko da się regulować góra-dół, lecz także przód-tył jest przesuwalny :okej:

Dwa dni temu jechałem 60 km od miasta do miasta, jak wstawiłem w pędzel to średnie wyszło prawie 12 :satan: Ale jak się żona buja odcinki po mieście lub poza do 30 km to nie przekracza 10, a przy jeździe na emeryta jak już pisałem :bylo: poniżej 8 bierze.



Awatar użytkownika
kalapita
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: czw lut 03, 2011 21:12
Lokalizacja: OŁAWA
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: kalapita » pn gru 12, 2011 00:01

Ładna skodzina ;)


Volkswagen Group is the best :D

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: 15XI80 » ndz sty 29, 2012 17:25

W sumie nic się nie dzieje nowego, w zeszłym tygodniu Supka dostała w prezencie przegląd na 120 000 w ASO, a dziś stuknęło jej równe 120 000. Z tej okazji autko zablokowało drzwi kierowcy, najpierw nie chciały się zatrzasnąć, a później nie chciały się otworzyć ani od środka ani od zewnątrz :), musiałem pod sklepem i pod domem wysiadać przez pasażera. O dziwo pod domem naprawiły się i już jest dobrze :rotfl:

Obmyślam sprawę kół na wiosnę i nie jest to proste, bo myślę o 18, ale mam komplet praktycznie nowych opon 17. Ajajajaja, co robić?

Może jakieś podpowiedzi z ładną 17? :satan:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: phanteon » pn sty 30, 2012 00:38

15XI80 pisze:Z tej okazji autko zablokowało drzwi kierowcy, najpierw nie chciały się zatrzasnąć, a później nie chciały się otworzyć ani od środka ani od zewnątrz :), musiałem pod sklepem i pod domem wysiadać przez pasażera. O dziwo pod domem naprawiły się i już jest dobrze :rotfl:
Nie Tobie jednemu. Za oszczędzenie 3 ojro na lepszy zamek po stronie kierowcy, ktoś w Wolksburgu powinien dostać z liścia.
15XI80 pisze:Obmyślam sprawę kół na wiosnę i nie jest to proste, bo myślę o 18, ale mam komplet praktycznie nowych opon 17. Ajajajaja, co robić?

Może jakieś podpowiedzi z ładną 17? :satan:
Jakie masz te laczki (rozmiar)? Przy tak dużym aucie i 17stkach to muszą być "pełne" felgi. Przede wszystkim musi być odpowiednie et, żeby się nie schowały.

Moje propozycje, które niestety będą wymagać dystansów - ale to nie jest wielki koszt. Nie patrz na dostępność, ceny - bo szukałem na szybko "wzoru". Moim faworytem są pierwsze na dystansach - pewnie po 30 mm.

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-vw-p ... 83075.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/audi-a6-a8-felga-alum ... 71250.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pyrko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 08:58

Skoda Superb 1,8T AWT Laurin&Klement

Post autor: pyrko » pn sty 30, 2012 17:38

te z Audi ohydne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości