Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: phanteon » pt gru 30, 2011 01:23

Witam

Człowiek się nudzi to może przedstawię swojego dziada.

VW Passat, 3BG (B5FL), kwiecień 2005, przebieg na liczniku 155 - po wpisach w historii i przebiegu rocznym poprzednika - ok 250 tys realnego.
AVF - czyli 130 kunia z 6 biegówką,
LC9Z - bardziej popularny kolor to tylko srebrny,
Z wyposażenia: pełna skóra i deska antracyt (jaśniejszy czarny), podgrzewane tyłki przód, esp, 1/2 FIS, radio 2 din, carbon, climatronic, pełna elektryka, 3 zagłówki tył, 2 podłokietniki, kierunki w lusterkach i ambiente w lusterku wewnętrznym (rok modelowy), automatyczne wycieraczki, samościemniające się lusterko, tempomat, aktywowana dodatkowa grzałka w nawiewie na przednią szybę.

Do szczęścia brakuje mi podgrzewanej przedniej szyby, ksenonu, skóry, z tak zwaną alacantarą :goof: , z highline (żeby tyłek nie zamarzał i nie uciekał tak na zakrętach).

Auto kupiłem od sympatycznego gościa z Gdyni - jeździł nim rok, ale niestety kupował mieszkanie. Pierwszym właścicielem a raczej właścicielką była Pani z Luksemburgu (kolejne auto od kobiety kupiłem). Z zauważonych "przygód" - auto prawdopodobnie dostało w dolny prawy przód (robione przez handlarzy - ale ori lampy, grill, plastiki pod spodem). Skrzynia była zrzucana w przeszłości - uszczelniacz na wałku puścił. Błotniki nie ruszane i całe auto ma fabryczny lakier. W 2008 roku w ASO w Luksemburgu robiony tylnik zderzak z listwa po stronie pasażera oraz kawałek klapy - wpis w historię serwisową. Zapewne po tej przygodzie zostały zamontowane czujniki cofania Valeo, nie tania sprawa, które aktualnie są odłączone - wku...ły mnie. Oznakami "przygody jest wykwit rdzy na dolnym prawym roku klapy. Auto było myte na myjni automatycznej i ma 3 delikatne zarysowania - jakby ktoś po krzakach przejechał. Wahacze fabryka, ale na wiosnę do wymiany.

Pewnie coś tam jeszcze ma - ale mam to gdzieś, bo na prawdę uważam, że dobrze trafiłem. Tutaj wielkie dzięki dla Sagiego i Grzybka za pomoc przy szukaniu. Chłopaki byli bezlitośni dla oglądanych wcześniej aut - jeden handlarz to nawet kazał na .... z jego terenu :satan: . Po tego nawet nie chciałem jechać, bo był w masakrycznej cenie - ale zniechęcony wcześniejszymi autami postanowiliśmy zajechać zobaczyć, daleko nie było, a okazało się, że 2 godziny wcześniej sprzedający opuścił cenę o prawie 4 koła (śpieszyło mu się, bo potrzebował kasy na wkład własny w mieszkanie).

Oczywiście chwilę po zakupie olejownia, filtrownia i pełny rozrząd.


Teraz zafunduję Wam porcję zdjęć, mniej więcej chronologicznie - a na dole plany, które jeszcze mam :hmm:

Dzień zakupu auta - foto poglądowe, bo czarnych passatów pełno

Obrazek


Pierwsze mody - trzeba było zakupić letnie obuwie - padł wybór na 17stki z highline'a. Pierwsza sesja po 3 godzinnym myciu - lakier na wiosnę to odnowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zawsze lubiłem zabawy ze znaczkami - tym razem padło na 3L TDI z Lupo

Obrazek


Znajomy sprzedawał 18stki ASA AR1 8 i 9 cali. Miały przygody, ale...oponki dobre, ciekawe wymiary - to się człowiek skusił. :food:

Foto poniżej starym telefonem - przed obniżeniem

Obrazek

Obrazek


Wyszła straszna koza - więc było trzeba coś pomyśleć. Wybór padł na springi -40 KW od B5 (tył miał opaść minimalnie niżej od dedykowanych do B5FL). Do tego doszedł czarny grill no name.
Sesja z Ledmanem i Sagim (auto sprzedane). Wspólne zdjęcia zostało zakwalifikowane do ścisłego finału do kalendarza 2012. Zajęliśmy coś w okolic 45 miejsca. Co na dwa passaty i ledwo widocznego Golfa, uważamy za mega sukces. Autorem zdjęć jest Sagi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pastuch psiapsióły Ledmana :pub: - kolor i chromy robią robotę.

Obrazek

Obrazek


PLANY NA SEZON 2012

Gewinde - zakupiony, FK SIlverline, ze zdjęć wygląda "świeżo"

Lampy przód - na pewno ksenon, możliwe, że przyciemnię - ale to jeszcze do przemyślenia - jasne lampy i jasne felgi przy czarnym aucie wyglądają ok.

Obrysówki - przód pomarańcz, tył czerwony. Nie będą siedziały w listwach z chromem - będziemy rzeźbić w ori czarnych listwach. Jeśli listwa nie będzie wyglądać po "rzeźbie" najlepiej - pójdzie do lakierowania.

Lusterka - szkło oklejoną folią pomarańczową.

Obrazek

Obrazek


Z rzeczy, nie tjuningowych - wahacze, tylnia klapa, wiatrak klimatyzacji, nabicie klimy.

Może kiedyś: wspomniane fotele highline z niebieskim środkiem, kiera multifunkcja, pełen fis, zmiana całego podświetlenia na białe - o ile da się zmienić kolor podświetlenia climatronica.

To chyba na tyle.

:pub:


Aktualizacja - 13-01-2012
Obrysówki zamówione.
Teraz zamówić muszę wahacze.

Takie mam wyobrażenie o froncie (nie licząc blaszki na dole).

Obrazek


Aktualizacja - 01-04-2012

Spy foto, robione video VHS Toshiba rok 91'.

Obrazek

Obrazek

Pierwsze wrażenia - komfort ten sam jak na sprężynach -40 KW. Przód wiele nie zejdzie niżej, bo najniższy próg i dokładkę szuram. Tył do sporego ukręcenia (spokojnie 15mm).

Wielkie podziękowania dla Maniaka i Grzybka - ogarnęli chłopaki temat zawodowo. Wiszę Wam przysługę :pub:

We wtorek auto idzie do lakiernika, łącznie z rzeźbionymi listwami pod obrysy. Na przód trzeba zamówić dystanse, bo się chowają koła trochę za mocno. Z tyłu raczej dystans nie wejdzie (zobaczymy po ukręceniu). Po świętach korekta lakieru, odnowa wnętrza auto gotowe na sezon...nie licząc małego diwajsu i zabawy w delikatne akcenty z folii.

Aktualizacja - 02-04-2012

Krawędzie "na żywo" nie wyglądają jak poszarpane, chyba to przez światło i aparat Unitra Rocorder 76' - jak na pierwsze obklejanie, wyszło całkiem spoko.

Obrazek

Aktualizacja - 03-04-2012

Auto i listwy pod obrysy odstawione do lakiernika - zrobiłem parę strzałów Amigą 1200 Magic rocznik 95'. Z przodem to trochę przesadziliśmy - niżej się już nie da, bo przy skręcie i jakiejś hopce rozwali błotniki - nie mówiąc o wsadzeniu dystansów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla porównania - te same koła na seryjnym zawiasie

Obrazek

Obrazek

Jest ładna różnica :hmm:

Aktualizacja - 24-04-2012

Wielkie dzięki dla Sagiego za rewelacyjne wyrzeźbienie listew :pub: .

Zdjęcia na ten moment tylko takie - niestety posiadane urządzenie do robienia zdjęć typu polaroid ma problemy ze zrzucaniem zdjęć przez usb :helm:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aktualizacja - 22-05-2012

Auto przeszło korektę lakieru. Wykonawca potwierdził, że auto ma na sobie pierwszy lakier oprócz kawałków przednich błotników i tylniej klapy - czyli tego co sam robiłem :food: . Korekta wyszła przezaje.biście - polecam, bo za ta kasę nie ma opcji zrobiebienia tego lepiej. Jedyny minus operacji - wychodzą wszystkie odpryski...trochę ich sie nazbierało przez 7 lat i ok 260 tys km.

Doszła owiewka maski a'la jułesej Chrysler.

Z niewidocznych operacji - wymieniony wiatrak klimy (dzięki wielkie tym co trzeba za pomoc), nabicie klimy (tutaj ojciec mi załatwił kompletny serwis za 100zł - wyciągnięty płyn i olej miały ładny kolor co świadczy o bardzo dobrym stanie układu, a przede wszystkim sprężarki - co mnie bardzo cieszy).

Zrobię w końcu jakieś porządne zdjęcia - ale wymaga to porządnego przemyślenia i ukręcenia z tyłu gwintu.

Muszę ogarnąć przednie zawieszenie - coś skrzypi (obstawiamy na odbój) i coś delikatnie puka - mam złe przerzucie, że to przekładnia :grrr:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Zdjęcia wykonane przez Auto Wax Gdańsk (500 393 111) - coś czuję, że ten Pan zrobi mi sesję :hmm:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Czarna Passta by phanteon

Post autor: Kamel » pt gru 30, 2011 01:38

No ładny Paszczur :-)
Od jakiegoś czasu zaczęły mi się podobać polifty w Variacie :bigok:
Plany / mody spoko :-)
Wrzuciłbyś jeszcze jakieś fotki wnętrza :hmm:
phanteon pisze:Lusterka - szkło oklejoną folią pomarańczową.
Hmm.. Znaczy się szkła lusterek zewnętrznych?
A nie będzie przez to gorzej widać? :bajer:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Czarna Passta by phanteon

Post autor: phanteon » pt gru 30, 2011 01:49

Kamel pisze:Hmm.. Znaczy się szkła lusterek zewnętrznych?
A nie będzie przez to gorzej widać? :bajer:
Chodzi o coś takiego - tutaj są kierunki w kolorze, ale jak wspomniałem będą obrysy. Choć może i obrys i kierunek w lampie będzie też ok. Okaże się.

Obrazek

Tak będzie wyglądał front na 2012

Obrazek



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Czarna Passta by phanteon

Post autor: Kamel » pt gru 30, 2011 01:53

phanteon pisze:Chodzi o coś takiego
Aaaa. Spox :-)
Fajnie to wygląda :-)
W sumie to nawet bez obrysów już jest oki, a z obrysówkami będzie zarąbiście :food:
Jeszcze halogeny na pomarańczowo mogą się do tego fajnie komponować :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
ledman
pssst
pssst
Posty: 1402
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 22:53

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: ledman » pt gru 30, 2011 12:01

fajny dziadkovwóz :helm:
phanteon pisze:Obrysówki -
:bigok:
phanteon pisze:Gewinde
wielki brat czuwa hehe :food: :pub:
phanteon pisze:Pastuch psiapsióły Ledmana :pub: - kolor i chromy robią robotę.
gay :pub: :kwiatek: :kwiat: :satan:

Powodzenia w ciągłym dążeniu do doskonałości :grin:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: phanteon » pt gru 30, 2011 13:15

ledman pisze:wielki brat czuwa hehe
No właśnie - browarek się należy za wyczajenie ogłoszenia "drobnym druczkiem" :hmm:
ledman pisze: Powodzenia w ciągłym dążeniu do doskonałości
Ja juz taki jestem. Chcesz to Cię nauczę.



Awatar użytkownika
brzozak2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 18:25
Lokalizacja: woj. pomorskie

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: brzozak2 » pt gru 30, 2011 17:27

widzi mi sie to VT :hmm:

zrob takie samo tylko z czarna felga i czarna lampa :food: :food:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2125447#2125447

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: phanteon » pt gru 30, 2011 18:08

brzozak2 pisze:zrob takie samo tylko z czarna felga i czarna lampa :food: :food:
Albo czarna lampa albo kierunek pomarańczowy, bo ciężko będzie to połączyć. Chyba, że obrys "wystarczy". Felga inna czy środek czarny.



Awatar użytkownika
brzozak2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 18:25
Lokalizacja: woj. pomorskie

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: brzozak2 » pt gru 30, 2011 18:16

aj rzeczywiscie tu lampa jest zespolona, wiec obrys i kierunek w lustrze musi wystarczyc.

felga tak jak jest, tzn srodek pomaranczowy, a reszta ciemna, tylko zdjecie nie odda bandyty w realu, ale mozna sprobowac :P


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2125447#2125447

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: phanteon » pt gru 30, 2011 18:38

Czarny front

Obrazek
brzozak2 pisze:felga tak jak jest, tzn srodek pomaranczowy
Środek, tzn ramiona i rant w polerce, czy tylko kapselek pomarańcz?



Awatar użytkownika
martin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: pn mar 07, 2005 23:21
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: martin » pt gru 30, 2011 21:52

phanteon, no no passek bardzo ładnie sie prezentuje :bajer: lampy czrnir niezle by wygladały i pasowały ,a fele zostawiłbym takie jakie sa :okej:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=541765&sid=be35971887d6e80c20096a21da032827

Awatar użytkownika
brzozak2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 18:25
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysów

Post autor: brzozak2 » sob gru 31, 2011 09:46

phanteon pisze:tylko kapselek pomarańcz?
:hmm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2125447#2125447

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysówki)

Post autor: Piasek » śr sty 11, 2012 19:45

Piękny...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Czarna Passta B5FL by phanteon (gewinde, 18stki, obrysów

Post autor: phanteon » śr sty 11, 2012 23:17

Piasek pisze:Piękny...
Dziękuję :bajer:

Tak będzie wyglądał front na sezon 2012 - czyli obrysy bez chromu :food:

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości