Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Maniek954
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 17:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: Maniek954 » śr lip 30, 2014 15:49

Samochód: Seat Ibiza 6K wersja GT. Wersja strasznie okrojona.. Były dokładki progów, ale poprzedni właściciel je zdjął.. Klapa tylna z lotką GT tez byłą, ale kobieta na parkingu uderzyła w coś i zmienili klapę na zwykłą..
Rocznik: 1997/1998
Silnik: 1.9 TDI (1Z) na turbinie z AFN 110KM + mapa. Nie wiem jaka teraz moc, ale na pewno więcej niż 90KM :hmm:
Wyposażenie: Jedna poduszka, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, manualny szyberdach, grzana tylna szyba, komputer MFA, ABS

Długo szukałem samochodu dla siebie, opcji było multum. W grę wchodził tylko VAG i najlepiej w dieslu, pb+lpg było ostatecznością, czystej benzyny nie chciałem.
Plan był taki aby kupić coś dobrego jak najtaniej, aby włożyć sporo i mieć pewne co zostało zrobione. No i myślę że udało się :)

Samochód przywieziony z Wałbrzycha pod koniec czerwca. Znalazłem go od razu, ale był dość daleko ode mnie. Szukałem po okolicy czegoś innego, ale same niewypały. W końcu padła decyzja że jedziemy oglądać no i wróciłem autkiem do domu :bigok:

Na dzień dzisiejszy, minął ponad miesiąc, a z rzeczy które zrobiłem to:

- główny "problem" auta to kable, przewody itd.. wszystko (dosłownie) jest ponacinane, pourywane, poklejone taśmą.. Np byłą sytuacja w której przy 120 km/h samochód łapał błąd i szybciej nie jechał. Podejrzewałem że to notlauf czyli pozapiekane kierowniczki w turbinie, a okazało się że to urwany kabel od czujnika ciśnienia powietrza :)
- prawie nowe opony na tył, bo balony powyłaziły. Z przodu w miarę nowe i rześkie więc na razie nie ma sensu wymieniać.
- wszystkie filtry (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy)
- przewody podciśnieniowe, przelewowe
- pasek rozrządu
- uszczelka pod klawiaturę
- uszczelka podstawy filtra oleju
- wąż od odmy do bloku silnika
- wszystkie płyny (olej, chłodniczy, hamulcowy..)
- osłony przegubów
- pompa wody
- główne koło pasowe od wału
- zawór n75
- tarcze
- klocki
- pasek klinowy
- pasek wspomagania
- łożyska tył
- wycięty kat :P
- grill :P
- zdjęta naklejka z szyby czołowej która nie wiem po co była, chyba tylko po to żeby szpecić :P
- nowe radio
- jakiś mały sprzęcik w bagażniku

Jak widać dużo części, ale auto ma być przede wszystkim sprawne i bezpieczne :)

Plany:
- polutować kable które jeszcze są niepewne albo wręcz urwane (npo od czujnika ABSu)
- odnowić wnętrze (mieszki, plastiki, gdzie niegdzie coś odstaje więc trzeba dokręcić itd.. trzeba dać do obszycia kierownicę.. ogólnie zadbać aby nic nie trzeszczało i było ładnie :)
- nadwozie. gdzieś tam jakieś ogniska rdzy wyłażą, tu coś pęknięte, tu czegoś brakuje.. przedni zderzak jest popękany i zobaczę czy da się pokleić, jeśli nie to kupuję nowy.
- pompa wspomagania chyba się kończy

Na samym końcu zabawa :) Gleba, dobre koło, ciemne lampy przód, allred lampy tył itd itd.. :P Ale to już jak więcej gotówki wpadnie, bo obecnie popłynąłem trochę w to auto :)

Fotki: zaraz po zakupie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dzień dzisiejszy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I bonus ze starszą siostrzyczką, Ibi jeszcze na blachach DB :)
Obrazek


Seat Ibiza GT TDI by ManieK !
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=554412" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: tirsone » pn sie 04, 2014 17:45

No przyjemny samochodzik :) Jeśli ma to być dupowóz to faktycznie na początek najlepiej ogarnąć techniczne aspekty, niemniej furka aż się prosi o opuszczenie i przyciemnienie przednich lampek :)


Mój golf

Miłość ożyła....

mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: mazimazimazi » śr sie 20, 2014 14:56

Ibi widziana na VAG DAY w Żmigrodzie :pub:
Przyjemnie wygląda, prosi się o glebę :D
A jak teraz się sprawuje? :food:


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: balon » śr sie 20, 2014 20:23

auto oblukane w Zmigrodzie dobra baza do modzenia :bajer: po robić co trzeba, zglebić, dobre koło wsadzić i jezdzić :grin: jak dla mnie troche tych naklejek za dużo... :popcorn:



Awatar użytkownika
Maniek954
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 17:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: Maniek954 » śr paź 29, 2014 21:44

Ajajaaaj zaniedbałem temat :) Z Ibi nieco się porobiło :)

Po powrocie ze Żmigrodu została wymieniona jedna z poduszek pod silnikiem :)
Później wybrałem się na nocną jazdę bez celu i jakimś trafem wylądowałem na S8 w kierunku Warszawy, więc postanowiłem sprawdzić jak szybka jest Ibi - skończyło się padniętym alternatorem - wymieniony na praktycznie nowy (nie pytajcie o cenę).
Dalej, zdjąłem przedni zderzak bo musiałem oblukać jedną sprawę i jak zauważyłem w jakim stanie jest chłodnica... Dziwię się że to auto jeszcze jeździło :)
Obrazek
Chłodnica wymieniona na większą, z mocniejszej wersji. Okazała sięza duża i trzeba było trochę poskakać po pasie przednim żeby maska się zamykała :D
Stan auta na początek września:
Obrazek
Obrazek
Zdjęte prawie wszystkie szpecące naklejki, zostały tylko vwgolf.pl i diesel musi dymić :)

W międzyczasie kupiłem drugi samochód jako dawcę części, no i pozabierałem sobie co mi się przyda :D Plasticzki, zaślepki, gumeczki, spinki.. Wszystko czego mi brakowało a ciężko było dostać już jest w mojej Ibi :)

Dalej... Zacząłem kolekcjonować graty które w przyszłym sezonie zagoszczą w Ibi :)
Drzwi pasażera które obecnie mam zgnite, no i zderzak cupry wraz z halogenami ;)

Obrazek
Obrazek

Kolejna rzecz.. Lampy z przodu :D Wisienka na torcie, moje marzenie od dawien dawna :) Teraz tylko brakuje pomarańczowych kierunków, ale to już niebawem.
Obrazek

I ostatnia sprawa - folia z szyb zdjęta. Efekt o niebo lepszy :)
Obrazek


Seat Ibiza GT TDI by ManieK !
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=554412" onclick="window.open(this.href);return false;

mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: mazimazimazi » pt paź 31, 2014 12:34

No Maniek w końcu coś tu u ciebie ruszyło oby tak dalej :D


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Maniek954
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 17:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: Maniek954 » sob lis 01, 2014 12:32

W końcu musiało :D
Kolejna rzecz - blendy na tylnej klapie. Są czerwone - będą czarne. Raz że po prostu mi się to podoba (nie wiem czemu, bo czarne były w najuboższych wersjach, a czerwone tylko w GT i Cuprze, no ale ja jestem inny, cóż :D ). A druga sprawa to że jedną ostatnio gdzieś zgubiłem (albo ktoś sobie wziął), a druga ma ułamane zaczepy więc też niedługo odpadnie :D


Seat Ibiza GT TDI by ManieK !
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=554412" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: balon » ndz lis 02, 2014 11:56

widze że coś się dzieje :bajer: porządek z naklejkami na duży + :grin:



mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: mazimazimazi » ndz lis 02, 2014 18:45

balon pisze: porządek z naklejkami na duży + :grin:
Ty się tam znasz :bajer:


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Maniek954
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 17:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: Maniek954 » wt lis 04, 2014 20:41

Komuś się spodobała jedna z moich blend na klapie bagażnika (ta obok lewej lampy), no i w niewyjaśnionych okolicznościach zginęła :)
Zamówiłem dziś dwie "nowe" - niestety nie czerwone, a zwykłe czarne. Zobaczymy jak to będzie wyglądać ;)


Seat Ibiza GT TDI by ManieK !
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=554412" onclick="window.open(this.href);return false;

mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: mazimazimazi » pn sty 05, 2015 19:56

Jaki tu spokój na na na nic się nie dzieje na na na... :(


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Maniek954
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 17:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: Maniek954 » śr sty 07, 2015 19:45

A co ma się dziać jak nikt nic nie pisze, temat utknął w otchłani forum i przysłoniły go świeższe, w których ciągle coś się dzieje :)
Blendy doszły, zamontowałem i mimo iż są z biedniejszej wersji, to jakoś bardziej mi się podobają. Wcześniej za dużo tej czerwieni było
Obrazek

ZKW dostały pomarańczowe kierunki:
Obrazek

Doszły nowe naklejki na szybę - z nysy 2012 i z tegorocznego mikołajkowego spotu grupy VAG Nysa :) Zdjęcia nie mam, ale zrobię jak śnieg przestanie sypać i umyję auto :D

A zderzak wciąż nie jest zamontowany, bo aby to zrobić muszę kupić 2 błotniki które będą do niego pasowały. Teraz są 2 zupełnie inne rodzaje mocowań i byłoby tyle przerabiania że lepiej kupić po prostu inne błotniki :)


Seat Ibiza GT TDI by ManieK !
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=554412" onclick="window.open(this.href);return false;

mazimazimazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: śr cze 12, 2013 19:16
Lokalizacja: DTR

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: mazimazimazi » śr sty 07, 2015 21:45

Maniek powiem tak wszystko jest ze smakiem zrobione ale krytykę musisz przyjąć na klatę jak każdy :bajer:

Co myślisz na temat takich zmian:
-wszystkie emblematy w czarny mat
-naklejkę z forum kupiłbym czarną i przykleił pod lewą tylną lampą
-diesel musi dymić bym sobie odpuścił
-tylną wycierkę wek
-i coś bym zrobił z tym tłumikiem może kraniki w chrom???

Co ty na to?
To są takie małe detale ale robią swoje :D
Zapraszam do mnie :bajer:


"VW MK II"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=537613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Maniek954
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 17:30
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Seat Ibiza GT TDI by ManieK

Post autor: Maniek954 » czw sty 08, 2015 18:43

mazimazimazi pisze:-wszystkie emblematy w czarny mat
Plan jest taki żeby pomalować całe nadwozie (ten sam kolor, po prostu odnowa lakieru), a dokładki, listwy itd, wszystko co plastikowe dać na czarno :) I to plan ambitny, bo nadwozie i tak muszę malować a auta nie sprzedam, bo za dużo już w nie włożyłem :P Takze spoko, wszystko w swoim czasie :D Muszę skończyć szkołę żeby pójść do pracy i mieć fundusze na mój skarb :D
mazimazimazi pisze:-naklejkę z forum kupiłbym czarną i przykleił pod lewą tylną lampą
Kupię czarną ale będzie w tym samym miejscu, pod lewą lampą będzie klubowa Seat Ibiza
mazimazimazi pisze:-diesel musi dymić bym sobie odpuścił
Może zerwę, może nie, w sumie jest śmiesznie więc raczej zostanie :D Przynajmniej na razie :P
mazimazimazi pisze:-tylną wycierkę wek
Nigdy mi się ten patent nie podobał więc wycieraczka zostaje :P
mazimazimazi pisze:-i coś bym zrobił z tym tłumikiem może kraniki w chrom???
Będzie pusta rura od kolektora aż po końcowy, z przelotowym na końcu :D


Seat Ibiza GT TDI by ManieK !
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=554412" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości